Online 3 ľudia. FullHouse Slavio VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6940 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:24:29 18.09.2019
Priatelia, jeden môj z mnohých kamarátov, nie ako tvrdí jeden psíčkar, vraj imaginárnych, hoci nebýva v Novákoch, má také, na súčasné novácke pomery, naozaj aktuálne porekadlo, ktoré často používal, ak chcel svojmu priateľovi, kamošovi , či len tak v dobrej viere niekomu poradiť, ako ďalej, ,cit: „Nespor sa s hlupákom, lebo ťa pretiahne na svoju stranu a tam ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami“. Obyčajne to z jeho strany malo platiť ako výstraha, či priateľské upozornenie pre prípad, že nepovažoval človeka sporiaceho sa s jeho priateľom za dôvod hodný sa s takýmto človekom zaoberať, lebo je to strata času a okrem iného je to človek nebezpečný.
Musím sa priznať, totižto i napriek upozorneniu môjho priateľa, ja som si týmto „ peklom“ prešiel, nebál som sa a postavil som sa zlu, ktoré na mňa, moju rodinu a známych tlačilo neskutočnou zlobou, pretože tí ľudia nositelia zla, vyžarujúci nesúhlas s obsahom mojej kritiky, vlastnou zlobou a na jej základe vytvorenou negatívnou energiou sa snažili ma takto odradiť od môjho kritického myslenia, od môjho písania, od kritiky . A teraz nech mi je odpustené, ak sa dopustím málinko istej komparácie, resp. porovnania, mnou opisovanej mojej anabázy s ľuďmi, ktorí roky vysielali a vysielajú negatívnu energiu do verejného priestoru v spojení s mojou osobou, so situáciou, ktorú opisuje Ľubomír.
Veľmi mi to pripomína moju situáciu. Ak sa vrátim ku svojim príspevkom, veľmi ma ich odmietanie zo strany týchto, nebojím sa povedať ľudí vedených zlom posilnilo a vyvolalo rozhodnutie, držať sa zásady - nebáť sa zla, ak mieniš obhajovať dobro.
Uvedomujem si tiež, veď skúsenosti nezradia, že čo nastane, čo budem počuť po zverejnení tohto príspevku. Samozrejme ako a od koho, ale už teraz sa dá povedať, že moje slová narazia na múr sebeckosti, ktorá je ako krivé zrkadlo, ktoré obrazne slovami „nemaľuj čerta na stenu“ všetko prekrúti, aj keby človek povedal akúkoľvek múdrosť.
I napriek týmto možným ohlasom sa však teším na ten čas, keď budem môcť stáť na námestí so známymi ľuďmi, ktorým nebude ľahostajný rozhovor so mnou do času, pokiaľ sa v našej blízkosti neobjaví tieň, či priamo osoba pána primátora a v ten moment sa všetko zmení a nastane útek môjho spolu diskutujúceho, lebo je to zatiaľ pre nemenovanú osobu z osobných dôvodov nutné.
Teším sa na čas, keď k nám možno, ak to dožijem, pristúpi pán primátor a ako dôchodcov sa spýta, ako sa máme a popraje nám veľa zdravia i napriek tomu, že sa mu sem tam na čo to posťažujeme, či mu poradíme alebo požiadame ho o nápravu a nebude selektovať, že ten je ten a ten druhý onen.
Teším sa preto, lebo si myslím, že „V zúfalstve a v nebezpečenstve sa naučí človek veriť v zázrak, inak by to neprežil.“ — Erich Maria Remarque
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
18.09.2019 16:06:30 Ľubomír
25.09.2019 18:45:48 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
V Prievidzi spustili prvý automat na rúška
Okrem rúšok automat ponúka dezinfekčný gél či sladkosti. Dobrovoľníci budú rúška priebežne dopĺňať.
zobraziť podrobnosti »
31.03.2020
AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!
V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Usmernenie k nakladaniu s odpadmi: Kam vyhadzovať rúška a respirátory?
V zmysle stanoviska ÚVZ SR sa použité ochranné prostriedky, ktoré vznikajú občanom v domácnosti alebo zamestnancom v bežných prevádzkach – rúška, respirátory, rukavice, vreckovky likvidujú ako bežný odpad. Špeciálny postup sa tu teda neuplatňuje. Tento odpad sa ukladá len do zmesového odpadu.
zobraziť podrobnosti »
30.03.2020
Nových pracovníkov chce prievidzská radnica zamestnať v rámci spoločného projektu s mestami Handlová a Bojnice.
Cieľom tohto projektu je posilnenie koordinačných a implementačných kapacít v týchto troch mestách. Hlavným partnerom je mesto Prievidza, ďalšími dvoma partnermi sú mestá Bojnice a Handlová. Výška finančného príspevku, ktorý budeme žiadať, bude pravdepodobne až 500.000 eur
zobraziť podrobnosti »
28.03.2020
Web pre rodičov: ucimenadialku.sk
V spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a MŠVVaŠ SR vznikla táto webová stránka ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách a prerušenej prezenčnej výučby na vysokých školách v čase epidémie koronavírusu. Cieľom webovej stránky je pomôcť pedagogickým a odborným zamestnancom, manažmentu a zriaďovateľom škôl, ale i žiakom, študentom a rodičom zorientovať sa v množstve informácií, odporúčaní a usmernení, ako aj pomôcť všetkým aktérom počas prerušenia vyučovania či prezenčnej výučby nachádzať riešenia vzniknutej situácie.
zobraziť podrobnosti »
25.03.2020
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.