Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6960 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:36:32 07.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, nikdy som nereagoval emočne na výroky na moju osobu zo strany Ing. Dušana Šimku, staronového pána primátora. Čo je však zaujímavejšie priatelia, začínam mať pocit, že pán primátor vo svojich politických šachoch, ma vari naozaj považuje za vážneho oponenta, hodného na každom zasadnutí mestského parlamentu spomenúť v jeho témach, v ktorých on nie svoju, ale iných ľudí prácu, v jeho akoby šachových partiách. Keďže si neodpustil svoje lživé, až niekedy nehorázne tvrdenia ním vyslovené, si naozaj to v mnohých prípadoch vyžaduje náležitú odpoveď.
Prečo? Verte, že hoci aj pre mňa samotného, naozaj prekvapivo, ale naozaj sa už aj z iných zdrojov dozvedám, že aj ja som už považovaný za akéhosi politika (čo v nijakom prípade nemôžem byť, keďže v súčasnosti sú to na mestskej úrovni primátor a poslanci), či dokonca za občianskeho aktivistu, pretože vraj píšem, na túto stránku a kriticky poukazujem na stav v meste a kriticky sa vyslovujem i v prípade pochybení a samochvály, jeho populizmu, nečinnosti, či činnosti súčasného pána primátora. Už mi naozaj nič nezostáva, len podať prihlášku do politickej strany, ktorú zakladá Ľubo Dzurák :-),:-),:-).
Ale poďme ďalej a vážne. Priatelia, úvaha zo strany pána primátora o ne- galantnosti voči dámam, ktorých osoby boli v začiatkoch vzniknutej kauzy(?) spolu s ním vo vysielaní, na podporu jeho vyhlásenia o kamerách umiestnených v ZŠ, povedzme si to úprimne medializované v celoštátnych médiách, mali tieto dámy predpokladať(a on ich mal o tom poučiť),že sa môže stať, že aj reakcie dotknutých osôb na vystúpenie spomenutých dám môžu nastať a teda tiež môžu byť rôzne a tiež vari medializované. Či nie? Vari niekto musí byť len rovný a iný môže byť rovnejší??? Je preto na nich, oboch dámach, ako a či sa ich to dotklo a čo s tým urobia. Či nie? Bolo to ich rozhodnutie, nechať sa vystaviť médiám, alebo rozhodnutie pána primátora? Len ako malú pripomienku na udalosť , existuje však jedno krásne slovenské porekadlo,cit:“Čo sa babe snilo, to sa babe chcelo“. Pán primátor zase mal v hodnotení jeho a len jeho pravdy, malú stratu pamäti a si nespomenul na svoje negalantné správanie, vystupovanie voči PaedDr.A.Ch.,bývalej riaditeľke ZŠ, napokon tiež voči bývalej poslankyni Mgr.G.O. a mohol by som ešte menovať tie, ktoré nielen on sám, unavoval siahodlhými telefonátmi, SMS-kami nehovoriac o atmosfére na radnici, kde zamestnancov radnice je väčšina z radov žien.
Pán primátor sa necháva opantávať právne irelevantnými citáciami z tlače, či periodík o svojej osobe, ktoré sú nám podsúvané istými občanmi, hoci v súlade s §13 zákona o obecnom zriadení zložil sľub voličom že bude tiež o.i. ochraňovať zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, ale všetkých občanov!!!! Ak by tieto informácie mali pre verejnosť zmysel, teda pripomínať to,čo sa v v minulosti v periodckej tlači vytlačilo, tak sa mu dosť čudujem, že ponecháva ich na debatu. Lebo tie niektoré pravdy, ktoré boli pertraktované na poslednom rokovaní MsZ sú vari z rovnakého zdroja, ako je pravda o konci sveta z filmu „Nejasná správa o konci sveta od režiséra Juraja Jakubiska“, z ktorého obsahu, vyplýva tiež, keď to skrátim, že v Bohom zabudnutej ,v nekonečných horách, kdesi na konci sveta vlci zlikvidovali ženskú časť osady. Nádejou tam ostavších mužov zostáva, že prišiel náhodou do dediny cirkus so ženami. Čo je v tejto chvíli podstatné pre nás, že s nádejou však poznávajú osadníci prekliatie omnoho horšie ako boli vlci.... nenávisť, závisť, vášne silnejšie než láska medzi ľuďmi a ... pokračuje to príbehom o konci sveta, ako ho predpovedala Biblia, kniha kníh i Nostradamus. No a u nás, na zasadnutí MsZ a vysielané do sveta? Mafia, gauneri a... . také porovnania, no des a hrôza, od predstaviteľa mesta. Toľko zloby, nenávisti vášní ,nechutné. Páni poslanci by naozaj mali navrhnúť vypracovanie ETICKÉHO KÓDEXU pre konanie primátora, poslancov a zamestnancov radnice a konať podľa neho. Verte mi, páni poslanci, je to nevyhnutné!!!
