Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6976 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 12:22:44 21.10.2019
Priatelia, len pripomínam, že ja nemám záujem na tom, aby medzi mnou a lavidom vznikla akási situácia, odpútavajúca od môjho upozorňovania na nedostatky v práci vedenia mesta, či zahmlievajúca prestrelka. Preto dávam najavo lavidovi, ktorý nás oblažuje svojimi „jednoduchými riešeniami(?)“,že nikto, ani ja mu nezazlievame, že je častý účastník diskusie na stránke www.novaky.com, hoci nie tak názormi ku riadeniu a dodržiavaniu kompetencií primátorom - Ing. Dušanom Šimkom, ale najmä statusmi voči jeho kritikom, teda i voči mne. Práve lavida, čoby „nasadený „ichpozitív“ je doposiaľ ten, ktorý ako ich „slušnočlovek“ od samého začiatku tvrdo a nekompromisne sa v svojich statusoch vyjadruje voči mojej osobe. Mnohí už poznajú jeho štýl, mentálnu výbavu, poznáme jeho – ich, bez zveličenia, akože konšpiračné hrátky a ich hlášky. Sú však bezvýznamné ako vždy, ide v nich len o inteligentské zabŕdanie, osočovanie a bez vecného opodstatnenia a nezmyselného sa predvádzania používaním latinovýrazov. Čo je však najzvláštnejšie na ňom, že keď sa ho začnete pýtať na sporné otázky takýchto „riešení“, prestane si problematiku akoby urazene všímať a obíde ju, nevyjadrí sa. A tak dokolečka,dokola.
Naozaj. Však uznajte, veď chváliť primátora za to, že dá opraviť cesty, alebo budovy z peňazí štátu alebo našich peňazí,teda z mestského rozpočtu, je ako tlieskať bankomatu, keď Vám vydá Vaše peniaze …. Veď to je úloha splniteľná aj pre žiačika Materskej školy. Veď, ako sa hovorí, za peniaze aj v Prahe dom.
Iné však je to vo vzťahu ku takým kompetenciám, kde sa od primátora mesta žiada slušnosť, úcta a pokora, najmä však vtedy, ak sa má Ing. Dušan Šimka, ktorý ním je a má sa ako výkonný orgán nášho mesta prejaviť navonok, v záujme obyvateľov mesta. Prečo? Pretože za mnohé jeho výroky vo vystúpeniach pred mainstreamovými médiami, sa už naozaj mnohokrát hanbíme. Lavida, nech už to skončí akokoľvek, máme za to, že tak, ako bola zverejnená informácia o telocvični našej Základnej školy v spojení s vyhláseniami staronového primátora vo vysielaniach televízií s celoštátnym rozsahom bola neprofesionálna, jednoducho nekompetentná trapošina. No a pani riaditeľka ZŠ svoj diel zodpovednosti tiež nezvládla, hoci na jej obhajobu vari možno povedať, že vstúpila do situácie, ako sa vraví, že ako „pilát do kréda“.
Teda informácia sa mala podať až po jej došetrení a prijatých opatreniach, teda po vyjadrení všetkých zainteresovaných strán. Nuž, ale to by nesmela existovať možnosť na osobnú reklamu, ktorá sa volá „píár“ (PR). Náš súčasný pán primátor má s ňou skúsenosti, v konečnom dôsledku nielen dobré, ale aj zahanbujúce. Veď vieme o tom svoje.
Takže lavida, je to o tom, že primátor mesta je ten človek, ktorý vie,alebo by mal vedieť,kedy a ako, s dostatočnou politickou obratnosťou bez toho, aby v televíznych vystúpeniach pár občanov na“ povýšenie svojho píár“ zneužil na „poníženie iných občanov“ najmä tých nezainteresovaných občanov tohto mesta, bez akejkoľvek vnútornej spoločensko - občianskej debaty!!!!!!
Samozrejme, a to sa nedá poprieť, mal by mať tiež toľko slušnosti v sebe, aby nevytvoril pre niekoľko rodín tu žijúcich, možno doživotne zničený susedský vzťah, či vzťahy tvoriace občianske spolunažívanie, vytvorením vzájomnej morozity, či vzájomnou nevraživosťou medzi aktérmi ním menovaných do konca ich života v tomto malom meste a evokoval v nich nesporne vzájomnú doživotnú animozitu. Jednoducho, to nie je úloha primátora!!!
Aj preto si myslíme, že úloha primátora spočíva najmä v tom, že by mal predovšetkým upokojovať situáciu v prípade narušenia vzťahov medzi obyvateľmi , či časťou obyvateľstva v meste a najmä problémy vyskytnuvšie sa v meste s ohľadom na skutočnosť, že sa jedná o školstvo, výchovu detí o vzťahu rodičov, učiteľov a detí , že by mal postupovať s vyššou, či intenzívnejšou citlivosťou v riešení školských problémov!!!!!! Tak v prípade nášho mesta sme si so školstvom svoje zažili, dokonca aj zábavu so Skrúcaným nám ukázali. Účet za jeho vystúpenie je na webe.
Takýmto spôsobom je viac ako isté, že sa tu vo výchove zavádza istá dvojkoľajnosť, keďže určite v niektorých rodinách sa rodičia so svojimi školopovinnými deťmi rozprávajú, bavia iným spôsobom o súčasnej situácii v nováckej základnej škole a prístupe k učiteľom ,ktorí ich vyučujú, ako vidia vo vystúpeniach pána primátora v Jehotelevízii a určite každý rodič má k situácii v mestskej škole svoj názor. Jednoznačne to však vyrušuje učiteľov, rodičova aj deti. A tak lavida, každá minca má dve strany.
Na záver. Fenomén GENIUS LOCI je tiež o tom, že všetci, ktorí žijeme v tomto meste, máme ľudskú povinnosť chrániť, nazvime to rodostrom s menom genius loci, na ktorom sa rodili a rodia mimoriadne myšlienky, silné príbehy, historické činy našich obyvateľov, bezosporu s nárokom na ich zachovanie. Ako to však dosiahnuť, keď vzťahy medzi ľuďmi nechránime. A tak na slušné pomery aj zásluhou lavidu v Novákoch je zatiaľ ako čakanie na GodotaPB

Hodnotenie: 4   1

Kladne hodnotil:
21.10.2019 15:54:55 Milan Oršula
21.10.2019 18:24:51 majuska
21.10.2019 19:08:00 Ema
21.10.2019 19:36:42 Ľubomír
Záporne hodnotil:
22.10.2019 08:36:20 novacan33


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.