Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6552 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 10:06:52 19.09.2018 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6550 od Pbošiak uverejnený dňa 16.09.2018 o 20:37:45.
Dobrý deň.Preňúral som weby odhora až dolu,ale taký výrok Elona Muska som nikde nenašiel.Našiel som len toľko,že bolo o Muskovi povedané.: “Buďte ako Elon Musk,mýľte sa vo svojom optimizme.“
Ale to nie je vôbec podstatné,dokonca nie je podstatná ani možná viacvýznamovosť vyplývajúca z morfológie logického výkladu takto usporiadaného výroku.Tú “najlogickejšiu variáciu”významu tej myšlienke udeľuje až prečítanie ostatného textu.
Po analýze prečítaného mi najviac vyvstala v mysli myšlienka /otázka/,že kto to tu vlastne “vyplakáva” nad súčasným stavom vzťahov na radnici.
Odpoveď je naporúdzi.Je to presne ten ,kto sa nemalou mierou svojej aktivity a prezentáciou svojich názorov pričinil ,že ten stav je taký aký je.Rozhodne si ale nemyslím,že to všetko je len jeho zásluha.S určitosťou sa dá tvrdiť,že na tomto nie dobrom stave sa svojím dielom zodpovednosti podieľame všetci.Všetci občania mesta,ktorí tu žijeme bez výnimky a nie len tí,čo prejavujú akú takú zvýšenú mieru záujmu o veci verejné a ktorým leží osud mesta vyššie od bodu,kde stráca chrbát svoje poctivé meno.
Aby som nebol pri svojej rádoby laickej analýze,hodnotení a objasnení príčin súčasného nedobrého stavu medziľudských vzťahov prejavujúcich sa v politickej kultúre aktérov príliš prešpekulovaný,tak budem stručný.
Pre naše mesto,takisto ako pre všetky ostatné obce platí, že “ryba smrdí od hlavy”.
Tak to bolo vždy.Pokiaľ si občan zvolil do čela hlavu pomazanú,tak sa darilo.Darilosa preto, lebo na čele boli prítomné tie potrebné schopnosti a danosti.V prípade primátora,lebo o ňom je reč, mesta musia byť v tom správnom pomere prítomné komunikačné schopnosti,spolu so schopnosťami manažérskymi,ekonomickými a ľudskými-charakterovými.
Len samotná chuť urobiť niečo pre svoju komunitu nie je pre dosahovanie dobrých výsledkov postačujúca.
Z toho vyplýva,že zúžiť zodpovednosť za situáciu v meste len na “niektorých poslancov”by bolo veľmi povrchným hodnotením “skutkovej podstaty” problému.
Autor príspevku sa sťažuje,že poslanci furt nechápu kam miznú peniaze.Podľa toho,ako sa dá chápať význam v texte použitých slov,peniaze miznú vo firmách,ktoré boli predtým v rukách mesta a teraz sú v súkromných.Okrem tohto jediného prípadu miznutia mestských peňazí nespomína autor žiaden iný.Logicky z toho vychádza,že nápravou /zmenou/tohto súčasného stavu by už malo byť všetko OK a peňazí by malo byť dosť.
Ak by sme teoreticky prijali tento logický konštrukt za reálny,je potom možné si položiť aj takú otázku,že prečo už k náprave dávno nedošlo?Vari zodpovední na radnici toto nevidia? Všimol si niekto z občanov,žeby niekto z vedenia mesta si posťažoval verejne na takýto problém a avizoval spôsob jeho riešenia? Zaregistroval niekto z občanov,žeby trebárs p.P.B. doterajší viceprimátor a kandidát na primátora v nadchádzajúcich novembrových voľbách apeloval za vyriešenie takéhoto problému?
Ak je totiž pravda,že tieto príspevky pod menom Peter Bošiak píše mladý p.B.poslanec a viceprimátor,tak tu logicky pre občana vzniká v súvislosti s problémom miznutia peňazí určité dilema a teda požiadavka odpovedí na tieto otázky.
Pochopiteľne ,že nemôžu ostať nepovšimnuté aj odpovede na otázky kto teda vlastne píše príspevky na túto stránku pod nickom Peter Bošiak? Podľa vyjadrenia a zistení advokátskej komory sa šetrením preukázalo,že pod takýmto nickom prispieva na túto stránku mladý p.B.Tu je myslím potrebné upozorniť,že táto informácia je listinne podložená a teda sa nejedná o žiadnu fabuláciu.Lenže poznatky občanov sú ako sa hovorí diametrálne odlišné a čo sa mňa osobne týka,tak som ochotný odprisahať,že tieto príspevky nepíše mladý p.B.,ale práve jeho pán otec.Teda je tu ďalšia logická otázka.Kto a aké informácie udával pri tomto šetrení? Aby som nemohol byť obvinený z netransparentnosti,len dodám,že dôkazy mnou uvedených informácií na požiadanie poskytnem.

