Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6940 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:24:29 18.09.2019 Nevhodný príspevok?
Priatelia, jeden môj z mnohých kamarátov, nie ako tvrdí jeden psíčkar, vraj imaginárnych, hoci nebýva v Novákoch, má také, na súčasné novácke pomery, naozaj aktuálne porekadlo, ktoré často používal, ak chcel svojmu priateľovi, kamošovi , či len tak v dobrej viere niekomu poradiť, ako ďalej, ,cit: „Nespor sa s hlupákom, lebo ťa pretiahne na svoju stranu a tam ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami“. Obyčajne to z jeho strany malo platiť ako výstraha, či priateľské upozornenie pre prípad, že nepovažoval človeka sporiaceho sa s jeho priateľom za dôvod hodný sa s takýmto človekom zaoberať, lebo je to strata času a okrem iného je to človek nebezpečný.
Musím sa priznať, totižto i napriek upozorneniu môjho priateľa, ja som si týmto „ peklom“ prešiel, nebál som sa a postavil som sa zlu, ktoré na mňa, moju rodinu a známych tlačilo neskutočnou zlobou, pretože tí ľudia nositelia zla, vyžarujúci nesúhlas s obsahom mojej kritiky, vlastnou zlobou a na jej základe vytvorenou negatívnou energiou sa snažili ma takto odradiť od môjho kritického myslenia, od môjho písania, od kritiky . A teraz nech mi je odpustené, ak sa dopustím málinko istej komparácie, resp. porovnania, mnou opisovanej mojej anabázy s ľuďmi, ktorí roky vysielali a vysielajú negatívnu energiu do verejného priestoru v spojení s mojou osobou, so situáciou, ktorú opisuje Ľubomír.
Veľmi mi to pripomína moju situáciu. Ak sa vrátim ku svojim príspevkom, veľmi ma ich odmietanie zo strany týchto, nebojím sa povedať ľudí vedených zlom posilnilo a vyvolalo rozhodnutie, držať sa zásady - nebáť sa zla, ak mieniš obhajovať dobro.
Uvedomujem si tiež, veď skúsenosti nezradia, že čo nastane, čo budem počuť po zverejnení tohto príspevku. Samozrejme ako a od koho, ale už teraz sa dá povedať, že moje slová narazia na múr sebeckosti, ktorá je ako krivé zrkadlo, ktoré obrazne slovami „nemaľuj čerta na stenu“ všetko prekrúti, aj keby človek povedal akúkoľvek múdrosť.
I napriek týmto možným ohlasom sa však teším na ten čas, keď budem môcť stáť na námestí so známymi ľuďmi, ktorým nebude ľahostajný rozhovor so mnou do času, pokiaľ sa v našej blízkosti neobjaví tieň, či priamo osoba pána primátora a v ten moment sa všetko zmení a nastane útek môjho spolu diskutujúceho, lebo je to zatiaľ pre nemenovanú osobu z osobných dôvodov nutné.
Teším sa na čas, keď k nám možno, ak to dožijem, pristúpi pán primátor a ako dôchodcov sa spýta, ako sa máme a popraje nám veľa zdravia i napriek tomu, že sa mu sem tam na čo to posťažujeme, či mu poradíme alebo požiadame ho o nápravu a nebude selektovať, že ten je ten a ten druhý onen.
Teším sa preto, lebo si myslím, že „V zúfalstve a v nebezpečenstve sa naučí človek veriť v zázrak, inak by to neprežil.“ — Erich Maria Remarque
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
18.09.2019 16:06:30 Ľubomír
25.09.2019 18:45:48 Ema
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.