Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) boško
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6452 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 12:56:57 23.03.2018
Ja si uvedomujem, že v mestskom zastupiteľstve neexistujú spoľahlivé kontrolné mechanizmy na disciplínu poslancov. Dôležité je však si možno uvedomiť, že veľká miera absencie, zodpovedá miere ignorancie záujmov občanov, ktorých by mali poslanci nášho mestského zastupiteľstva riešením ich požiadaviek a potrieb zastupovať! A tak, ak si obe skupiny poslancov želajú slušný život v Novákoch , musia sami ponúknuť reálnu alternatívu a tak sa uchádzať aj o priazeň nás, všetkých občanov a nie, že sa na čomsi nebudú spolupodieľať, lebo to,či ono je podľa nich zlé. Veď práve, poslanci sú tí, ktorí si vystavili volebný program s istou alternatívou, ako takýto cieľ dosiahnuť. Voľby ukázali, že ciele má okrem poslancov aj súčasný primátor. Ako ich naplní, to ešte len uvidíme, pretože je to aj o tom, ako prelomí zlomový bod, v súboji s poslancami stojacimi na inom brehu. Totiž problém je v tom, ako títo poslanci nakladajú s našimi emóciami, dokonca s našim súkromím a možno aj s našou budúcnosťou a nielen v oblasti vykurovania našich bytov a dodávky teplej vody. Je to, ako sa povie tanec zo strany skupiny poslancov na tenkom ľade. Tepelné hospodárstvo a dianie okolo neho sa však dotýka veľa občanov. Je dôležité pre občanov, aby tí, ktorí za tepelné hospodárstvo vrátane mestských orgánov nezlyhali. Poslanci by si preto nemali mýliť fazónu so sezónou. Ak si želajú ako píšu občania spravodlivejšie riešenie vecí, tak obe skupinky poslancov musia sami ponúknuť reálnu alternatívu a tak sa uchádzať aj o priazeň nás občanov a predovšetkým prísť s takým návrhom, programom, ako takýto cieľ dosiahnuť. Vajatať o tom, čo by bolo, keby bolo, alebo nebodaj o tom, že čím horšie ,tým lepšie, nemá v súčasnosti žiadny občiansky, ani politický význam. A je nám jedno, že ti, ktorí mali očakávania neprimerané, možno až maximalistické, sú sklamaní. Čo už? Ale koľkí sme sa v živote sklamali a kvôli sebe ,vlastnej rodine , priateľom a známym sme sa museli vzoprieť sile osudu a posudzovať veci reálne, zodpovedne. Často som povzbudzoval na webovej stránke novaky.com k činom svojim výrokom „step by step“ . A už je najvyšší čas, aby to všetci poslanci pochopili, že politika malých krokov, idea “drobnej práce“, má i v súčasnosti svoje opodstatnenie a nielen v časoch ako vznikla, teda za bývalých dokonca až prvorepublikových, teda predvojnových časov (masarykovská idea).PB
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
25.03.2018 10:58:31 Vladimír
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.