Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6963 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 22:38:36 08.10.2019
Priatelia, už som sa v predchádzajúcich mojich statusoch málinko zmienil, že po odpozeraní zasadnutia posledného mestského zastupiteľstva, som s úžasom hľadel na nečakaný prejav, či extemporé zo strany nášho pána primátora. Nemohol som uveriť ,hoci všeličo som očakával, naozaj, ale to čo prezentoval, slušne povedané je naozaj neskutočne neslušné a navyše nehodné primátora mesta.

Priatelia, naozaj nikto od nikoho nepožaduje dodržiavanie pravidiel kráľovskej etikety. Veď načo aj, nikto z radnice sa ju neučil, lebo však aspoň si myslím, že nikto z našej radnice nebol prijatý kráľom, či kráľovnou, čím nenaznačujem, že nie z nášho mesta , ale tak hovoria ľudia, ktorí mali čosi spoločné, či skúsenosti s ETIKETOU, to na jednej strane.
No a na strane druhej, ak si pán primátor zmyslel, že si z mesta urobí vlastnú s.r.o.-čku, mal by sa pýtať jeho 600 voličov, či môže použiť, zneužiť dôveru mu danú v komunálnych voľbách , ktorí ho poverili, aby riadil naše mesto a najmä by sa ich mal pýtať, či takáto bola ich predstava pri jeho voľbe o slušnom riadení nášho mesta? Však hádam do Novák musia volať ľudia z Aljašky, nieto z Oravy, Piešťan, či odkiaľ zo slovenských regiónov ,že čo sa deje u nás, lebo že istá dedinka na východe Slovenska je oproti nášmu mestu šuvix.
Veď kto iný, ak nie primátor mesta pri povinnosti vystúpiť ako verejný činiteľ, lebo bezpochyby nielen počas zasadnutia poslancov Mestského zasadnutia ním aj je, ( najmä ak oslovuje auditórium zložené z poslancov a občanov tam na základe jeho pozvania prítomných ) musí verejnosť osloviť zrozumiteľne, účelne a najmä slušne!!! Jednoznačne len slušne.
Píšem to z dôvodu, že sa domnievam, že absenciou slušnosti a porušovaním etikety tým, že použil voči občanom tohto mesta hrubé, osočujúce vulgárne výrazy, je už naozaj neúnosné a v rozpore s akýmikoľvek etickými, mravnými zásadami a pravidlami.
Jednoznačne je dôležité mu páni poslanci dôrazne pripomenúť, že ak chce osloviť neprítomných tam ľudí, by si pán primátor vždy mal premyslieť, čo chce povedať, vyjadrovať sa k veci a rozumne vyberať slová. Je potrebné páni poslanci mu dôrazne pripomenúť, že voľbu slova by mal vyberať tak, aby ho voľba slova nezaraďovala medzi tých, teda do takej sociálnej triedy, do ktorej on, ako predstaviteľ mesta by azda nemal patriť, ak chce byť vrcholový predstaviteľ mesta,resp. topmanažér firmy s názvom Mesto Nováky s.r.o..
Takže priatelia s dovolením, malá rada tým, ktorí sa predvádzali v porušovaní etikety na poslednom zasadnutí MsZ .Mali by sa vyhnúť zbytočnému rozprávaniu "o ničom", vyjadrovať sa jasne, neurážlivo a vyhnúť sa slovám, ktoré by do konverzácie na úrovni poslancov Mestského zastupiteľstva a občanov tam sa účastných, patriť nemali. Konkrétne sú vylúčené vulgarizmy, najmä výrazy, nie vhodné v spoločnosti, teda tam prítomných dám. Je to neslušné a negalantné(!!!). Verte ,neverte, spôsob, aký si bez osobnej pokory, niektorí ľudia vyhradili právo, aby nás učili ETIKETE(!),či o dodržiavaní galantnosti k dámam, považujem z ich strany za nenáležitý, neadekvátny pokus, pretože ich slová a osobnostné vlastnosti vo vzťahu k ETIKETE, ETIKE, MORÁLKE A ÚCTE K OBČANOM, už dlhú dobu považujeme za farizejské a pociťujeme ako neúctivé voči ľuďom.
Už viackrát som upozorňoval na to, že pri komunikácii platia aj pre pána primátora rovnako zásady pre džentlmena a to platí aj pri riadení (lebo ho riadi) zasadnutia mestského zastupiteľstva. Som presvedčený ,že on – pán primátor, je tam na to, aby v súlade s ETIKETOU, v súlade s ETICKÝMI A MORÁLNYMI ZÁSADAMI usmernil v diskusii, či v príspevkoch nielen svoje výroky, ale aj výroky diskutujúcich do roviny slušnosti.
Ak pán primátor kandidoval a bol zvolený, mal by si uvedomiť, cit.z judikátov NS SR, že: Najvyšší súd má za to, že nakoľko je starosta (v našom prípade primátor) verejným činiteľom, ktorý sa sám a dobrovoľne rozhodol vstúpiť do politiky, prevzal tým na seba aj určité práva a povinnosti. Jednou z povinností je práve aj to, že verejný činiteľ musí zniesť vyššiu intenzitu kritiky zo strany verejnosti, ako bežný občan. Verejný činiteľ sa môže svojich práv na ochranu osobnosti domáhať v občianskom súdnom konaní....

Žiaľ, musím konštatovať, že poväčšine v jeho prípade to vôbec nie je tak. Však ste to vážení spoluobčania odpozerali. Pán primátor nevie na kritiku podať spätnú väzbu správnym spôsobom, keďže táto vyžaduje značnú mieru empatie a sebaovládania. A tak mi odpustite, vážení spoluobčania, túto malú úvahu o ne - dodržiavaní zásad obyčajnej ľudskej ETIKETY,ETIKY A MORÁLKY na zasadnutiach MsZ v Novákoch. Hanbím sa za výroky nášho pána primátora voči občanom , hanbím sa za jeho neprofesionálne riadenie zasadnutia mestského zastupiteľstva. Nič trápnejšie som naozaj za posledné obdobie nezažil. PB
Hodnotenie: 3   1

Kladne hodnotil:
09.10.2019 21:12:50 majuska
09.10.2019 21:14:28 Rado Oršula
15.10.2019 19:26:20 veronika
Záporne hodnotil:
09.10.2019 21:51:04 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.