A tak si nemyslím, že práve pán primátor mesta Nováky, by mal byť ten, čo chce byť v jednej osobe tým, čo podávajú podnet, i ten čo vyšetruje, či posúdi a odsúdi a napokon aj katom!!!. Tiež si nemyslím, že bez pokory môže niekomu odporúčať, či prikazovať, ako má niekto s tým, alebo oným nakladať, ak to nie je v jeho kompetencii, ak to nie je v súvislosti s majetkom mesta , je to majetkom dotyčného a nesie plnú zodpovednosť s nakladaním so svojim majetkom, avšak ostatní by mali k jeho majetku byť bez zodpovednostného prístupu a môcť s ním nakladať?
Napokon sám ambivalentne tvrdí, že s touto stránkou na ktorú píšeme, on nič spoločné nemá, avšak na pripomienku z auditória, že na ňu okrem nás ,pánom primátorom spomenutých prispievateľov , píše aj nejaký lavida reagoval hneď, že ten už vraj aj trištvrte roka, alebo koľko nepísal. Nuž, takto to je.
Možnože som ho dobre nepochopil, ale veľmi sa mi „páčila“ odbornosť s akou vysvetlil pán primátor, bez mihnutia oka, že v terajšom ENO sa v rámci Reštruktualizácie Hornej Nitry plánuje SPAĽOVŇA ODPADU. Nuž, mne už to vari v mojom veku žily trhať nebude, ale pre občanov, tej mladšej vekovej kategórie tu žijúcich obyvateľov, je to podľa môjho názoru, po toľkom období znečisťovania životného prostredia spalinami z Elektrárne ako „ z dažďa pod odkvap“ (!!!). A čo na to páni poslanci? Akosi prešli mlčaním.
K pánovi prednostovi. Ja som slúžil na Morave. Moravania sú skvelí ľudia. Môj priateľ Janko P., už nebohý občan nášho mesta, ma požiadal ,či by som mu neurobil službu ,(v roku 1982) , že má choré dieťa a že v meste Rychnov nad Kněžnou ordinuje nejaký pán doktor aj cez víkend (určoval diagnózu z očného pozadia) , že sa k nemu objednal, ale že ho nemá kto tam dopraviť. Samozrejme, ak sa jedná o dieťa, nie je problém. No, a tiež sme s mojou škodovečkou mali smolu. Po otázke na najbližšieho občana Moravy, nás tento s radosťou a úprimne odviezol k miestnemu automechanikovi a bez zaplatenia, nám tento človek v núdzi pomohol.
Veď nie sme ovce, ja som pochopil, že auto má nárok pokaziť sa, ale či to bola taká podstatná informácia na poskytnutie ľuďom, že sme minuli za „vraj haraburdu“ 400,- € , na poskytnutú službu (odvoz do Novák), tak neviem. Ja sa fakt čudujem. Takto odôvodniť potrebu kúpy nového automobilu(??)

A tak ako vždy záverom :“ „Myslím, že Boh pri stvorení človeka málinko precenil svoje schopnosti.“ Oscar Wilde“. PB
Hodnotenie: 2   1

Kladne hodnotil:
08.10.2019 09:48:24 Milan Oršula
09.10.2019 21:14:10 majuska
Záporne hodnotil:
09.10.2019 21:51:35 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.