Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6965 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 18:16:16 13.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, nezdá sa vám, že od zmeny na poste primátora nášho mesta po voľbách v novembri 2018, teda po takmer roku jeho pôsobenia na poste predstaviteľa mesta sú jeho v podstate nulové výsledky, jeho výroky, titulky a osočovanie v médiách takpovediac eufemisticky, ľahko zavádzajúce? Nezdajú sa vám ním poskytované informácie viacmenej za akési pokusy o dezinformácie? V tejto súvislosti mi prišla na um vhod informácia, ktorú som v minulosti takmer po každom raňajšom prebudení počul z rádia: “úroveň vody padá“ alebo, kto ste nezabudli, alebo viete rusky“,to v relácii o počasí znelo ,že: „Уровень воды падает.“

A tak i v našom mestečku , úroveň vody nielenže „ pádajet“, ale čo je vždy to horšie, ak úroveň ľudí, ich psychiky, vzťahov, spolupráce-nespolupráce najmä, keď sa v nich odráža stav, ktorý vidíme v jehotelevízii a že tento stav prejavujúci sa vo vulgárnych prejavoch pána primátora má značný vplyv na ľudí, obyvateľov, poslancov, či zamestnancov radnice. Však ste to videli.

Úroveň vyjadrovania, úroveň poznania a celkovo úroveň slušnosti z úst staronového primátora, pertraktovaných jeho televíziou, absurdne vysielaných do verejného priestoru, bez akýchkoľvek jeho etických, morálnych zábran, bez etického kódexu, len dáva podnet zamyslieť sa nad tým, že novácke spoločenstvo akoby sa rútilo, padalo nadol a rúcalo sa, ako detský domček z karát.

A tak sa nečudujte priatelia, ak sa v poslednom roku, v tomto meste rozmáha zamieňanie pojmov. Od nevýrazného rozdielu vo voľbách sa spájala voľba súčasného staronového primátora vraj s nastolením poriadku. A pozrime sa rok po voľbe jeho osoby na post primátora, hovorí síce pán staronový primátor o akomsi blížiacom sa zúčtovaní (je to vyhrážka???), avšak význam uvedených slov je na míle vzdialený od jeho povinnosti skladať občanom –voličom účty a to jednoznačne za svoj takmer ročný výkon!!! Tak ako, pán primátor? S ktorými ľuďmi zúčtujete??? A aký účet za vašu prácu a činnosť nám a kedy predložíte???????

Ak sa zamyslíme nad jeho výrokmi, potom sa však dostávame na veľmi nebezpečné chodníčky, keď veľa ľudí má vážny problém rozlíšiť, o čo mu išlo, pri jeho úvahe na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva a o čo mu v tejto chvíli naozaj ide.!!! Takže ešte raz. Pán primátor, odpočty, odpočty, ešte raz odpočty Vašej práce za takmer rok vo funkcii primátora mesta nás-občanov zaujímajú!!! Myslím si, že naozaj je potrebné zdôrazniť, že tak, ako pri strome rozhoduje ovocie, či je dobrý strom alebo zlý strom – tak aj pri človeku hodnotíme jeho činy, alebo skutky, zmysel pre poriadok a zákonnosť.

Priatelia, naozaj kľudne, pokiaľ sa vám nechce čítať, môžete si to vypočuť v jeho Televízii. Sami sa presvedčíte, že mnohé slová vyslovené zlostne, vulgárne a v zúrivosti sú absolútne bezvýznamné a sú zamerané len a len na zvýšenie jeho píár. Jeho slová naplnené charakteristickou črtou populizmu sú znova a znova sa opakujúce slová, kamuflujúce jeho nekonanie, nečinnosť, takmer rok od volieb pre obyvateľov mesta v predstave, že on, hoci bez významných výsledkov pre rozvoj mesta a zlepšenie života obyvateľstva v našom meste takmer nič nerobí, alebo s ohľadom na ním proklamované skúsenosti s dvadsaťštyriročnou praxou len veľmi málo!!!!!!!!!!!! Jednoznačne však vidíme, že niet pochybností o tom, že chce byť nad zákonom. Staronový pán primátor však zabudol na to, že suverén moci v našom meste sú občania a ich potreby pre život v tomto meste a nie jeho osobné záujmy a problémy !!! Veď ani v splaškoch sa nedal očakávať sterilný poriadok (alebo čistota) a musel to dať na poriadok!

Ľudia si neuvedomujú, že majú veľkú moc. A tak znova je potrebné pripomenúť. Nikto nesmie zabúdať na to, že suverén moci v našom meste sú občania, obyvatelia mesta!!! A nie primátor. Niekedy to však asi niektorým spoluobčanom vyhovuje, ale čo potom, ak zistia, že „Уровень воды падает.“? Nuž, nemusí. Môže, ale pri troške námahy nás všetkých sa to dá aj otočiť k dobrému, či lepšiemu. Tak si to vari všetci želáme. Či nie????? PB
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
15.10.2019 19:26:11 veronika
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.