Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6955 v téme Rôzne / Iné zo dňa 21:05:00 04.10.2019
Spomienka na Maestra Karla Gotta
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Neosobujem si žiadne právo, že práve ja som ten pravý, ktorý by mal na tejto stránke napísať niečo o speváckej legende bývalého Československa, dnes už Česka a Slovenska o Maestrovi Karlovi Gottovi. V posledných dňoch, týždňoch som však o jeho živote preštudoval nespočetné množstvo materiálov, ktoré som potreboval pre napísanie jeho príbehu do knihy „22 osobností z Aleji Unipharmy.“ Verte, naozaj sa veľmi ťažko píše o človeku o ktorom takmer každý z nás vie všetko. Preto bolo nesmierne zložité, takmer nemožné napísať o ňom niečo nové. Pre mňa osobne to bolo o to ťažšie, že v čase, keď sa táto kniha tvorila, bol Karel Gott ťažko chorý. Dnes ma veľmi mrzí, že som doslova ľahkovážne premrhal šancu na rozhovor do knihy, pri poslednom stretnutí s ním v Unipharme, pred takmer tromi rokmi. Vtedy sme sa dohodli, že rozhovor s ním urobím pri ďalšom stretnutí. Žiaľ osud kruto všetko zmenil. Aj keď sme si všetci želali, aby zvládol ťažký boj so zákernou chorobou, osud rozhodol inak. Život naozaj nie je o tom čo chceme, ale o tom, čo je. Výnimoční ľudia však nezomierajú nikdy. Predovšetkým piesne ktoré naspieval budú krásnou spomienkou na výnimočného človeka a speváka. Vďaka jeho jedinečnému lyrickému tenoru, ktorý ešte zdokonalil štúdiom operného spevu na pražskom konzervatóriu, ho môžeme prirovnať k takým legendám ako Frank Sinatra, či Elvis Presley. Hity ako Oči má snehem zaváte, Trezor, Lady Carneval, C´est La Vie, Zvonky štestí, Kávu si osladím, Je jaká je, Kde pak ty ptáčku hnízdo máš a mnohé naozaj mnohé ďalšie tu zostanú navždy.
K výnimočnosti Karla Gotta patrí aj to že sa nespoliehal len na svoj hlas. Napriek tomu že takmer 60 rokov bol najväčšou speváckou hviezdou u nás, zostal hlavne človekom. Človekom, ktorý si vážil úspech, to čo v živote dosiahol, no nikdy sa s tým neuspokojil. Vždy si kládol vyššie ciele, vždy sa snažil byť profesionálom. Možno aj to bol dôvod začať s maľovaním obrazov, čo bolo vždy jeho detským snom. Maľoval obrazy plné života a emócií. Presne v duchu jeho piesni. Proste tie sudičky pri jeho narodení, boli k nemu veľmi štedré.
Veľakrát sa hovorí, že veľkosť, či hodnotu života človeka doceníme až vtedy, keď ho stratíme. U Maestra Gotta sme jeho hodnotu a veľkosť pociťovali a spoznávali už počas jeho života. Šťastie a úspech veľakrát klopú na naše dvere, len my ich nepočujeme, tak im neotvoríme. Maestro Gott ich počul a otvoril im dvere dokorán. Len tí, ktorí sa odvážia ísť ďaleko, môžu zistiť, ako ďaleko sa dá v živote zájsť. Maestro Karel Gott zašiel tam, kde sa dostal málokto. Aj preto zostane navždy v našich spomienkach.
S úctou Ľubo Dzurák

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
05.10.2019 12:32:36 Pbošiak
06.10.2019 15:37:34 Daniel d
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.