Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6832 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:00:41 22.05.2019 Nevhodný príspevok?
Ja len tak na okraj, zaviazal som sa ,že sa ku príspevkom niektorých tu píšucich už nebudem vyjadrovať, ale ak mi to nebude zazlievať pokúsim sa ho málinko opraviť .
1. Prokurátor nedáva výkladové stanoviská k právnym predpisom iným orgánom, ani iným právnickým osobám, alebo fyzickým osobám.
2. Postavenie prokuratúry je upravené v článkoch 149 až 151 Ústavy SR a v zákone č. 153/2001 Z.z. o prokuratúre.
Možno by sa mohlo zdať,že postavenie prokurátora v trestnom konaní je zvláštne, možno preto, že je špecifické a to naozaj len podľa toho, v akom štádiu trestného konania sa nachádzame. V závislosti od toho sa mení aj jeho postavenie. Napr. v prípravnom konaní je pánom sporu (dominus litis), v konaní pred súdom sa stáva jeho stranou. A tak je možné, že sa menia jeho možnosti ovplyvňovať priebeh konania. Zjednodušene, v prípravnom konaní plní akúsi úlohu garanta procesu, keďže len on má možnosť vykonávať dozor nad činnosťou polície, kontrolovať ich postup, vyžiadať si od nich spisy, kontrolovať, či policajt vo veci riadne postupuje vo veci, či vyžadovať si od nich vysvetlenia, etc.etc. Prokurátor je teda ten, kto stojí nad činnosťou polície v trestnom konaní. Avšak na hlavnom pojednávaní a v konaní pred súdom už toto svoje postavenie stráca a od tohto momentu sa jeho činnosť v zásade obmedzuje na zastupovanie obžaloby pred súdom. Takže by som zvážil úvahy o postupe prokurátora , byť aj vo veci s pani ombudsmankou. Možnosť zverejniť svoj názor je dobrá vec, ale už som to niekde mojim priateľom, pri jednom ich spore, keď sa dostali povedzme do krížku , že demokracia je dobrá vec, ale keď sa dostanete do problémov z titulu zverejnenia niektorých konkrétnych vecí, ťažko sa hľadá ten, kto by vám pomohol. Vykladať zákony ako v biblii,nie je možné, teda tak,ako sa v biblii píše: „Faraón na to Jozefovi povedal: Zdal sa mi sen, ale nie je tu žiadny jeho vykladač. Nuž tak. Aha,skoro som zabudol,Ľubko platí, môžme hodiť kávičku s nealko PB
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.