Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6806 v téme Rôzne / Iné zo dňa 17:23:55 28.04.2019 Nevhodný príspevok?
Tak to vidím ja.
Aby bolo dporedu jasné a zopakujem to ešte raz. Nepíšem na túto stránku preto, aby som sa niekomu zapáčil, resp. preto, aby som si ho naopak znepriatelil. Nepíšem, ani pre palce nahor, či dole. Proste snažím sa reagovať len na to, čo sa v mojom meste deje a tak prezentovať verejne svoj názor. Život ma naučil hovoriť o veciach otvorene, čo však neznamená, že moje názory musia byť vždy, jediné správne. Aj preto si vždy so zájmom prečítam každý príspevok na tejto stránke a urobím si naň vlastný názor. Niekedy je naozaj lepšie poznať názor zarytého nepriateľa, ako pochlebovačného priateľa. Aspoň pre mňa je to vždy veľmi poučné.
K tomuto príspevku ma prakticky "donútil" mail od Mariána Šimka. Nie je môj priateľ a dúfam, že ani nepriateľ. Proste občan Novák, ako ja. Poslal mi príspevok, ktorý mu bol na tejto stránke zmazaný. Osobne si myslím, že takéto príspevky by sa nemali mazať. Práve naopak. Ak chce táto stránka nabrať na väčšej vážnosti a dôležitosti, mali by sa tu uverejňovať všetky príspevky, okrem vulgárnych, nenávistných, osočujúcich.... To je však opäť len môj názor. V Novákoch predsa nemá nikto len päť ľudových a každý si úsudok na uverejnený príspevok spraví sám. Myslím si, že by sa tým zvýšila aj príspevková činnosť od ďalších spoluobčanov. To by malo byť hlavným cieľom tejto stránky. Aj keď príspevky tu uverejnené nikdy nebudú mať vplyv na chod mesta, predsa len budú odrážať názorovú hladinu, čo by malo byť dôležité predovšetkým pre tých, ktorí dočasne spravujú mesto. A vtedy by dostali na frak aj názory, že táto stránka je manipulovaná, mafiánska .....
Osobne by som už zrušil aj príspevok " Prečo sme nemali voliť Ing. Dušana Šimku za primátora mesta Nováky". Podľa mňa, už to má skôr opačný efekt. Približne taký, ako nekonečné vyhlasovanie v mestkom rozhlase o nekonečných reprízach mestského vysielania. Kto si to chce naozaj pozrieť, stačí mu na to jeden víkend. Mne osobne to absolútne nechýba a dokážem si urobiť názor na predstaviteľov mesta, aj bez tohto vysielania. No opäť je to len môj názor. Každopádne aj keby išlo vysielanie každý deň, život v meste to nezlepší a problémy v ňom nevyrieši.
Vrátim sa však k tejto stránke. Vážim si, že existuje, no bol by som rád, aby sa naozaj stala stránkou všetkých občanov mesta. Aby v nej všetci mohli slobodne vyjadrovať svoje názory, aby bola naozaj Diskusným fórom.
Možno by bolo aj dobré rozšíriť sféru tém napr. : "Tak to vidím ja", alebo napr. "Mimochodom". Len otvorená diskusia, bez prekrúcania faktov a používaním poloprávd, môže toto mesto morálne posunúť ďalej. Ak budeme hľadať za každým iným vysloveným, či napísaným názorom nepriateľa, ak sa budeme schovávať pod anonym, tak to radšej čím skôr všetko zabaľme, skloňme hlavu, zavrime ústa a prestaňme myslieť.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 0   0

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6812] 01.05.2019 20:48:57 od Pbošiak otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.