Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6706 v téme Politika zo dňa 11:34:05 30.11.2018
Prestaňme už plakať.
Dobrý deň.
Úmyselne som použil tento názov, lebo to bol odkaz pre mňa od môjho priateľa Petra Bošiaka, aby som neplakal nad nesprávnym hrobom. Peťo nie som s tých, ktorí po neúspechoch plačú, len som sa naučil brať neúspechy reálne. Život totiž nie je o tom, čo by sme chceli, ale o tom, čo je. Aj preto opakujem, že beriem výsledky volieb v Novákoch ako fakt, aj keď som si to všetko predstavoval inak. Pre mňa sa však osobne nič nezmení, nech by vyhral ktokoľvek. Svoje aktivity mám predovšetkým v Prievidzi a v Detskom domove v Handlovej. Tu maximálne zajdem na dobré pivo s priateľmi. V rozdelených Novákoch sa nesnažím byť na žiadnej strane. Možno aj preto hodnotím výsledky volieb svojsky. Rešpektujem, že vyhral Dušan Šimka a súhlasím, že to bolo vďaka tomu, že kandidovalo 6 kandidátov. Nesúhlasím však s tým, že Daniel Daniš prehral, lebo kandidovalo viac kandidátov. Pozrime si napr. Previdzu. Tam bolo tiež viac kandidátov a p. Macháčková to doslova prevalcovala. Prečo? Lebo dobre menežovala mesto. Keby bol terajší primátor dobrý menežer mesta, môže tu kandidovať aj desať kandidátov a on uspeje. Dušan Šimka prišiel oproti predchádzajúcim voľbám o 85 hlasov, Daniel Daniš o 854 hlasov, kto teda sratil na popularite? Summa-summarum: Vyhral D.Šimka a prehral D.Daniš. Ostatní len neuspeli, lebo nemohli prehrať, alebo prísť o primátorskú stolicu, lebo ju nevlastnili. Jednoducho nemôžme prísť o to čo nemáme!!!
Toľko k hodnoteniu. A čo ďalej? Sám som zvedavý, či nájde D.Šimka dosť pokory a sebareflexie. Mal som telofonáty od oboch bratov a nebola to žiadna selanka. Predovšetkým D. Šimkovi som sa snažil vysvetliť, že cesta nenávisti, pomsty, namyslenosti a neomylnosti vedie do pekla. Aj preto si veľmi želám, aby si táto stránka zachovala svoju úroveň a otvorenosť ( aj keď tu píšu aj anonymi a obávam sa, že ich časom ešte viac pribudne) Pokiaľ tu budem písať ja, tak určite len pod plným menom a určite nebudem tlieskať skrivodlivosti, neprávosti a demagógii. Takže je teraz úplne zbytočné maľovať čerta na stenu. Treba sa však pripraviť na to najhoršie. Ak to nepríde, tak to bude pre nás všetkých len dobre. Zatiaľ držmím palce primátorovi, poslancom, nech posunú toto mesto konečne dopredu. Zdvihnutý prst si však nechávam v zálohe.
P.S. Viem, že tento príspevok sa nebude páčiť asi nikomu a budú naň možno aj nepríjemné a poučujúce reakcie. Ja určite nebudem na žiadne reagovať, lebo tak ako ja, každý má právo vysloviť si na teto stránke svoj názor. Dokanca aj tí, ktorí sa boja, alebo hanbia podpísať.
S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
30.11.2018 12:00:02 Pbošiak
01.12.2018 17:56:46 petík
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.