Online 2 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6971 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:29:47 17.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, nuž aká „agentúra JPP?“ Či už vari naozaj nevedia, rozoznať svetlo od tmy... ? Už je to naozaj mrzuté, neustále konštatovať, že pokiaľ my, obyčajní obyvatelia tohto mesta žijeme svoj reálny život, so svojimi reálnymi problémami, pýtam sa v akom paralelnom svete to pán primátor a jeho klan žije?
Nuž povedzte, či vari sa nedá, na pomery takého malého mestečka, ako sú Nováky, z doposiaľ už mnohých, na desiatky v počte preukázateľne iniciovaných mediálnych vystúpení bratov šimkovcov v celoštátnych televíziách predpokladať, že sú objednávatelia medializovaných pomerov o Novákoch, a že ak by to "presiaklo "z iného, tak teda sa pýtame z akého zdroja, pretože reálne i tentokrát staronový primátor ako hlavný protagonista vystúpil v mainstreamových televíziách k reálnej téme. ???.
Takže tvrdenie o „priesaku“ je naozaj absurdné, až komické. Nie sme predsa ovce. Naivné odôvodnenie „o priesakoch“ je naozaj pre stádo oviec, ale nie pre ľudí, žijúcich v našom meste, čím len potvrdzujem pravdu, že Nováky nie sú mainstreamové médiá s ich témami, ale reálni ľudia s reálnymi problémami.
Nič zlého sa vari nedopúšťame, ak pri týchto konštatovaniach vychádzame z premisy , že primátor mesta musí mať vo svojej mentálnej výbave, za každých okolností, dobré chovanie a úctu k ľuďom, ktorých aj v periodikách, mainstreamových televíziách zastupuje , avšak bezosporu všetkých obyvateľov nášho mesta, bez ohľadu na to, či ho ten alebo onen volil !!!!!!!!. Je to o dobrom mene nášho mesta a ľudí, ktorí tu zostanú i naďalej žiť, keď sa jeho funkčné obdobie skončí!!!!!!!.
Osobné útoky, invektívy na kritikov, sokov, či odporcov alebo nesúhlasných stanovísk od poslancov mestského zastupiteľstva sa stále, ako to pozorujeme viac a viac zvyšujú. Kto a kedy začne hovoriť z radov poslancov , občanov o zabrzdení tejto neužitočnej politickej taktiky staronového pána primátora a jeho suity??? Musíme sa predsa posunúť ďalej. Nikto mu predsa nezazlieva, že získal úctu na úkor iných ľudí, ale zazlievame mu to, že jeho ctižiadosť prerástla z cností do nerestí, urážok a vulgárnych nadávok .
Možnože, pre niektorých ľudí poučenia vyplývajúce z citátov nie sú až také dôležité, či to, kto ich povedal. Ja si to však nemyslím, pretože vo vzťahu k citátom je dôležitý fakt, ako Vás dokážu inšpirovať, či ich viete zaradiť do svojho života. Veď napokon aj veľký nemecký spisovateľ Johan Wolfgang von Goethe, povedal, že cit.: „Chovanie je zrkadlo, v ktorom každý ukazuje svoju povahu. „ potiaľ cit. Dovolím si tvrdiť, že väčšina z obyvateľov mesta má záujem na tom, aby sme žili v Novákoch v istom usporiadanom spoločenstve!!!!.
A koniec koncov určite je dôležitá tiež skutočnosť, že zatiaľ staronový primátor jasne a stručne s odbornosťou 24-ročnej praxe na poste primátora , ktorou sa neustále vychvaľuje o svojom volebnom programe a jeho plnení pre toto volebné obdobie ucelene, odborne, jednoznačne s vypracovanými projektmi v ich v štádiách sa nepredviedol, nevystúpil na verejnosť, nič svetoborné nepovedal, okrem tém škandalizujúcich naše mesto a jeho obyvateľov!!!!!.
Myslím, že by to malo byť o efektívnej komunikácii (!!!!) medzi občanom a politikom, kde sa politik následne v prípade úspešného zvolenia skupinou občanov stáva zástupcom všetkých občanov mesta a táto komunikácia musí prebiehať aj naďalej. Veď predsa nejde to len tak vymeniť naše zvyky, naše priateľstvá, našich známych, zmeniť len peknými rečičkami, či akýmsi kategorizovaním ľudí kvôli voľbe toho, lebo onoho za primátora. Ten je s tým, ten je proti tomu a onomu, povedzte, čo je toto za spoločenstvo?
Na záver: „Moc nie je ani dobrá, ani zlá. Moc sa môže stať dobrom, moc sa môže stať zlom, záleží na tom, kto ju používa a ako s ňou dokáže zachádzať.“ Ladislav Mňačko. Ako je to v Novákoch ,vidíme i v zázname Jehotelevízie z posledného zasadnutia MsZ .PB.

Hodnotenie: 0   0

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6972] 17.10.2019 20:19:45 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.