Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6984 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:19:50 28.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, hneď v úvode sa dotknem pracovnej filozofie staronového pána primátora vo veci úloh a najmä požiadaviek miest a obcí pre ne vyplývajúcich z „Akčného plánu transformácie hornej Nitry“. Úprimne povedané, nie som celkom presvedčený, že staronový pán primátor a osoby z jeho suity naozaj rozumejú obsahu a významu ( okrem urážok a osočovaní ,ktoré sú nezbytným sprievodným znakom ich príspevkov) Akčného plánu transformácie hornej Nitry.
Doposiaľ sme totižto, len veľmi málo počuli od primátora nášho mesta o jeho poznatkoch a prípadnom postavení nášho mesta, najmä o jeho predstavách, čo bude predmetom jeho požiadaviek na prospech obyvateľov nášho mesta a aké odborné stanovisko z úloh vyplývajúcich z Akčného plánu... predstaviteľom štátu predloží. Hoci k poskytnutiu informácií slúžia verejné stretnutia s občanmi, najmä ak existuje predstava, že mesto a jeho konšelov očakávajú ťažké negociácie (rokovania) týchto ľudí, zástupcov obyvateľov nášho mesta to zatiaľ akosi nedesí, nemám vedomosť, že prečo nie i napriek tomu sa bojím a otvoriť myšlienku, že po troch rokoch končí volebné obdobie a po mne ako sa vraví potopa ... , verím, že rozumiete o čom píšem.
Priatelia prečo??? Nuž, vari azda máme právo, ako jeho voliči sa domnievať, že sa nám - obyvateľom nášho mesta, naplnia, možno áno, možno nie, isté kompenzácie za obmedzenia obyvateľov nášho mesta, strádajúcich veľmi dlhé obdobie, až desaťročia, v dôsledku výstavby mnohých významných závodov a v nich sústredenej priemyselnej výroby na území mesta, najmä však v dôsledku aktívnej ťažby uhlia a ochrany ťažobných uhoľných polí tzv. banskou uzáverou, ktoré obmedzovali a najmä znevýhodňovali pred niektorými obcami a mestami priemyslom obídených vo výstavbe infraštruktúry, občianskej vybavenosti , hoci samozrejme nesmie nám z pohľadu uniknúť ani spravodlivá skutočnosť, že obyvatelia nášho mesta nemali problém so zamestnanosťou.
Tak, ako sa konštatovalo na stretnutí primátorov a starostov miest a obcí hornej Nitry (myslím, že 17.10.2019), cit., že „v médiách stále počúvame informácie, ako má samospráva dostatok peňazí, že má vysoké podielové dane a pod., či ako sa ďalej na stretnutí konštatovalo, že podielové dane sa napĺňajú, ale na druhej stane bolo schválených neskutočne veľa noviel zákonov, ktorými boli mestám a obciam uložené povinnosti a vraj kvôli tomu bude len veľmi ťažko napĺňať potreby obyvateľov miest a obcí zasiahnutých vplyvmi vyplývajúcimi z ťažby uhlia kompenzáciou.
Z úst staronového pána primátora (pokiaľ si nevšímam nevhodné a hlúpe výroky jeho suity) sa dá označiť, že o úlohách vyplývajúcich z Akčného plánu transformácie hornej Nitry varí z vody, inak povedané, že vedenie nášho mesta je argumentačne či metodicky nepripravené a tak jeho vari jedinou frázou je veta „o výstavbe rýchlostnej komunikácie Prievidza-Trenčín „, ktorej výstavba dotiahne vraj investorov a tí by mali zamestnávať baníkov, ktorí v dôsledku útlmu banskej činnosti prídu o prácu (????).
