Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6830 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 09:43:36 22.05.2019 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6828 od Ľubomír uverejnený dňa 21.05.2019 o 11:04:53.
Dobrý deň.Azda trošku od veci,lebo hovorí sa o proteste prokurátorky,ale zaujal ma výrok v závere príspevku pána Lubomíra:
“Závery súdov a prokuratúry sa nekomentujú. Tie sa rešpektujú.“
Zaujal ma v súvislosti s mojim podnetom podanom na Prievidzskej Prokuratúre v prípade cenzurovania záznamov zo zasadaní MsZ v Novákoch ešte za primariátu pána Daniša.
Kto sleduje dianie na nováckej politickej mini scéne vie,že na jednom z prvých povolebných zasadnutí nového poslaneckého zboru bolo novým primátorom pánom Šimkom prečítané vyjadrenie verejnej ochrankyne práv pani prof.Judr.Márie Patakyovej Phd. ,v ktorom sa jednalo o právne posúdenie tej istej situácie,teda cenzurovania záznamov zo zasadnutí MsZ v Novákoch.
Len na okraj podotýkam,že na kanceláriu verejného ochrancu práv sa v tomto smere obrátil svojim podaním /otázkou/redaktor periodika My Hornonitrianske noviny prievidzské echo.
Z predmetného výsledku posúdenia prípadu verejným ochrancom práv jednoznačne vyplynulo,že v tomto prípade šlo o cenzúru a boli porušené práva občanov,ktorých kritické príspevky boli cenzurované.
A teraz k meritu veci,prečo o tom píšem?
Píšem z toho dôvodu,že na moje druhé podanie na Prokuratúru v Pd v ktorom som oznámil,že právny názor verejnej ochrankyne práv je v priamom rozpore s vyšetrovaním a právymi názormi príslušníka policajného zboru,ktorému bol môj prvý podnet pridelený, mi bolo z Prokuratúry poslané ďalšie vyjadrenie,v ktorom sa píše,že vyšetrovateľ Pol.Zboru postupoval správne a v súlade s príslušnými ustanoveniami Trestného poriadku.Vykonal všetky dostupné úkony za účelom objektivizácie skutkového deja a po ich vyhodnoten správne a zákonne postupoval v zmysle §197 ods.1 písm.d/Trestného poriadku,keď vydal uznesenie o odmietnutí veci.
Čo je na veci čudné,je tá skutočnosť,že k samotnému stanovisku verejnej ochrankyne práv sa prokuratúra nevyjadrila ani jediným slovom,hoci ja som výslovne vo svojom podaní uviedol a žiadal posúdiť zjavný právny rozpor medzi právnymi názormi dvoch relevantných štátnych orgánov,teda vyšetrovateľa PZ a verejnej ochrankyne práv v tej istej právnej veci.
Je hádam úplne pochopiteľné,že s takýmto stavom vecí nemôžem byť spokojný a zvažujem,ako mám v tomto prípade postupovať ďalej a na aké inštitúcie sa mám obrátiť so žiadosťou o vyriešenie tohto iste zaujímavého právneho prípadu.
Vychádzam pri tom z jednoduchej logiky,že v právnom štáte nie je predsa možné,alebo lepšie povedané,nemalo by byť možné,aby existovali v jednej a tej istej právnej veci dva diametrálne odlišné právne názory,zvlášť pokiaľ sa jedná o prípad dotýkajúci sa ústavného zákona o cenzúre.
Teda je celkom dobre možné,že celá kauza napokon skončí na ústavnom súde,ale to je pochopiteľne len môj laický pohľad.
Tento môj prípad som uviedol ako príspevok na zamyslenie k výroku pána Ľubomíra o rozhodnutiach súdov a prokuratúry,lebo ako všetci dobre vieme z médií,tak je z minulosti známych dosť prípadov rozporuplných a právne nejasných rozhodnutí našich súdov a je tiež jasné,že rozhodnutia súdov a prokuratúr sú rozhodnutia,za ktorými sú tiež len ľudia.


Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.