Online 2 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6793 v téme Rôzne / Iné zo dňa 22:46:10 08.04.2019 Nevhodný príspevok?
Trošku na inú tému.
Dobrý večer priatelia.
Viem, že to čo sa v Novákoch deje a to nielen dnes, by nás malo všetkých zaujímať a nenechať ľahostajných. Proste politika, či už tá veľká, alebo komunálna, je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, či sa o ňu zaujímame, alebo nie, či chodíme k voľbám, ale zostávame doma. Tak to bolo, tak to je a hádam aj bude. Táto stránka je tiež odrazom uvažovania, myslenia a postojov nás občanov k tomu, čo sa v našom meste deje. Je len dobré, že tu vyjadrujú jednotliví pisatelia svoje názory i postoje k tým, ktorí momentálne spravujú naše mesto. Napriek tomu si myslím, že nielen politikou a hodnotením tých druhých, by sme mali žiť. Keďže sa blíži čas Veľkonočný, mali by sme aspoň na chvíľu zakopať vojnové sekery a pozrieť sa na život trošku aj z inej stránky. Mňa nakopol k tomuto príspevku článok Peťa Bošiaka. Vlastne len jedna časť. Tak ako on mňa, dovolím si citovať aj ja jeho. " Pán Bošiak, čítame doma vaše príspevky. Nemôžem pri Vás dlhšie byť, aby som nemala v práci problémy, ale stisla si svoj palec, akože mi drží jej rodina palce. Dobrý pocit, však priatelia."
Zaujali ma tieto slová, lebo vyjadrujú úprimnosť, aj to, že nie sme vo svojich názoroch osamotení. Je to naozaj báječný pocit a tak trošku ho aj Peťovi úprimne závidím. Viem presne o čom písal. Také niečo som prežíval aj ja pred takmer 30 rokmi. Po novembri 1989 som začal písať predovšetkým do Pravdy, samozrejme pod plným menom aj s dodatkom Nováky. Písal som trošku inak, ako sa vtedy písalo a nebol som zo všetkého tak nadšený, ako tí, čo čo z prstov vytvárali písmeno V. Od väčšiny ľudí som si zväčša vypočul posmešky a urážky. No boli aj takí, ktorí ma pristavili, fandili mi a podporovali v písaní. Je to naozaj neopísateľný pocit a som rád, že som ho zažil. Preto presne viem, o čom Peťo písal.
Aby som však bol spravodlivý, tak musím povedať, že zrejme podobné pocity zažíva dnes aj pán primátor. Určite aj on sa stretáva s ľuďmi, ktorí ho chvália, fandia mu i dôverujú. To určite teší aj primátora. Tu si však žiaľ musí dávať pozor na úprimnosť takýchto slov. Už som to neraz na tejto stránke napísal a píšem to znova " Nie každý kto nás chváli je náš priateľ. Nie každý, kto nás kritizuje je náš nepriateľ." Doba žiaľ vniesla do nášho života strach, neúprimnosť, falošnosť, poklonkovanie sa. Preto si vždy budem vážiť ľudí, ktorí sa síce môžu vo svojich názoroch mýliť, no vždy zostávajú sami sebou a dokážu sa pod to, čo napíšu aj podpísať. Ja osobne sa neobávam tých, ktorí by chceli zničiť moje telo. Mám však rešpekt pred tými, ktorí by chceli zničiť moju dušu. Inak povedané : "V živote aj v politike, by sme mali zostať vždy sami sebou, aj keď vieme, že momentálne prehrávame." Hodnoty, presvedčenie, byť sám sebou, to je to, nad čím by sme sa mali všetci, aspoň cez takéto sviatky zamyslieť. Práve takéto dni sú ako stvorené na to, aby sme aspoň na chvíľu spomalili a obzreli sa okolo seba. Len tak si uvedomíme, koľko krásy nás každý deň, obklopuje. Nič lepšie ma momentálne nenapadá, ako ukončiť túto moju úvahu, pre mňa úžasným citátom Emily Dickinsonovej " Je toľko krásy na tomto svete, no treba mať oči , aby sme to videli, dušu, aby sme to cítili a srdce, aby sme to milovali.
Krásne a láskyplné Veľkonočné sviatky.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
08.04.2019 23:08:25 Pbošiak
11.04.2019 07:34:10 Jozefina
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.