Online 10 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6692 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 18:26:25 19.11.2018

Pyrrhovo víťazstvo.
Po posledných komunálnych voľbách, aj keď viacerí nemáme radosť z výsledku, platí výrok „klasika“:
Je po voľbách, zvyknite si. Akurát v trochu pozmenenom tvare-„zvyknime si“.
Veru tak, voľby vyhral s minimálnym rozdielom desiatich hlasov Ing. Dušan Šimka a mňa osobne to vôbec neteší. Neteší ma to preto, lebo síce on vyhral a uznávam, že v demokratických voľbách, ale prehrali sme my - väčšina občanov mesta. Aké on dosiahol víťazstvo? Takéto víťazstvo požitím gréckej mytológie možno celkom pokojne prirovnať k Pyrrhovmu víťazstvu.(Kráľ Pyrrhos ešte pr.n.l. síce bitku s Rimanmi vyhral, ale prišiel o veľké množstvo bojovníkov.) Prečo? Z 3633 voličov – občanov mesta ho volilo 533, čo v percentuálnom vyjadrení predstavuje 14,671 %. Porazený - terajší primátor RNDr. Daniel Daniš získal o 10 hlasov menej, čo predstavuje 14,396 %, teda menej o cca jednu tretinu percenta. Nie je to teda žiadna sláva, ale je to víťazstvo a platí. Ani v porovnaní s voľbami v roku 2014 to neznamená nič slávneho, vtedy hoci prehral, získal o 86 hlasov viac, ako v terajších voľbách. Porazení sme vlastne aj my- voliči, ktorí sme mu nedali hlas, hoci je to zhruba 85%ná väčšina voličskej základne. Nech to poslúži aspoň ako memento pre voličov mladších ročníkov ako som ja, v budúcnosti. Za výsledok volieb 10.11.2018 by si mohli spytovať svedomie aj niektorí ambiciózni kandidáti bez racionálneho uvažovania.
Čo môžeme od výsledku týchto volieb očakávať? Obávam sa, že to predznačuje aj táto diskusia :
https://myhornanitra.sme.sk/diskusie/3361943/1/vracia-sa-do-staronoveho-prostredia-novaky-povedie-dusan-simka.html
Ja protestujem, aby človek, ktorý si píše niekedy majjooo, inokedy Mariannn, či Občann Novák, alebo iné prezývky, používal moje meno vo svojich anonymných konšpiráciách, pretože ja som v mojom živote nikdy žiadnu prezývku nepoužil a ani žiadny iný anonym nenapísal. Písal som doteraz iba na stránke Nováky.com, pod menom Vladimír a podpisoval som sa V.Richter. To dúfam, že plne identifikuje moju osobu, aj keď v súvislosti s občanmi Šimkovcami je to pre mňa dosť riskantné.
V.Richter
Hodnotenie: 2   1

Kladne hodnotil:
19.11.2018 19:58:15 Pbošiak
20.11.2018 08:31:19 Milan Oršula
Záporne hodnotil:
22.11.2018 08:59:13 Vilma


Napíšte reakciu na tento príspevok.



<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.