Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6978 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:54:03 22.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia naozaj si niekedy náš život, teda ľudí žijúcich v našom meste odvodzujem od výroku slávneho Švejka, z rovnomenného románu známeho českého spisovateľa Jaroslava Haška , keď hlavný hrdina Švejk pri istej životnej situácii vyslovil svoj názor v období rokov monarchie na život človeka, že cit.: „ Život lidskej je tak složitej, že život člověka je proti němu úplnej hadr.“ Prečo o tom píšem ? Vedie ma k tomu miera lavidovej perfídnosti , ktorú výstižne ilustruje fakt, že bez vecnej logiky pripomína obdobie môjho pôsobenia vo funkcii predsedu Mestského národného výboru a porovnáva s politikou môjho, v nej pôsobenia pred tridsiatimi rokmi, hoci ona sa viedla v úplne inej politickej rovine, veď to každý nakoniec vie. A to vraj len na obhajobu politiky, vedenej dnes prvým mužom na nováckej radnici. Lavida, nehanbím a nebojím sa vám povedať, že nesiem politickú spoluzodovednosť za všetko dobré, ale aj všetko zlé, čo sa v Novákoch udialo počas obdobia, keď som bol predsedom Mestského národného výboru. Rovnako som sa zodpovedne vyporiadal aj s mojou činnosťou po roku 1989, žijem skromne ,takmer ako každý dôchodca.
Nič by na tom nebolo, ale lavidova perfídnosť odhalila i to, že lavida nekontrolovane však zadefinoval čosi, čomu sa v duchu smejkám (a to nie po prvý krát), pretože priatelia, ten kto vie čítať medzi riadkami nájde v lavidových riadkoch poukaz na to, že naozaj takýchto „inteligenčných lapsusov“ lavida píše nápadne v podobnom štýle už veľmi veľa a koniec koncov, ako ho opoznal aj Ľubo Dzurák, ba čo opoznal, odhalil to, o čom ja i okrem mňa mnohí ďalší obyvatelia ( z mnohých osočujúcich príspevkov v diskusii k rôznym článkom v celoštátnych periodikách, či rôznych e- meilov s textami znevažujúcimi množstvo našich obyvateľov a pod.) nepochybujeme, slovami, že :“ Neuveríte mi, ale presne takéto slová ja počúvam od jedného z dvojičiek.“
Teda priatelia, nič iné sa k tomu nedá konštatovať, leda len to, že tento kvázi „politický diskutér“, ktorí dnes už možno nahrádza „originál lavidu“ (???) reaguje tak, ako malé detičky v hre na pieskovisku. Majú svoje formičky a presýpaním piesku a naberaním znova a znova piesok do formičiek si vytvárajú detskou hrou svoj svet, ktorý im prináša radosť a v našom prípade ešte väčšiu, ak niektorému decku na pieskovisku hrajúcom sa zopár zrniečok ujde do očka len preto, aby mu znepríjemnil život.
Lenže priatelia, my sme dospelí ľudia, ktorí chcú a koniec koncov majú právo v tomto meste žiť v podmienkach rozhodne lepších, ako nám ich vytvára súčasný radničný pán, honosiac sa viac ako dvadsaťštyriročnou praxou a preto právom očakávame, že by tu mala žiť ďalšia generácia, ktorá sa postará o nás, pretože ak chceme, aby tu zostala žiť, a aby sa postarala o nás, musí mať k tomu podmienky. Podmienky podstatne lepšie ako sme mali my v čase, keď sme tu žili v rodinách a starali sa o našich rodičov. A tak, aby ste lavida pochopili, kašlem vám na lanovku z elektrárenského komína, kašlem na vozíčky z kopčekov!!!!.
Chýba tu, v našom meste, okrem dobrých medziľudských vzťahov, ktoré nemáte vôľu upraviť, aj vôľa konečne začať pracovať, aby sa napr. okrem iného, starí Nováčania nepozerali z okien zariadení o starých ľudí, na okolie zo zariadení v iných obciach a mestách k pobytu starých ľudí počas tridsiatich rokov vybudovaných v týchto obciach, ale v Novákoch nie. PB
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
22.10.2019 20:21:58 majuska
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.