Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6816 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:44:46 04.05.2019
Dobrý deň, je pravdou, že v našom meste nie je asi markantný rozdiel od iných miest a obcí v pohľade na názorovú hladinu čo sa týka riadenia mesta. Jednak z dôvodu, že väčšia časť obyvateľov zaujíma k svojmu mestu, obci poväčšine ľahostajný postoj, v inom prípade asi aj preto, že však budú aj ďalšie voľby a nič sa nezmení a pod. Po dlhé obdobie sme v Novákoch , teda presnejšie, až do roku 2014 nažívali v akejsi rovine hladiny alfa. Nie však bezstarostne, bez problémov, bez stresových situácií, ako by mala hladina alfa naznačovať. Bola to len naivná predstava, pretože voľby v roku 2014 vyvrátili názor, že sme všetci spokojní, bez problémov a bez kritického myslenia a tak na našej radnici došlo v dôsledku názorovej hladiny časti obyvateľstva k výmene osôb na poste primátora. Ešte je privčas urobiť závery, že čo spôsobilo, čo sa udialo v novembri roku 2018, keďže názorová hladina sa zavlnila, nie veľmi a len s prevahou desiatich hlasov zvíťazila túžba v ľuďoch, k návratu hladiny alfa do života obyvateľov nášho mestečka. Rozhodne je dôvod sa však domnievať, že na škodu nás, obyvateľov Novák, pretože sme vlastnou nerozhodnosťou (i neúčasťou vo voľbách) a do istej miery slabou prípravou kandidátov (či nezmyselne vysokým počtom uchádzačov o post primátora) pripustili návrat do života obyvateľov nášho mesta hladinu alfa, avšak v polohe veľmi rozporuplnej. Uvidíme, čo ukáže čas. Platilo a istotne bez obmedzenia bude platiť, že starého psa novým kúskom nenaučíš. Zdá sa, že nástup staronového primátora i s jeho rétorikou už v počiatkoch naznačuje, že v spôsobe jeho vlády sa naozaj nič nezmenilo. Arogancia moci nebola v ňom potlačená a túžba vládnuť vraj pevnou rukou, nás zatiaľ niektorých nezaskočila, nemôže odradiť od kritického myslenia. No, ak už znova začíname písať a hovoriť o akomsi strachu, či dôvodu, sa nášho primátora báť, ak s jeho názorom človek nesúhlasí a „žehliť si „ svoje prešľapy z minulého obdobia je dôvod, aby som sa aj ja začal na veci nazerať inou optikou? Nuž, tu je moja odpoveď. Ten, koho sa mnohí boja, musí sa báť mnohých. Už si nepamätám presne, ale myslím, že to vyriekol Seneca. Mojou ambíciou preto vôbec nie je, aby som sa stretával s pánom primátorom, mojou ambíciou je, aby sa mne a mojej rodine v tomto meste dobre žilo. V ňom som prežil takmer celý svoj život a v ňom chcem aj dožiť, bez strachu a bátia sa niekoho a preto urobím všetko z mojej strany, aby tomu, pokiaľ mi zdravie dovolí, aj bolo!!!. Chcem vari tak veľa? PB
Hodnotenie: 1   1

Kladne hodnotil:
06.05.2019 16:32:27 Mimi
Záporne hodnotil:
05.05.2019 09:24:28 Daniel d


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.