Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6425 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:06:31 05.03.2018 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
čitatelia v tomto DF vedia, že nevstupujem, ani nebudem vstupovať do diskusií, ktoré sú osobné, do ktorých až tak nevidím. Reagovať však na niečo pozitívne, zvlášť ak sa pod príspevok podpíše niekto vlastným menom si myslím, že je vhodné a dobré. Slovensko sa v posledných dňoch stáva rozhádanou a žiaľ aj rozpoltenou krajinou. No mám pocit, že hlavným mestom tejto krajiny, teda rozhádanej a rozpoltenej sú Nováky. S tým rozdieľom, že na Slovensku nás delia politici, v Novákoch sa rodeľujeme sami. Aj preto vítam príspevok p. Oršulu a jeho výzvu na akési zmierenie, na stlmenie emócií, vzájomnej nevraživosti a upodozrievania sa. O to viac je to v tomto roku aktuálnejšie a potrebnejšie, lebo sa blížia komunálne voľby, ku ktorým by sme mali všetci pristupovať bez vášni a emćií. Verte, to je ten najhorší radca, pri tak dôležitej udalosti, akou nepochybne voľby sú. Rôznosť názorov a postojov, by nám nemala byť prekážkou pri rozhodovaní vybrať z pomedzi kandidátov toho nejlepšieho primátora, tých najschopnejších poslancov. Tu sa totiž nerozhoduje o nich, ale o nás. Oni by mali byť len našimi služobníkmi v našom meste. Ak toho nie sú schopní, tak nech radšej nekandidujú. Určite nikto z nás nie je bez chyby a robia ich aj tí, ktorí sú vo funkciach. Dokonca aj ten, ktorý na zastupiteľstvách všetko kritizuje, spochybňuje a teraz sa ukazuje, že aj on robil chyby počas svojej funkcii.. Možno naozaj nevedel o niektorých veciach, možno len niečo podcenil. No ukazuje sa, že nikto z nás nie je bez chýb. Tie chyby aj pomýlania proste patria k životu. Niekedy, žiaľ vidíme len tie. Bol by som rád, keby sme všetci začali aj v Novákoch viac hľadať a presadzovať to pozitívne. Myslím si, že máme na čom stavať o čo sa oprieť. Takto nejako by to mohlo vyzerať aj v novembrových komunálnych voľbách. Určite každý z kandidátov bude mať chyby, lebo bez chýb nikto z nás nie je. Ak sa mýlim, prosím vás všetkých čo túto stranku čítate, dajte mi ihneď to meno. Pôjdem za ním a budem ho prehovárať, aby kandidoval za primátora. No je len na nás, čo uprednostníme pri voľbe, ktorá bude hlavne o nás, o našom meste. Ak k voľbám nepôjdeme s rozvahou, chladnou hlavou, s rešpektom, bez emócií a znevažoavania, nečakajme, že sa v tomto meste niečo zmení. Zostaneme naďalej len rozhádaným mestom, kde sa ľudia len osočujú a navzájom znevažujú.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
05.03.2018 19:33:55 Milan Oršula
05.03.2018 20:32:06 Vladimír
05.03.2018 21:32:38 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.