Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6949 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 20:56:07 02.10.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, už sa dá poznať i z fragmentov, obraz pondelňajšieho zasadnutia poslancov Mestského zastupiteľstva. Ako vždy ani tentoraz sa v ničom nelíšilo od predchádzajúcich a tak sa opakovane potvrdzuje, že staronový primátor, naozaj podľahol „zhubnému pocitu moci“.
Primátor podľahol stavu, ktorým nás presviedča , že svet v Novákoch a život nás občanov v súčasnosti v našom meste pod jeho vedením je to pravé orechové, a že teda v Novákoch žijeme v idylickom svete.
To, že každá moc sa dá zneužiť (veď aj sa zneužíva) on u jeho osoby nepripúšťa, hoci ak nás čítate, vari sa dá z obsahu mnohých a nielen posledných príspevkov nás tu píšucich na túto stránku vycítiť, že o potrebe nastolenia demokracie je vždy najťažšie „presviedčať“ politického vodcu,primátora mesta , ktorý tu vládne viac ako štvrťstoročie.
Kto to nezažil na vlastnej koži a nebol, alebo nie je s nováckou komunálnou politikou príliš zžitý, stačí, ak si predstaví, aký jedovitý tlak dokázal staronový primátor vyvinúť napríklad, na dnes už bývalú riaditeľku základnej školy, či na mestského kontrolóra, ale i zamestnancov radnice, ktorí mu síce „dali vale“, ale čo čaká ešte zopár ľudí nikto nevie, nemá tušenia, ale tlak na niektorých občanov (do ktorých si rád kopne) , či jemu podriadených zamestnancov radnice, ktorých zdedil pod svoju kuratelu voľbou za primátora mesta , po svojom predchodcovi je enormný.
Primátor hrá silové, politické šachy. Z jeho šachovej partie, ktorú po voľbách rozohral vyplýva, že mu z jeho strany ide o hru s právom rozhodnúť, koho , alebo onoho v tejto pomyselnej šachovej partii vyšachuje. Keďže primátor v podstate nemá rukolapné výsledky, ktorými by voličov presvedčil, že mesto sa rozvíja,teda nemá argumenty na svoju podporu, je nervózny až tak, že nič nerobí, lebo však výsledky jeho práce to naznačujú a ako sa zdá aj tých, čo niečo robia má v zuboch, lebo pre mesto pracovali za bývalého primátora.
A tak malý príklad o politickej šachovej hre,ktorá sa hrala pred odchodom pani riaditeľky ZŠ z funkcie. Nech mi je odpustené, bývalá pani riaditeľka Základnej školy bola pozvaná k pánovi prezidentovi na prevzatie ocenenia za to ,že ona a pedagogický zbor ňou vedený, mal výborné pracovné, rozumej pedagogické výsledky. I napriek tomu bola vyšachovaná z postu riaditeľky. Prečo, vie len on sám, no patrí sa podotknúť, že staronový primátor hrá šachovú partiu, šachuje v meste už takmer rok, po nástupe do funkcie, bez konkrétnych výsledkov!!!.
Z posledného zastupiteľstva je zjavné a je to aj navonok citeľne poznať, že väčšina poslancov si začína uvedomovať, že primátor ku normálnej práci im,poslancom nepripravuje, nepredkladá im ku schváleniu programové veci , ktoré by boli predmetom plnenia volebného programu a tak čas vypĺňa nezmysluplnými časovými etapami nič neznamenajúcimi pre občanov, teda aj takými slovnými výrazmi, výrokmi, ktoré naozaj by bolo neslušné zverejniť, ako napísal Ľubo Dzurák.
I napriek uvedenému, s dovolením, upriamim pozornosť na postavenie primátora a poslancov, aby oni zbytočne nemrhali časom a nezabíjali ho v neprospech svojej rodiny, či užitočnejšej práci len z toho dôvodu, že ktosi podľahol „zhubnému pocitu moci“.
Primátor nesmie prikazovať nič poslancovi. Platí to aj vice versa, teda aj naopak, ale pravdou však tiež je, že ak mestské zastupiteľstvo nemôže primátora blokovať, to na jednej strane, tak na strane druhej, primátor nesmie zosmiešňovať poslancov a znižovať ich poslaneckú spôsobilosť !!! Poslanci sa môžu proti tomu aktívne brániť ( Zákon o obecnom zriadení). A ak zájdeme ďalej, hoci poslanec nemôže nariaďovať primátorovi, je na poslancoch ako sa zachovajú, pretože je v súlade so zákonom, že poslanec nemôže a nemusí mlčať, ak sa mu výroky zo strany primátora javia nejasné, netransparentné, či nevhodné !!! Neetické,nemorálne a iné prejavy od primátora sa nemusia zo strany poslancov trpieť!!!
Ak sa však primátor mylne domnieva, že mu nikto nemôže oponovať platí, že za zlyhanie komunikatívnosti s občanmi (občania sa boja, majú strach), za neorganizovanie zhromaždení občanov, za búranie mostov medzi establishmentom mesta a obyvateľmi mesta, za aroganciu a osočovanie obyvateľov, poslancov v Jehotelevízii, za nedobré pracovné vzťahy na Mestskej radnici je zodpovedný primátor !!!
Veď i samotní starostovia a primátori sa zhodli na tom, že občianska spoločnosť môže existovať jedine v demokratickom režime a naopak, demokracia nie je možná bez občianskej spoločnosti. Ak platí pravidlo, či ako premisa tvrdenie, že demokracia znamená možnosť (!!!), tak možnosť občanom, aby si vládli, musí byť dovolená . Tomu tak v súčasnosti nie je, leda ,že by ste boli ....
Záverom oznamujem ,či sa to pánovi primátorovi páči, alebo nie ,budem písať, aj keď si on myslí, že sú to bludy. „Kto nič nerobí, nič nepokazí, zaslúži si odmenu – luxusný automobil cca 40.000,-€ a plat cca 4.000,-€.“. A ja píšem len preto, že ak to niekomu pomôže, mám z toho dobrý pocit. PB
Hodnotenie: 4   1

Kladne hodnotil:
03.10.2019 09:45:57 Milan Oršula
03.10.2019 14:09:40 Ľubomír
03.10.2019 19:34:08 Ema
03.10.2019 20:34:12 Mimi
Záporne hodnotil:
06.10.2019 15:37:42 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Farebné noty pre deti - vhodné pod stromček.
Jednou vetou povedané: 8 nôt má 8 farieb, ktorými sú zapísané známe piesne. Notová osnova má 5 čiar a na jej začiatku je husľový alebo basový kľúč. Ak chceme zahrať pieseň podľa nôt, potrebujeme na to hudobné vzdelanie. Každá nota má svoju dĺžku (iný tvar) a výšku (iné umiestnenie na notovej osnove).
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Prievidza peniaze na novoročný ohňostroj pošle do Prešova
Vedenie okresného mesta chce finančne pomôcť ľuďom postihnutým nedávnym výbuchom v bytovke na východe Slovenska. Pridať sa plánujú aj Nováky.
zobraziť podrobnosti »
13.12.2019
Slovenské mestá rušia silvestrovské ohňostroje. Peniaze chcú radšej venovať Prešovčanom
Prešovu pomáha celé Slovensko, ako sa len dá. Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš rušia ohňostroj a peniaze radšej venujú metropole Šariša.
zobraziť podrobnosti »
12.12.2019
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.