Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6699 v téme Politika zo dňa 10:34:50 22.11.2018
Všade dobre, v Novákoch najhoršie???

Dobrý deň.
Nedávno prišla manželka za mnou s prosbou, aby som už na túto stránku nepísal, lebo si narobím len zle a mnohých ľudí si znepriatelím. Do určitej miery má asi pravdu. Vysloviť verejne svoj názor v našom meste je do určitej miery asi rizikom. No určite menším, ako po roku 1989. Aj vtedy som písal do celoštátnych denníkov, pod svojím plným menom a nie každý ma za tieto príspevky chválil. Tak nejako je to i dnes. Snažím sa verejne vysloviť svoj názor, aj s vedomím, že mnohým sa to nebude páčiť.
Naivne som si myslel, že po komunálnych voľbách sa zakopú vojnové sekery a pustíme sa do budovania lepších a úspešnejších Novák. Nakoniec ma o tom presviedčali aj programy kandidátov na primátora. Všetci sľubovali, lepšie a pokojnejšie Nováky. Z toho čo čítam, počúvam, dozvedám sa, mám však pocit, že sa vyťahujú ešte väčšie kalibre ako pred voľbami. Myslel som si že hlavnými témami budú zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre občanov Novák a blízkeho okolia, plodná diskusia o možnosti výstavby penziónu pre starších spoluobčanov, využitie budov a zariadení, ktoré pomaly a iste chátrajú, no predovšetkým zlepšenie atmosféry a spríjemnenie života v meste. Určite to všetko má šancu ešte prísť, veď sme len na začiatku štvorročnej cesty. Nakoniec aj tento rok ukázal, že mesto má schopných a šikovných ľudí. Dobre tu pracujú spoločenské a záujmové organizácie, vďaka aktivite ľudí okolo vodného póla sa obnovila činnosť Národného vodnopólového centra, usporiadali sa akcie ako Guláš paráda a Western párty, kde sa prišlo zabaviť stovky ľudí, nehovoariac už o tom, že na tejto stránke sa pravidelne dozvedáme o úspechoch žiakov ZŠ a ĽŠU. To všetko ma viedlo a hádam aj stále vedie k optimizmu, že v Novákoch sa bude lepšie a radostnejšie žiť. Žiaľ už pár dní po voľbách je to akosi inak. Už tu niekto napísal ako treba zavrieť Vlaďa Pub, lebo je to dehonestujúca krčma na ktorú mesto dopláca. Asi je lepšie nech to zase chátra a plesnivie ako pred štyrmi rokmi a nebude z toho tak ako napr. z Gastropóla, ani cent príjmu do mestskej kasy. No a úplne som šokovaný, že hlavnou povolebnou témou sa stáva zbúranie tribúny na námestí. Nehnevajte sa, ale pre mňa osobne to nie je hlavný problém Novák. Baviť sa o tom, či sa to malo zbúrať v auguste, alebo až budúcom roku, alebo či sa dala stavba legalizovať, je už teraz asi zbytočné. Vedenie mesta rozhodlo a zrejme nové vedenie k tomu ešte zaujme svoje stanovisko. Vybíjať sa a presviedčať o svojej pravde práve teraz, keď je už po funuse pre mňa osobne nemá žiadny význam. To už nie je politika, ale len politikárčenie.
Takže ako ďalej nováčania??? Stále si myslím, že v našom meste je ďaleko viac vecí, ktoré nás spájajú, ako tých čo rozdeľujú. Je len a len na nás čo uprednostníme, čo budeme žiadať od nového vedenia mesta a poslancov MsZ. Ak uprednostníme to, čo nás rozdeľuje, bude nás riadiť pomsta a nenávisť, iný názor budeme brať ako útok, tak sa asi ďaleko nedostaneme. No a miesto lepších Novák nás bude čakať, poriadne horúca zima.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
23.11.2018 18:01:37 petík
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6701] 22.11.2018 17:27:18 od lavida otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.