Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6965 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 18:16:16 13.10.2019
Priatelia, nezdá sa vám, že od zmeny na poste primátora nášho mesta po voľbách v novembri 2018, teda po takmer roku jeho pôsobenia na poste predstaviteľa mesta sú jeho v podstate nulové výsledky, jeho výroky, titulky a osočovanie v médiách takpovediac eufemisticky, ľahko zavádzajúce? Nezdajú sa vám ním poskytované informácie viacmenej za akési pokusy o dezinformácie? V tejto súvislosti mi prišla na um vhod informácia, ktorú som v minulosti takmer po každom raňajšom prebudení počul z rádia: “úroveň vody padá“ alebo, kto ste nezabudli, alebo viete rusky“,to v relácii o počasí znelo ,že: „Уровень воды падает.“

A tak i v našom mestečku , úroveň vody nielenže „ pádajet“, ale čo je vždy to horšie, ak úroveň ľudí, ich psychiky, vzťahov, spolupráce-nespolupráce najmä, keď sa v nich odráža stav, ktorý vidíme v jehotelevízii a že tento stav prejavujúci sa vo vulgárnych prejavoch pána primátora má značný vplyv na ľudí, obyvateľov, poslancov, či zamestnancov radnice. Však ste to videli.

Úroveň vyjadrovania, úroveň poznania a celkovo úroveň slušnosti z úst staronového primátora, pertraktovaných jeho televíziou, absurdne vysielaných do verejného priestoru, bez akýchkoľvek jeho etických, morálnych zábran, bez etického kódexu, len dáva podnet zamyslieť sa nad tým, že novácke spoločenstvo akoby sa rútilo, padalo nadol a rúcalo sa, ako detský domček z karát.

A tak sa nečudujte priatelia, ak sa v poslednom roku, v tomto meste rozmáha zamieňanie pojmov. Od nevýrazného rozdielu vo voľbách sa spájala voľba súčasného staronového primátora vraj s nastolením poriadku. A pozrime sa rok po voľbe jeho osoby na post primátora, hovorí síce pán staronový primátor o akomsi blížiacom sa zúčtovaní (je to vyhrážka???), avšak význam uvedených slov je na míle vzdialený od jeho povinnosti skladať občanom –voličom účty a to jednoznačne za svoj takmer ročný výkon!!! Tak ako, pán primátor? S ktorými ľuďmi zúčtujete??? A aký účet za vašu prácu a činnosť nám a kedy predložíte???????

Ak sa zamyslíme nad jeho výrokmi, potom sa však dostávame na veľmi nebezpečné chodníčky, keď veľa ľudí má vážny problém rozlíšiť, o čo mu išlo, pri jeho úvahe na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva a o čo mu v tejto chvíli naozaj ide.!!! Takže ešte raz. Pán primátor, odpočty, odpočty, ešte raz odpočty Vašej práce za takmer rok vo funkcii primátora mesta nás-občanov zaujímajú!!! Myslím si, že naozaj je potrebné zdôrazniť, že tak, ako pri strome rozhoduje ovocie, či je dobrý strom alebo zlý strom – tak aj pri človeku hodnotíme jeho činy, alebo skutky, zmysel pre poriadok a zákonnosť.

Priatelia, naozaj kľudne, pokiaľ sa vám nechce čítať, môžete si to vypočuť v jeho Televízii. Sami sa presvedčíte, že mnohé slová vyslovené zlostne, vulgárne a v zúrivosti sú absolútne bezvýznamné a sú zamerané len a len na zvýšenie jeho píár. Jeho slová naplnené charakteristickou črtou populizmu sú znova a znova sa opakujúce slová, kamuflujúce jeho nekonanie, nečinnosť, takmer rok od volieb pre obyvateľov mesta v predstave, že on, hoci bez významných výsledkov pre rozvoj mesta a zlepšenie života obyvateľstva v našom meste takmer nič nerobí, alebo s ohľadom na ním proklamované skúsenosti s dvadsaťštyriročnou praxou len veľmi málo!!!!!!!!!!!! Jednoznačne však vidíme, že niet pochybností o tom, že chce byť nad zákonom. Staronový pán primátor však zabudol na to, že suverén moci v našom meste sú občania a ich potreby pre život v tomto meste a nie jeho osobné záujmy a problémy !!! Veď ani v splaškoch sa nedal očakávať sterilný poriadok (alebo čistota) a musel to dať na poriadok!

Ľudia si neuvedomujú, že majú veľkú moc. A tak znova je potrebné pripomenúť. Nikto nesmie zabúdať na to, že suverén moci v našom meste sú občania, obyvatelia mesta!!! A nie primátor. Niekedy to však asi niektorým spoluobčanom vyhovuje, ale čo potom, ak zistia, že „Уровень воды падает.“? Nuž, nemusí. Môže, ale pri troške námahy nás všetkých sa to dá aj otočiť k dobrému, či lepšiemu. Tak si to vari všetci želáme. Či nie????? PB
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
15.10.2019 19:26:11 veronika
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.