Po roku 1989 prebehli v spoločnosti zmeny,ktoré viedli ku riadeniu ekonomiky na princípoch trhového mechanizmu a ktoré v podstate vylučujú existenciu akéhokoľvek subjektu ,pokiaľ si na svoju činnosť nevytvorí podmienky,aby sa mohol na existujúcom trhu etablovať.V týchto okolnostiach je potrebné hľadať príčiny problémov s plávaním v Novákoch.Skrátka nie je možné prevádzkovať zariadenia,ktoré produkujú ekonomickú stratu.Vyplakávať nad tým je zbytočným mrhaním energie.

Pokiaľ prijmeme za filozoficky správny názor,že je aj sohľadom na budúcnosť komunity potrebné riešiť “zásadné životné otázky mesta”,tak sa javí ako akútny problém vývoj spojený s riešením otázok okolo útlmu ťažby uhlia v HBP a výroby el.energie a tepla v ENO.
Riešenie problémov s týmto spojených v súčasnosti rezonuje v spoločnosti a každý dobrý nápad ktorý by priniesol realizovateľnú víziu možných riešení problému je dychtivo očakávaný.
Na pozadí vyššie uvedeného očakávam v bížiacich sa komunálnych voľbách kandidatúru človeka ,ktorý predstaví ucelenú víziu budúcnosti v ráde desiatky rokov a z toho vyplývajúcu konkrétnu koncepciu rozvoja pre najbližšie volebné obdobie aj s ohľadom na vyššie spomenuté okolnosti.
Osobne budem preferovať kandidáta,ktorý sa vo svojej práci zameria na podporu podnikania v oblasti cestovného ruchu priamo v našom meste a ktorý predstaví svoje konkrétne návrhy,ktorými by chcel také zámery dosiahnuť s cieľom ponúknuť turistickej verejnosti celú škálu lákadiel ,ktoré by dokázali turistickú verejnosť pritiahnuť svojou atraktivitou a ktoré by dokázali z ekonomického výnosu saturovať mestský rozpočet pre ďalší rozvoj a napĺňanie ostatných potrieb mesta.
Ale to len tak na okraj,veď voľby sú až začiatkom novembra,takže nie je kam sa ponáhľať a je to vidieť aj z toho,že žiadneho kandidáta na primátora,alebo poslanca nie je vidieť.Dokonca počúvam hlášky,že ani žiadne predstavenie sa kandidátov v telke sa nechystá,takže je zrejme všetko v poho.Občan je tichučko,tak to má byť,tak je to dobré.Oj kdeže sú tie slávne časy spred minulých volieb,keď sa to tu hemžilo ťažkaniami na zlé hospodárenie s mestským majetkom,vynášali sa na svetlo všetky tie ťažké hriechy a viny.
Dnes je tu všetko v poho,nikto si neťažká,hoci sa stav zjavne nijako nezlepšil a k náprave nedošlo.Pravdepodobné vysvetlenie tohto zvláštneho javu by snáď mohlo vystihovať populárne lidové řčení : “ Keď sa vypsíme,aj z nás budú ľudia”.
Moment! Teraz mi došlo! To čo tu vypisuješ za nudné pseudointelektuálske kydiny!
Prečo to nenapíšeš ako normálny človek po ľudsky.
Tak teda po ľudsky.Som do budúcnosti optimista,lebo viem,že život pôjde ďalej,tak,ako šiel doteraz aj napriek našim pochybeniam a niektorým zlým rozhodnutiam,čo nás pribrzdili v rozvoji,ale to nie je žiadna tragédia,taký modus vivendi sa s ľudstvom ťahá už od počiatku a stále sme tu a žijeme si relatívne na úrovni a v skutočnosti ako tie príslovečné paťátka v žite.
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
10.10.2018 21:13:00 boško
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Bojnice majú novú atrakciu. Návštevníkov odvezie turistický vláčik
Turistický vláčik odvezie ľudí na dvoch trasách.
zobraziť podrobnosti »
09.05.2019
Nebezpečné znečistenie. Bývalý zamestnanec odhalil nekalé praktiky
NOVÁKY / Rybári už niekoľko rokov upozorňujú na znečistenú vodu v rieke Nitra. Tá je najmä v úseku pod Novákmi plná chemických látok. Do redakcie TV JOJ sa ozval bývalý hasič, ktorý pracoval v tamojšej chemičke. Informoval o tom, ako tam zneškodňovali ortuť.
zobraziť podrobnosti »
20.03.2019
VIDEO: Prievidza má letisko. Ani Federer už nemusí dosadať na trávu
Lúka s ďatelinou bola dlhých sedemdesiat rokov letiskom v Prievidzi. To sa teraz zmenilo. Trávu nahradil asfalt. Pomôcť to môže celému regiónu.
zobraziť podrobnosti »
19.03.2019
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa. Zásady ochrany osobných údajov.