Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6437 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 21:04:54 10.03.2018 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6434 od meter uverejnený dňa 09.03.2018 o 21:27:33.
Zdravím Meter! Ak dobre čítaš moje príspevky,tak to,čo z nich vyplýva je ,že ja obhajujem demokratické práva pánov Š.na svoj názor a ústavou zaručené právo slobodne sa vyjadrovať. V žiadnom prípade neobhajujem ich názory ako také.Teda ich nehodnotím z pohľadu nakoľko odpovedajú pravdivosti.Na to práve potrebujem vyjadrenia vedenia,aby jasne a zreteľne bolo povedané,dokázané a vysvetlené,že sa Šimkovci mýlia a že to,na čo poukazujú je,alebo nie je výmysel.
Trebárs napríklad rozhodne nemôžem súhlasiť s vyjadreniami p.B o tom ,že keď voľby dopadli tak,ako dopadli,tak by mal p.Š pokorne zaliezť do diery a držať sebareflexívne hubu. Naopak si myslím,že po toľkých rokoch vo funkcii,je veľký predpoklad,že dianiu rozumie a v tomto prípade nie je myslím rozhodujúce ,či motívom jeho konania je neschopnosť zmieriť sa s volebnou porážkou,alebo skutočný záujem o mesto.Jednoducho je potrebné sa seriózne zaoberať tým,čo hovoria a nie preto,že to hovoria oni,ale preto,čo hovoria.A určite to nie je preto,že ja som ten drbnutý nekritický obdivovateľ všetkého,čo Šimkovci povedia, alebo že každý deň plačem do vankúša preto,že D.Š.nevyhral voľby.Je to len preto,že ak poukazujú na nedostatočnú odbornosť terajšieho vedenia pri hospodárení s peniazmi nás občanov,tak ma to nenecháva chladným a rozhodne by som sa chcel dostatočne presvedčiť,či majú pravdu,alebo nie.Preto mi aj vadí,že tu nemôže M.Š.nič napísať a nevadí mi to preto,že sa jedná o M.Š a ja “žeriem” všetko,čo povie ,ale preto,že chcem mať čo najlepšie informácie o dianí v meste,aby som sa mohol čo najlepšie rozhodovať pri voľbách komu dám svoj hlas.
O kauze splašky viem to ,čo aj ty.Teda že bola pokuta a rozhodnutie úradu dať veci do poriadku,tak naozaj neviem o aké dôkazy máš záujem.Ja nemám v ruke žiadne papiere.Mňa zaujíma to,kto podal udanie na dotyčnom úrade o porušení zákona ex primátorom, alebo kto bol ten človek,ktorý o tom vedel od počiatku,ale nekonal tak ,ako mal,teda neupozornil vtedy ešte primátora na porušenie zákona a ak by ten nekonal zákonne,teda nedal vec do poriadku,tak potom by mal podať udanie na úrad a nie že bol tichučko a vytiahol to až pred voľbami.
O zakopaní bagrom vraj existuje dôkaz na páske.Či to je naozaj pravda netuším,lebo som nevidel na vlastné oči a nepočul na vlastné uši.Ale ak si dám do súvislosti tvrdenia p.Š.,že všetko ,čo hovorí vie aj dokázať,tak tá možnosť ,že to tak v skutočnosti aj bolo,je asi pravdepodobná.
O bývalých poslancoch MZ a intervenciách ex primátora u ich zamestnávateľov som počul a nič viac o tom neviem.Teda platí,že bez dôkazov mi neprislúcha niečo hodnotiť,alebo súdiť,alebo sa k tomu vyjadrovať.
Teda ešte raz opakujem.Ak by na zasadaní MZ o zlom hospodárení s mestskými peniazmi informoval Jožko Mrkvička,tak by ma to zaujímalo rovnako,ako keď to robia páni Š.a nesnažil by som sa spochybňovať jeho argumenty len preto,že je to Jožko Mrkvička,ale by som posudzoval len ich obsah z pohľadu pravdivosti a to isté očakávam aj od vedenia a poslancov.
Ešte k tomu,čo hovoríš,že ľudia sa boja hovoriť ,alebo písať.Podľa toho,koľko tu na stránke bolo prispievateľov pred voľbami a koľko ich je teraz,by som skôr povedal,že nejde o strach ,ale o skôr nezáujem občanov vyjadrovať sa,ale to je len hypotéza vychádzajúca s množstva súčasných prispievateľov a predpokladám ,že v predvolebnom čase sa ten počet príspevkov zvýši.Podobný záver sa dá predpokladať aj z počtu pozretí si záznamov zo zasadaní MZ zverejnených na YouTube.
Tak sa maj a nepíš prosím tak,že napríklad trepem,to sa v slušnej diskusii nepatrí.Napíš skôr ,že nesúhlasíš so mnou v tom ,alebo v tom a myslíš si,že je to tak,alebo tak.Taký prístup je najvhodnejší v zmysluplnej diskusii.Maj sa.Lavida.Hodnotenie: 0   2

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
11.03.2018 00:24:23 Pbošiak
12.03.2018 10:16:38 meter

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6442] 12.03.2018 10:21:20 od meter otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.