Online 4 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6948 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 13:01:50 01.10.2019 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň, vážení spoluobčania.
Tak som zase na MsZ premrhal množstvo svojho voľného času. Viem, nikto mi tam neprikazuje chodiť. Vždy tam však idem s nádejou, že sa dozviem niečo viac o bodoch programu, ako sa k nim postavia poslanci, ako budú hlasovať. Žiaľ, to sa nestalo od nástupu nového primátora ani raz. Najprv, akože inak, dostávajú prednosť rétorické cvičenia dvojičiek, aj keď hlavnú úlohu zohráva primátor. A tak sa už po x-krát dozvedám, čo zlého spravilo bývalé vedenie mesta, aká je stránka, na ktorú aj s Peťom Bošiakom píšem, aký človek ju spravuje. Tie výrazy radšej nebudem opakovať, lebo sa to nesluší. Dozvedám sa dookola aj to, kto bol prvý, kto upozorňoval na chyby bývalého vedenia, čo plne rešpektujem a uznávam. Pravidelne som informovaný, ako nechodí nikto z bývalého vedenia napriek osobným pozvánkam na MsZ, ako s ním nechce nikto ísť do diskusie pred kamery. Ja som niekoľkokrát na tejto stránke napísal, dôvody prečo s ním nechcem diskutovať a podobné iste majú aj ostatní. Rovnako som nikdy neobhajoval kroky bývalého vedenia mesta. Práve naopak tvrdím, že treba vždy niesť za to zodpovednosť. No MsZ nie je trestný senát, ani nemôže vyniesť žiadne rozsudky. To je však asi pre niekoho málo. Treba tým neustále zaťažovať zastupiteľstvo a občanov. Čudujem sa predovšetkým poslancom, že nezmenia rokovací poriadok a rétorické cvičenia dvojičiek nedajú až na záver MsZ. Tam si potom môžu dvojičky pred kamerou hrkútať až do rána. To si naozaj páni poslanci nevážite svoj voľný čas, keď s ním takto doslova trestuhodne narábate??? Nakoniec, to nie je môj problém. Nie ja, vy tu budete musieť toto všetko znášať ešte tri roky.
Aby som však bol aj spravodlivý, dozvedel som sa aj veľmi, pre mňa ako občana, užitočné informácie. Napr. ako sa prednostovi na ceste do Brna pokazilo služobné auto a mesto muselo zaplatiť 400 eur za odtiahnutie. Rovnako bola pre mňa cenná informácia o ceste p. primátora do Ústi nad Labem a Karlových Varov aj s priloženou fotodokumentáciou, či informácia o tom že máme desať športových kanálov v káblovej televízii. Už mi chýbala len informácia, že je tu jeseň a bude sa treba lepšie obliekať, že bude jarmok a ľudia si tam budú môcť aj niečo kúpiť. Iste mnohí uznáte, že po hodine a pol som mal toho dosť a z rokovania som odišiel. A nebol som sám. Z toho mála občanov čo tam chodí, toho tiež niekoľkí mali dosť. Neviem dokedy bolo zastupiteľstvo, no volali mi ľudia, že sa tam ešte o 19.00 svietilo. No ďakujem pekne. Tí čo pozerajú mestské vysielanie sa majú naozaj na čo tešiť. Pán primátor nás určite nezabudne na sledovanie tohto strhujúceho vysielania pozvať.
Snažím sa vždy na konci príspevku napísať aj niečo pozitívne. Hrával som roky futbal a ten ma naučil vážiť si súperov. Keby neboli oni, tak by som nemal s kým hrať, s kým súťažiť. To všetko som sa snažil preniesť do politiky i života. Keby nebolo súperov a prekážok, nič by nás nenútilo stále sa zlepšovať. Okrem mnohých iných, sú dnes pre mňa súpermi aj dvojičky. Opakujem súpermi, nie nepriateľmi, aj keď oni to možno berú inak. Možno ja som pre nich akýmsi červeným súknom, no oni sú pre mňa inšpiráciou a dúfam, že ešte aj dlho budú. No a keďže 5. októbra oslavujú dvojičky narodeniny, tak im želám na tejto, pre nich neobľúbenej stránke predovšetkým veľa zdravia. Úprimne im aj prajem, aby sa dokázali radovať zo života aspoň tak, ako ja. S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
01.10.2019 15:27:19 Ema
01.10.2019 16:03:58 Pbošiak
01.10.2019 19:41:37 Milan Oršula
02.10.2019 14:30:39 novacan33
03.10.2019 20:34:20 Mimi
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.