Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6794 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:23:52 12.04.2019 Nevhodný príspevok?
Dobre priatelia, som za. Určite ste si všimli požiadavku Ľubomíra v jeho poslednom príspevku, že by sme akési vojnové sekery, mali vraj nabok odložiť. Však áno, ale ako to veci posunie? Možno je zúfalé sa tomu brániť, ale nenazýval by som súčasný stav, stavom vojnovým, tobôž nie so sekerou v ruke. Ak čosi bolo a o čosi ide, tak zo strany kritikov súčasného primátora vôbec nejde o vojnu vedenú proti nemu, ale ide o to, že pohár trpezlivosti, nás niektorých, s jeho nedemokratickým konaním, správaním a nástupom s opakovanou bohorovnosťou vykypel. Vari to je vojna vedená proti primátorovi, ak kriticky vnímam jeho počínanie a kriticky na jeho konanie poukazujem? To dúfam, nemyslí nik vážne. Na kritiku, ak je oprávnená, máme predsa právo. Ak si pán primátor myslí, že nie , že by sme ho mali nechať pracovať ,tak sa prikláňam aj ja k názoru, že je vhodné mu nechať priestor. Ale veď Dušan Šimka sa sám vystavil tomu, že sa nanominoval do zoznamu kandidátov na primátora v posledných voľbách. A ak bol úspešný, znamená tiež, že sa musí ako verejný činiteľ zmieriť s tým, že v prípade jeho arogantných postojov voči nám, obyvateľom a voličom, či už sme ho volili, alebo nie, v prípade ekonomických, stavebných a politických pochybení bude čeliť našej kritike aj s prípadnou zodpovednosťou za pochybenia a tie z jeho strany nemajú malú hodnotu. To, ale nie je o vojne, to je o demokracii. Každopádne. Áno, blížiace sviatky Veľkej noci, čoby najvýznamnejší kresťanský sviatok v roku, to naozaj v človeku predurčuje byť a konať s pokojom. Ále, veď aj sme spokojní. Naozaj, verte mi. Ja mám svoj dôchodok, pán primátor má svoj nadštandartný plat,robotu. Mňa už robota celkom zaujímať nemusí, ale výsledky jeho práce, jeho vízie, čoby primátora nášho mesta, mám právo poznať, ak nejaké sú (kto ich pozná, či kto to ví, ať odpoví)? Takže, zase chyba, ako sa povie “ sa nastala“ ,pretože tento víťaz komunálnych volieb, štyri roky so svojou suitou robili búrku, ale v skutočnosti, ako som už kdesi uviedol, ešte ani s prepáčením, v šerblíku nebola. Tým chcem povedať, ako vždy, víťazný primátor si na primátorský stolec zasadol ne-pri-pra-ve-ný. Takže, aká vojnová sekera ,ledaže ak existuje, ju podarovať do výbavy našim dobrovoľným hasičom. Isto, niet sporu, spolu so svojou suitou nám naozaj ťali do duše i tela, sme tých rán si užili od nich , ľudí bažiacich po moci, v posledných dvoch volebných obdobiach nepochybne veľa. Verte mi, veľa úderov od nich, len tak, z túžby po moci, to je fakt. Pre nás niektorých je však naozaj hrozivejší fakt , že „vox populi, vox dei“ v rámci vybojovanej demokracie po roku 1989, pomohla znova prevziať mandát primátora nášho mesta na ďalšie obdobie Dušanovi Šimkovi, súčasnému pánovi primátorovi a väčšina sa prizerala. A tak naozaj, je to len o pozeraní, či nazeraní a tak teda asi budeme len pozerať? Uvidíme. Pravdou však je, že rybou, ani rakom sa naraz nedá byť. Takže tak. Rovnako nám všetkým prajem príjemné Veľkonočné sviatky. PB
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.