Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6428 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 20:55:39 06.03.2018 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6418 od Vladimír uverejnený dňa 03.03.2018 o 21:49:09.
P.vladimír,to ,čo viem iste je ,že určite neviem všetko a všetkému tiež nerozumiem,ale pokúsim sa pozrieť trebárs na kauzu splašky svojim obyčajným sedliackym rozumom a pri tom platí,že ak sa mýlim,tak ma opravíte.
.V prvom rade je tu otázka,či ex primátor vedel,že na Dukianskej ul.nie je regulárna kanalizácia .Vychádza mi,že to zrejme nevedel a ak to tak bolo ,tak je na mieste otázka,že ako je to možné?To je samozrejme otázka na neho.
Ale prečo si myslím,že on o tom naozaj nevedel,že tam regulárna kanalizácia nie je? Lebo si neviem predstaviť,že by bol až taký dilino,keď mal dom rozostavaný a peniaze tiež k dispozícii,že by bol pre neho problém urobiť aj žumpu hneď vtedy a nie teraz,keď musí rozbombardovať pekne upravený pozemok a vraziť do toho ďalšie prachy,o ďalších zákonných a politických konzekvenciách ani nehovoriac.
Druhá otázka,čo mi vŕta hlavou je,že ktosi musel predsa vedieť,že pri výstavbe svojho domu porušuje zákon,ale z akéhosi dôvodu bol ticho a vytiahol problém na svetlo božie až ex post.
Teda sú tu ďalšie otázky,na ktoré by bolo dobré poznať odpovede:Kto bol ten človek,čo vedel,že je porušený zákon a neupozornil na to ex primátora ?
Otázka druhá:Prečo tak konal,respektíve prečo nekonal tak,ako mal?
Myslím si ,že ten človek,čo mal vedomosť o porušení zákona vtedy ešte primátorom a logika nepustí,on ju zákonite mal,tak mal postupovať zákonným spôsobom a okamžite konať tak,aby bol problém vyriešený v súlade so zákonnými predpismi.
Ešte je tu ďalšia otázka: Ako mám postupovať,aby som sa dozvedel odpovede na tieto otázky?Mám sa opýtať p.Š. ,či vie ,kto dal podnet na porušenie zákona na príslušný úrad? Ak mi nebude vedieť odpovedať dostatočne preukazným spôsobom,mám si vyžiadať odpoveď na príslušnom úrade na základe zákona č.211/2000Zb?
Ak mi úrad odpovie,mám postupovať ďalej zákonným spôsobom tak,že podám oznámenie na dotyčného oznamovateľa,pre podozrenie z napomáhania trestnej činnosti a nedodržania zákonnej povinnosti?Ale ešte to mohlo byť aj tak,že dotyčný oznamovateľ dostal informáciu o porušení zákona od osoby,ktorá o tom vedela od počiatku,ale mlčala a keď tú informáciu dostal,tak ihneď správne konal podľa zákona a oznámil to úradu.Ale pri tom zabudol,že osoba ktorá mu tú informáciu poskytla,nekonala v súlade zo zákonom,teda porušila svoju povinnosť oznámiť porušenie zákona,hoci o tom vedela.Teda takto to vidím a ak sa mýlim ,tak ma prosím opravte.
Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
07.03.2018 07:55:45 Pbošiak

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6434] 09.03.2018 21:27:33 od meter otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.