Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6587 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 14:19:34 14.10.2018 Nevhodný príspevok?
Ing. Dušana Šimku voliť nebudem.
Komunálne voľby sa blížia, kandidátne listiny sú zverejnené a je tu teda čas sa zamyslieť nad tým, koho si zvolíme do funkcie primátora mesta a za poslancov mestského zastupiteľstva na ďalšie volebné obdobie. O post primátora nášho mesta majú záujem šiesti kandidáti a podobne ako Mgr. Bošiak a p. M. Oršula, už dnes mám aj ja jednu istotu. Stopercentne nebudem za primátora voliť Ing. Dušana Šimku. Dôvodov prečo ho nebudem voliť, mám strašne veľa a v rámci volebnej „antikampane“ sa budem snažiť niečo o tom napísať aj na tejto stránke. Za 16 rokov práce na MsÚ v pozícií prednostu som mal dostatok možností spoznať pravú tvár a hodnoty menovaného kandidáta. Pre spravodlivosť musím ale povedať, že spočiatku som ho aj uznával a považoval za dobrý typ vhodný na post primátora a prvé dve volebné obdobia (zo šiestich, v ktorých bol vo voľbách úspešný) som ho aj volil. Bol mladý, zdal sa mi byť bez pevnejšej viazanosti k nejakej politickej strane a domnieval som sa teda, že dokáže nášmu mestu postihnutému banskou činnosťou, pomôcť v jeho rozvoji. Že som sa mýlil, som zistil až neskôr.
Prvé obrovské sklamanie som zažil pri návšteve prezidenta našej republiky Ing. Michala Kováča nášho mesta. Vtedy ma totiž úplne vedome oklamal. Tesne pred termínom návštevy náhle vraj z rodinných dôvodov musel odcestovať mimo republiku. Mňa ubezpečil, že do prezidentovej návštevy sa určite vráti. Nevrátil sa a nemal ani toľko slušnosti v sebe, aby sa mi za klamstvo ospravedlnil. Toto časové obdobie sa zvykne v médiách nazývať ako obdobie Mečiarizmu a v tomto kontexte by som bol jeho ospravedlnenie aj prijal.
Nie síce priamo, ale tiež ma svojim spôsobom oklamal návštevou svetovej hospodárskej výstavy v Hanoveri. Zistil som totiž, že šéfom našej expozície na uvedenej výstave bol môj priateľ z detstva, rodák – sused Ing. Ján P. Zrodila sa vo mne myšlienka, že navrhnem primátorovi, aby sme sa spolu služobne zúčastnili tejto výstavy, naviac aj vzhľadom k mojej uvedenej známosti. Nestihol som ani nič navrhnúť a od kolegýň som sa dozvedel, že primátor ide služobne na výstavu, aj so svojim bratom a ďalšími dvoma účastníkmi, ktorých nechcem menovať. Nepovedal som nič, iba ma to veľmi mrzelo a cítil som sa byť oklamaný. Pracovníčky úradu vedeli viac, ako prednosta.
Asociácia prednostov mestských a obecných úradov v rámci svojich vzdelávacích aktivít raz za čas organizovala rôzne exkurzie so zameraním na problematiku obcí a miest. Bol som tiež členom tejto asociácie a so súhlasom primátora som sa prihlásil na exkurziu so zameraním na bývanie - do Londýna. Náklady exkurzie mala znášať asociácia i mesto po päťdesiatich percentách. Niekoľko dní pred odletom prišli podrobné informácie k exkurzií, vrátane rozpisu nákladov. Informoval som teda o podrobnostiach aj primátora. Na moje veľké prekvapenie on moju účasť na podujatí zavrhol s tým, aby som ju odvolal z dôvodu vysokých nákladov. Ako kompenzáciu mi prisľúbil účasť na inej akcií, ktorej sme sa mali zúčastniť spoločne.(To sa nikdy už neuskutočnilo). Bolo to v čase, keď som mal ešte niekoľko rokov do dôchodku a na Slovensku sa rozbiehala výstavba obecných bytov financovaných formou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a dotácie od štátu. Zrušenie mojej v podstate služobnej cesty vo mne zanechalo trpkosť a sklamanie. Samozrejme že som okrem pracovných vecí bol zvedavý aj na Londýn. Odvtedy som tam bol už viackrát a za svoje peniaze.
V tomto príspevku som uviedol iba moje tri osobné sklamania, pre ktoré Ing. Dušana Šimku nemôžem a nebudem voliť za primátora. Pripúšťam, že sa niekomu môžu zdať banálne alebo málo významné. Pre mňa však v danom čase boli veľmi významné a domnievam sa, že by mohli aj iným občanom voličom ilustrovať jeho charakter, aby sa pri voľbách vedeli lepšie rozhodnúť.
V.Richter

Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
14.10.2018 14:32:12 Pbošiak
14.10.2018 15:19:41 Milan Oršula
14.10.2018 21:44:19 Ivan Hvojnik
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.