Naozaj nič proti tomu, ale som presvedčený, že vedenie nášho mesta nemá v súčasnosti vypracovaný ako sa ľudovo povie „fahrplan“, ktorý by v číslach napr. poznal počet zamestnancov HBP a.s. z radov obyvateľov nášho mesta a tak, nemá pravdepodobne ani istotu, či počet zamestnancov HBP,a.s. žijúcich v našom meste, bude tak relevantný a „ vládou SR akceptovaný“, v prepočítanom čo do počtu zamestnaných tam nováčanov, aby bol významný pre isté programové regule vyplývajúce z Akčného plánu. ... vypracovaného vládou SR. .
Uvádzam to preto, že sa domnievam, že je dôležité predložiť k negociačným sedeniam o našom meste také argumentačné podklady, ktoré nebude vládna komisia považovať za malicherné a nároky obyvateľov nášho mesta neodsunie na marginálu záujmu štátu. V súčasnom období, za danej bytovej situácie, v dôsledku takmer nulovej bytovej výstavbe, resp. záujmu o rozvoj bytovej výstavby zo strany vedenia mesta, som viac a viac presvedčený, že mestu Nováky bez ohľadu na vybudovanú rýchlostnú komunikáciu, po ktorej rozhodne viac túži Prievidza , najvýznamnejšie mesto okresu Prievidza za daného záujmu, sa dostane Novákom len veľmi málo, lebo na „území mesta Nováky je „ rovnako veľmi málo stavebného priestoru vhodného pre záujem investorov tu realizovať investičné zámery.
Domnievam sa, že v našom meste je dôležité zamerať sa na získanie finančných prostriedkov na dobudovanie infraštruktúry, odstránenie následkov na devastovanom životnom prostredí a obnoviť a dobudovať občiansku vybavenosť,t.j. slušnú obchodnú sieť, Mestské kino, povýšiť úroveň školstva , školských zariadení ,znovu zaradiť do programu rozvoja mesta výstavbu Mestskej Polikliniky, jednoznačne výstavbu seniorského centra, v ktorom by starší obyvatelia- seniori mohli dožiť v našom meste, výraznejšie sa zaoberať výstavbou nájomných bytov, IBV -ou a s tým spojená výstavba a rekonštrukciu, ciest, chodníkov, kanalizácie potoka Lehôtka, Mestského parku, atď zariadení podľa Generelu Územného plánu, teda toho všetkého, čo z titulu banského uzáveru a ťažobnej činností banských závodov sa do istej doby nemohlo z uvedeného dôvodu realizovať.a nedá sa rovnako nepredpokladať, že odstraňovanie následkov zanedbania starostlivosti mestských orgánov o životné prostredie v dôsledku uvedených obmedzení si vyžiada na ich odstránenie veľké úsilie a zrejme i problémy.
Preto sa prikláňam k slovám a výzve prispievateľa na túto stránku ,ktorý píše pod anonymom Dezider takto, cit.: „Niekoľkohodinové zastupiteľstvá sú nepozerateľné, pán primátor rieší len seba a nie mesto a nováčanov, Akýkoľvek podnet berie osobne....ale je verejná osoba, pre nás všetkých, tu musí ísť ego absolútne bokom. Slová : klameš, klamár, on klame sú už nepočúvateľné. Chceme vidieť, že na zastupiteľstve sa PRACUJE: čo sa robí, čo sa bude robiť, kto to bude robiť a za koľko a pre koho sa niečo robí. Má sa riešiť zamestnanosť, seniori, budúca stratégia mesta.“ Potiaľ citát.
Podľa mojej mienky k práci na tomto projekte už mal byť odsúhlasený okruh odborníkov z radov obyvateľov a mesto už malo mať mesto pripravený projekt, či štúdiu, alebo čosi podobné s obsahom reagujúcim na pripravovaný Akčný plán. ... . Ale na to si treba sadnúť doma a nie vyvážať sa v aute a robiť si píár v mainstraimových médiách po celom Slovensku a riešiť veci, väčšinou zatiaľ len k posmechu Slovenska a väčšiny našich obyvateľov. PB
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.