Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6711 v téme Politika zo dňa 19:32:37 03.12.2018
Trošku na inú tému.
Dobrý deň
Aj keď ešte v meste rezonujú výsledky komunálnych volieb a zrejme ešte do rozhodnutia Ústavného súdu aj budú, predsa sa už treba zamerať aj na iné témy, pre naše mesto minimálne rovnako dôležité. Som veľmi rád a chcem poďakovať webbmajstrovi za to, že uverejňuje na tejto stránke aj to, čo momentálne dosť hýbe Slovenskom a je predmetom vyjadrenia politických strán a politikov. Aká je tenká hranica medzi politikou a politikárčením dokazuje ostatná "aktivita" Greenpeace. Nič nemám proti tejto organizácii a je dobré, že je tu niekto, kto dvíha varovný prst nad našim životným prostredím. Osobne si však myslím, že ich ostatná aktivita presiahla rámec ich činnosti. Nejde ani tak o obsah transparentu na ťažobnej veži bane v Novákoch, ako o nedovolený vstup na súkromný pozemok. Všetci si pamätáme ako pred časom postrelil pán Kňažko človeka, ktorý neoprávnene vnikol do jeho domu. Bolo to adekvátne, alebo nie??? Vtedy sa naši politici viac menej zdržali komentárov. Teraz už nie. Mnohí totiž zacítili získanie lacných politických bodov. Pritom všetci dobre vedia, že jedným z pilierov demokracie je aj ochrana súkromia a majetku. Demokracia, to nie sú len slobodné voľby, ale predovšetkým dodržiavanie pravidiel a zákonov. Ich porušovanie vedie k anarchii. Jednoducho povedané : V demokracii si nemôžeme robiť čo chceme a vstupovať bez dovolenia, kde chceme.
Iste útlm ťažby uhlia v našom regióne zaujíma celé Slovensko. Nie je žiadnym tajomstvom, že je to sociálna ťažba, ktorú dotuje štát. Na strane druhej však každá krajina sa snaží využiť predovšetkým vlastné zdroje na výrobu energií. O to sa snaží aj naša vláda. Všetci vieme, že zavrieť baňu nejde len tak, zo dňa na deň, ako iný závod. Navyše, ak sa raz baňa zavrie, už nikdy sa neotvorí a uhlie zostane navždy pod zemou.
Samozrejme rovnako všetci vieme, že za pár rokov sa to uhlie vyťaží. Aj preto sme v regióne založili Združenie zamestnávateľov hornej Nitry" aby predovšetkým tí, ktorí problematike rozumejú, pripravili variant útlmu baníctva v našom regióne. V spolupráci so ZMO HN sa tvorí dokument "Priority pre transformáciu HN." Kto iní, ak nie ľudia z regiónu by mali mať hlavné slovo práve v otázke útlmu baníctva. Určite najjednoduchšie je riešenie, ktoré ponúka Greenpeace. Zavrieť a basta!!! Keď sa však mnohých opýtate na náhradné riešenie, mlčia. My už nemôžeme postupovať tak ako po roku 1989 keď sa zatvárali podniky, likvidivali sa poľnohospodárske družstvá, len preto, že trh všetko vyrieši a čo nie, tak to z vonku dovezieme. A ľudia? Postarajte sa sami o seba! To nie je dobrá cesta pre krajinu, ktorá chce byť sociálnym štátom. Do nášho regiónu sa totiž nebudú hrnúť zahraniční investory, lebo k nám niet poriadnej cesty. Musíme sa jednoducho postarať sami o seba. Toto už Greenpeace zrejme nezaujíma.
Preto je náš prvoradý záujem, aby sa stal útlm baníctva v našom regióne čo najmenej bolestný. Zamestnanosť, dobre fungujúce podniky a firmy ako i malí podnikatelia, nielen zabezpečujú našu životnú úroveň, ale podporujú aj zdravotníctvo, školstvo, šport, kultúru, akcie miest a obcí atď, atď. Nehovoriac už o tom, že bane sú významné aj pre život v našom meste.
Uvedomujem si, že útlm baníctva v našom regióne je nevyhnutný, ako aj to, že každý máme na toto svoj názor. Už aj preto by sme nemali byť ticho, lebo sa nás to bytostne dotýka. Prajem si len jedno. Nech tento problém naozaj riešia odborníci, nie politici, ani záujmové, či spoločenské organizácie. Nech je predovšetkým na prospech občanov nášho regiónu i nášho mesta.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
03.12.2018 23:30:24 Pbošiak
04.12.2018 23:09:56 vlado
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.