Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6686 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:34:08 15.11.2018 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň. Národné kultúrne pamiatky sú jednou z najhodnotnejších a najvýznamnejších súčastí hmotného kultúrneho dedičstva. V zmysle Ústavy Slovenskej republiky je povinnosťou nás všetkých chrániť kultúrne dedičstvo, preto ochrana jeho vybranej súčasti - pamiatok - by mala byť samozrejmosťou. Právny rámec pre ochranu pamiatok vytvára zákon NR SR č. 49/2002 Z. z. o ochrane pamiatkového fondu a jeho vykonávajúca vyhláška. Preto, ak sa môj predprispievateľ v príspevku zmienil spôsobom o javisku na námestí takým, akým sa zmienil, tak je zjavné že osadená národná pamiatka a tou na mieste pred budovou Mestského úradu osadený Pomník SNP od roku 1980 je, vyžadovala výstavba javiska v súlade s uvedeným zákonom vyjadrenie , resp. povolenie príslušných inštitúcií. Vyjadrenia od týchto inštitúcií však neexistujú!!!. Rovnako je dôležité pripomenúť, že „Stavba Javiska, bola vybudovaná bez „Stavebného povolenia“, teda bola to tzv.“Cierna stavba“. Stavebné povolenie neexistuje!!!. Ak chce niekto byť neutrálny, morálny, musí mať v sebe zakódovaný i postoj k zákonnosti a ten od primátora mesta je hádam najvýznamnejší postoj k majetku mesta a dodržiavaniu zákonnosti úradníkmi mesta. Ja ani radšej preto na neúctu k ľuďom, na počesť ktorých sa Pamätník SNP osadil a znehodnotilo sa tým jeho prostredie nepoukazujem, keďže to bolo vybudované na bohorovný pokyn jedného človeka, vtedy a už aj teraz primátora. Preto mi je to trápne, už po toľký krát vysvetľovať, že vybudovať Javisko na námestí, bez zásadných zákonných vyjadrení príslušných úradov, bolo bezprecedentným porušením zákona . To je všetko. Avšak trápnejšie je, že dnes sa niektorí čudujú , že sa javisko zbúralo, hoci spoločný obecný úrad -Stavebné oddelenie vydalo Rozhodnutie o odstránení Javiska ako Čiernej stavby a hoci mesto malo oprávnenie a povinnosť konať tak, ako konalo, je v tomto prípade lehota na zbúranie irelevantná. Že sa mohol vyložiť občanom zámer skôr, alebo neskôr musí riešiť niekto iný. Stavebný zákon nekompenzuje ekonomiku porušovateľa zákona v prípade porušenia ustanovení Stavebného zákona. Mesto jednoznačne tým, že začalo stavať bez stavebného povolenia porušilo zákon a jednoznačne zlyhalo už vydaním pokynu začať stavbu. A kto zodpovedá za porušenie zákona je v zákone jasne uvedené, aj v akej výške je sankcia za porušenie zákona. Aj preto voľby sú voľby a zákon je zákon. PB
https://www.priepasne.sk/files/documents/uradnatabula/trestn%C3%A1%20zodpovednos%C5%A5.pdf
Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
16.11.2018 07:20:30 Vladimír
16.11.2018 07:39:30 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.