Online 6 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6727 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 23:43:35 19.12.2018
Ak dnes sledujeme Greenpeace práve v našom meste Nováky v ich úlohe proti ničeniu životného prostredia tým, že blokujú ťažbu uhlia, ktoré sa nachádza v jeho chotári a ktoré ťažia Bane, či nedávno lietali nad Chemičkou balóny Greenpeacu s ekologickými výzvami, že vraj znečisťuje rieku Nitru, alebo závod Pórobetón ,ktorý ešte donedávna vyrábal stavebný materiál za použitia tzv. surovín, t.j. popolčeka z neďalekej Elektrárne, ktorá spaľuje práve uhlie nachádzajúce sa v chotári nášho mesta, je to ozaj aktivita mimovládky, ktorá akoby naše mesto trestá z pohľadu života občanov nášho mesta a najmä jeho súčasnej negatívnej medializácie. Je však paradoxné, že hoci občania mali informácie o prostredí v ktorom žijú, voliči si vo voľbách v roku 2018 do funkcie primátora tohto nešťastného mesta, toľko krát prekliateho (výbuch vo VOP-e) a spomínaného v médiách ako nepopulárne mesto, zvolili človeka, ktorý pácha rovnako krivdy na životnom prostredí a koná tak v rozpore s jeho jednou zo základných budúcich úloh pri výkone funkcie primátora, v rámci ochrany životného prostredia a života obyvateľstva pred vplyvmi uvedených fabrík, ktorou by sa mal počas celého volebného obdobia ako s kruciálnou otázkou nášho života v tomto prostredí najmä kvôli občanom zaoberať. A tak je namieste otázka, ako chce tento človek zabezpečovať zdravé životné prostredie aj pre budúce generácie, keď sám osobne zo svojho novopostaveného rodinného domu takmer šesť rokov skolaudovaného v rozpore so stavebným zákonom a ochranou životného prostredia vypúšťa splašky do dažďovej kanalizácie ústiacej do rieky Nitry, ktorej sa niekedy hovorí rieka života Hornej Nitry. Hoci bol sankcionovaný Odborom Okresného úradu pre životné prostredie a bola MÚ v Novákoch (jeho primátorovi???)uložená povinnosť odstrániť tento druh vyvádzania splaškov vybudovaním si žumpy, resp. Domovej ČOV, do dnešného dňa pán primátor nezverejnil, ako sa s jeho nezákonným konaním vysporiadal. Myslíte si aj vy, že je to správne, hoci mu to občania celé obdobie sporadicky až pravidelne pripomínali a pripomínajú. Jeho voľba je naozaj paradoxná, čo si zvolili voliči budú žať, ale čo s nami, čo sme ho nevolili a ako občanov je nás tu prevaha? Je to hanba demokracie, alebo arogancia moci???. A čo na to hovorí Greenpeace???!!! Všimnú si to, alebo sa pôjdu len pozrieť na ťažnú vežu, aby zistili, že kde je dom primátora mesta Nováky postavený???
Hodnotenie: 2   1

Kladne hodnotil:
20.12.2018 08:47:58 lavida
20.12.2018 09:28:23 Vladimír
Záporne hodnotil:
01.01.2019 14:57:46 Vilma


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.