Online 6 ľudí. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6949 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 20:56:07 02.10.2019
Priatelia, už sa dá poznať i z fragmentov, obraz pondelňajšieho zasadnutia poslancov Mestského zastupiteľstva. Ako vždy ani tentoraz sa v ničom nelíšilo od predchádzajúcich a tak sa opakovane potvrdzuje, že staronový primátor, naozaj podľahol „zhubnému pocitu moci“.
Primátor podľahol stavu, ktorým nás presviedča , že svet v Novákoch a život nás občanov v súčasnosti v našom meste pod jeho vedením je to pravé orechové, a že teda v Novákoch žijeme v idylickom svete.
To, že každá moc sa dá zneužiť (veď aj sa zneužíva) on u jeho osoby nepripúšťa, hoci ak nás čítate, vari sa dá z obsahu mnohých a nielen posledných príspevkov nás tu píšucich na túto stránku vycítiť, že o potrebe nastolenia demokracie je vždy najťažšie „presviedčať“ politického vodcu,primátora mesta , ktorý tu vládne viac ako štvrťstoročie.
Kto to nezažil na vlastnej koži a nebol, alebo nie je s nováckou komunálnou politikou príliš zžitý, stačí, ak si predstaví, aký jedovitý tlak dokázal staronový primátor vyvinúť napríklad, na dnes už bývalú riaditeľku základnej školy, či na mestského kontrolóra, ale i zamestnancov radnice, ktorí mu síce „dali vale“, ale čo čaká ešte zopár ľudí nikto nevie, nemá tušenia, ale tlak na niektorých občanov (do ktorých si rád kopne) , či jemu podriadených zamestnancov radnice, ktorých zdedil pod svoju kuratelu voľbou za primátora mesta , po svojom predchodcovi je enormný.
Primátor hrá silové, politické šachy. Z jeho šachovej partie, ktorú po voľbách rozohral vyplýva, že mu z jeho strany ide o hru s právom rozhodnúť, koho , alebo onoho v tejto pomyselnej šachovej partii vyšachuje. Keďže primátor v podstate nemá rukolapné výsledky, ktorými by voličov presvedčil, že mesto sa rozvíja,teda nemá argumenty na svoju podporu, je nervózny až tak, že nič nerobí, lebo však výsledky jeho práce to naznačujú a ako sa zdá aj tých, čo niečo robia má v zuboch, lebo pre mesto pracovali za bývalého primátora.
A tak malý príklad o politickej šachovej hre,ktorá sa hrala pred odchodom pani riaditeľky ZŠ z funkcie. Nech mi je odpustené, bývalá pani riaditeľka Základnej školy bola pozvaná k pánovi prezidentovi na prevzatie ocenenia za to ,že ona a pedagogický zbor ňou vedený, mal výborné pracovné, rozumej pedagogické výsledky. I napriek tomu bola vyšachovaná z postu riaditeľky. Prečo, vie len on sám, no patrí sa podotknúť, že staronový primátor hrá šachovú partiu, šachuje v meste už takmer rok, po nástupe do funkcie, bez konkrétnych výsledkov!!!.
Z posledného zastupiteľstva je zjavné a je to aj navonok citeľne poznať, že väčšina poslancov si začína uvedomovať, že primátor ku normálnej práci im,poslancom nepripravuje, nepredkladá im ku schváleniu programové veci , ktoré by boli predmetom plnenia volebného programu a tak čas vypĺňa nezmysluplnými časovými etapami nič neznamenajúcimi pre občanov, teda aj takými slovnými výrazmi, výrokmi, ktoré naozaj by bolo neslušné zverejniť, ako napísal Ľubo Dzurák.
I napriek uvedenému, s dovolením, upriamim pozornosť na postavenie primátora a poslancov, aby oni zbytočne nemrhali časom a nezabíjali ho v neprospech svojej rodiny, či užitočnejšej práci len z toho dôvodu, že ktosi podľahol „zhubnému pocitu moci“.
Primátor nesmie prikazovať nič poslancovi. Platí to aj vice versa, teda aj naopak, ale pravdou však tiež je, že ak mestské zastupiteľstvo nemôže primátora blokovať, to na jednej strane, tak na strane druhej, primátor nesmie zosmiešňovať poslancov a znižovať ich poslaneckú spôsobilosť !!! Poslanci sa môžu proti tomu aktívne brániť ( Zákon o obecnom zriadení). A ak zájdeme ďalej, hoci poslanec nemôže nariaďovať primátorovi, je na poslancoch ako sa zachovajú, pretože je v súlade so zákonom, že poslanec nemôže a nemusí mlčať, ak sa mu výroky zo strany primátora javia nejasné, netransparentné, či nevhodné !!! Neetické,nemorálne a iné prejavy od primátora sa nemusia zo strany poslancov trpieť!!!
Ak sa však primátor mylne domnieva, že mu nikto nemôže oponovať platí, že za zlyhanie komunikatívnosti s občanmi (občania sa boja, majú strach), za neorganizovanie zhromaždení občanov, za búranie mostov medzi establishmentom mesta a obyvateľmi mesta, za aroganciu a osočovanie obyvateľov, poslancov v Jehotelevízii, za nedobré pracovné vzťahy na Mestskej radnici je zodpovedný primátor !!!
Veď i samotní starostovia a primátori sa zhodli na tom, že občianska spoločnosť môže existovať jedine v demokratickom režime a naopak, demokracia nie je možná bez občianskej spoločnosti. Ak platí pravidlo, či ako premisa tvrdenie, že demokracia znamená možnosť (!!!), tak možnosť občanom, aby si vládli, musí byť dovolená . Tomu tak v súčasnosti nie je, leda ,že by ste boli ....
Záverom oznamujem ,či sa to pánovi primátorovi páči, alebo nie ,budem písať, aj keď si on myslí, že sú to bludy. „Kto nič nerobí, nič nepokazí, zaslúži si odmenu – luxusný automobil cca 40.000,-€ a plat cca 4.000,-€.“. A ja píšem len preto, že ak to niekomu pomôže, mám z toho dobrý pocit. PB
Hodnotenie: 4   1

Kladne hodnotil:
03.10.2019 09:45:57 Milan Oršula
03.10.2019 14:09:40 Ľubomír
03.10.2019 19:34:08 Ema
03.10.2019 20:34:12 Mimi
Záporne hodnotil:
06.10.2019 15:37:42 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.