Online 8 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6425 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:06:31 05.03.2018 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň,
čitatelia v tomto DF vedia, že nevstupujem, ani nebudem vstupovať do diskusií, ktoré sú osobné, do ktorých až tak nevidím. Reagovať však na niečo pozitívne, zvlášť ak sa pod príspevok podpíše niekto vlastným menom si myslím, že je vhodné a dobré. Slovensko sa v posledných dňoch stáva rozhádanou a žiaľ aj rozpoltenou krajinou. No mám pocit, že hlavným mestom tejto krajiny, teda rozhádanej a rozpoltenej sú Nováky. S tým rozdieľom, že na Slovensku nás delia politici, v Novákoch sa rodeľujeme sami. Aj preto vítam príspevok p. Oršulu a jeho výzvu na akési zmierenie, na stlmenie emócií, vzájomnej nevraživosti a upodozrievania sa. O to viac je to v tomto roku aktuálnejšie a potrebnejšie, lebo sa blížia komunálne voľby, ku ktorým by sme mali všetci pristupovať bez vášni a emćií. Verte, to je ten najhorší radca, pri tak dôležitej udalosti, akou nepochybne voľby sú. Rôznosť názorov a postojov, by nám nemala byť prekážkou pri rozhodovaní vybrať z pomedzi kandidátov toho nejlepšieho primátora, tých najschopnejších poslancov. Tu sa totiž nerozhoduje o nich, ale o nás. Oni by mali byť len našimi služobníkmi v našom meste. Ak toho nie sú schopní, tak nech radšej nekandidujú. Určite nikto z nás nie je bez chyby a robia ich aj tí, ktorí sú vo funkciach. Dokonca aj ten, ktorý na zastupiteľstvách všetko kritizuje, spochybňuje a teraz sa ukazuje, že aj on robil chyby počas svojej funkcii.. Možno naozaj nevedel o niektorých veciach, možno len niečo podcenil. No ukazuje sa, že nikto z nás nie je bez chýb. Tie chyby aj pomýlania proste patria k životu. Niekedy, žiaľ vidíme len tie. Bol by som rád, keby sme všetci začali aj v Novákoch viac hľadať a presadzovať to pozitívne. Myslím si, že máme na čom stavať o čo sa oprieť. Takto nejako by to mohlo vyzerať aj v novembrových komunálnych voľbách. Určite každý z kandidátov bude mať chyby, lebo bez chýb nikto z nás nie je. Ak sa mýlim, prosím vás všetkých čo túto stranku čítate, dajte mi ihneď to meno. Pôjdem za ním a budem ho prehovárať, aby kandidoval za primátora. No je len na nás, čo uprednostníme pri voľbe, ktorá bude hlavne o nás, o našom meste. Ak k voľbám nepôjdeme s rozvahou, chladnou hlavou, s rešpektom, bez emócií a znevažoavania, nečakajme, že sa v tomto meste niečo zmení. Zostaneme naďalej len rozhádaným mestom, kde sa ľudia len osočujú a navzájom znevažujú.

S úctou Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
05.03.2018 19:33:55 Milan Oršula
05.03.2018 20:32:06 Vladimír
05.03.2018 21:32:38 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.