Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6648 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:12:57 03.11.2018 Nevhodný príspevok?
Budúci pán primátor,

týždeň pred Vaším zvolením sa obraciam na Vás so svojimi myšlienkami. Sú inšpirované nekonečnou Knihou kníh, keďže život každého z nás je tu ohraničený presne tak, ako sa v nej píše.

Máme pred sebou pár dní, mesiacov, rokov života. Každý jeden z nás. Tých pár dní, ktoré sú nám k dispozícii, sú nám dané preto, aby sme slúžili iným i žili život hodný seba i pre druhých.

Preto Vám na začiatku Vášho poslania posielam prosbu:

Byť primátorom je službou – nie pre seba, ale pre druhých: pre starých, mladých, deti, pre zomrelých i pozostalých, pre priateľov i nepriateľov, pre zdravých i chorých, pre blízkych i pre neznámych – pre všetkých rovnako. Vtesnajte si tieto slová do svojho srdca, do svojich činov. Zabudnite na náklonnosť k jedným a na odvrhnutie druhých. Len dobré slovo a len dobré skutky sa počítajú.

Myslite na deti. Tie sú pokračovaním našich snov, lebo nik tu nebude naveky,ale v nich, práve v nich môžeme žiť.

Pomáhajte núdznym, tým, čo nemajú strechu nad hlavou, tým, čo bývajú v lese, tým, čo prišli o prácu, tým, čo nikoho nemajú, tým, čo nevedia zaplatiť nájom. Tí nech sú vašimi spolusediacimi vo vašej kancelárii pri rozhodovaní sa o investíciách, tí nech sú vo vašich snoch, myšlienkach, lebo len pomoc tým najnúdznejším sa Vám, Vám osobne započíta k dobru.

Nehľadajte svoju pravdu, skloňte šiju pred múdrosťou iných, vypočujte cudzích i svojich, hľadajte múdrosť v slovách vašich protivníkov, neviďte zradu za každým iným názorom, buďte našim spojivom, istotou, oporou, buďte otcom dobrých i tých iných občanov, hľadajte riešenia, nie trestné oznámenia.

Spolupracujte. Aj v našom meste sú stovky, tisícky ľudí, ktorí nemyslia na seba a chcú pomôcť tomuto mestu. Chceme sa radovať, priateliť sa s kýmkoľvek bez strachu z následkov, chodiť do parku, tešiť sa z novej ulice, nového ihriska, z každého vydareného podujatia. Chceme tvoriť, budovať, ostro či pokojne diskutovať s cieľom vybudovať pre naše deti mesto mieru, lásky i pokoja. Naučte nás spájať sa a spolupracovať, slušne diskutovať, neznevažovať druhých, lebo veď každý z nás je omylný a len ten, kto niečo robí, môže sa i pomýliť.

Nebuďte sám. Ste našim zástupcom, ale i našim spolupracovníkom. Nechceme počúvať, čo kto v minulosti, ale chceme sa spolupodieľať na realizácii aj našich snov v tomto meste. Nechceme sa súdiť, ohovárať, chceme mať moderné obchody, kvetnaté ulice, elektronizáciu služieb, zábavné centrum, park hodný oddychu, budovy, ktoré nechátrajú, športoviská bez úrazov. Na to všetko treba peniaze. Investujte, meňte veci do budúcnosti, opravujte, úver nie je strašiak, ale prostriedok nato, aby sa nám tu lepšie žilo. Áno, splácať treba, ale žiť v pokojnom a krásnom prostredí tiež, bez investícií to nie je možné. Márne budeme mať nulovú zadĺženosť, keď za všetkým budeme utekať do iných obcí.

Pýtajte sa - starcov, mladých, vzdelaných i jednoduchých, pokorte sa pred múdrosťou šedín, buďte ako Šalamún, ktorý svojou múdrosťu dokázal múdro spravovať svoju krajinu.

Deti. Tie potrebujú investície, moderná škola je zárukou moderného vzdelávania sa Vašich občanov, ktorí čoskoro prevezmú Vaše žezlo a budú múdro a vzdelane riadiť toto mesto ďalej. Im, práve im treba vytvoriť podmienky, aby tu chodili do modernej škôlky, školy, venovali sa umeniu v ZUŠ či rozvíjali svoje talenty poobede v CVČ či športových kluboch. Chceme svoje deti vychovávať k múdrosti a úcte voči predstaviteľovi mesta, ktorý má rád svojich občanov bez rozdielu, praje im bez ohľadu na vek, známosť, politiku, priateľstvo. Predstaviteľ mesta, ktorý si o iných myslí len to, čo si myslí o sebe - lebo podvodník verí, že všetci podvádzajú, klamár verí, že všetci klamú, len dobrák verí, že ľudia sú dobrí.

Verím, že sa nevrátime do čias šikanovania, trestných oznámení, znevažovania občanov, siahodlhých rečí o vine či nevine iných, nenávisti a rozdeľovania. Nedopusťte viac bolesti, ktorá pramení z nenávisti človeka k človeku. Toľko dobrých ľudí už rezignovalo či odišlo z nášho mesta kvôli nenávisti, lebo sa jej radšej chceli vyhnúť ako s ňou bojovať. Mnohí už nechceli preto ani kandidovať. Každý chce žiť v pokoji.

Ľudia sú dobrí, verte tomu. Aj v našom meste. Len ich dobrotu treba ukázať.

Poďme spolu naše mesto posunúť ku vzájomnej úcte a láske.

Verím, že si zvolíme takéhoto primátora mesta. A teším sa, že naše mesto bude pod jeho vedením rásť.
Hodnotenie: 8   0

Kladne hodnotil:
03.11.2018 17:27:44 Pbošiak
03.11.2018 19:09:20 boško
03.11.2018 20:28:21 Milan Oršula
04.11.2018 08:09:39 lubo hk
04.11.2018 11:38:49 Ľubomír
04.11.2018 12:23:20 Ivan Hvojnik
04.11.2018 19:52:41 petík
05.11.2018 07:56:14 Vladoh
Záporne hodnotil:

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6649] 03.11.2018 17:30:11 od Pbošiak otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.