Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6377 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:12:44 09.02.2018 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6374 od Webmaster uverejnený dňa 08.02.2018 o 20:46:15.
Medzi tými informovanými je o pravde všeobecne známe okrem iných konotácií aj to,že je to predajná xxxxx.
Kto vie o čom hovorím,súhlasne prikývne hlavou,lebo si plne uvedomuje,že dokonca ani neexistuje nejaká stanovená definícia pravdy a ten,kto by si chcel nárokovať na post tej najvyššej pravdy,si neuvedomil,že obhajuje len tú svoju pravdu .
Z toho vyplýva ,že každý máme tú svoju pravdu a záleží len na tom do akej miery sme schopní tú svoju pravdu konkrétnymi dôkazmi obhájiť.
Tá spomínaná naša schopnosť obhájiť svoju pravdu a ktorá je priamoúmerná miere dosiahnutej na stupnici pravdy, /ak sa vôbec dá hovoriť o stupnici pravdy/je teda tým najdôležitejším činiteľom,ktorý sa uplatňuje pri tom ,ako sa tí ktorým je naša pravda určená s tou našou pravdou stotožnia.
V tejto súvislosti sa trebárs v právnej praxi používa aj termín dôkazné bremeno.
V mojom prípade občana mesta dlhodobo čítajúceho a hodnotiaceho príspevky na tejto stránke z pohľadu tej mojej subjektívnej pravdy je absencia príspevkov p.Š vyhodnotená ako pre mesto a z pohľadu dodržiavania princípov demokracie škodlivá cenzúra.
Ak som bol v takomto mojom subjektívnom hodnotení doteraz osamotený,je pre mňa potešujúce,že sa v príspevku p.Lubomíra objavuje názor,ktorý korešponduje s tým mojím.
Po prečítaní príspevku p.Webmastera som opätovne konfrontovaný s tvrdeniami,ku ktorým nie je možné zaujať ani postoj kladný a ani záporný, z toho dôvodu,že sú to iba všeobecné tvrdenia a nič viac.Kto čítal moje príspevky vie,že som tu na stránke už viac krát apeloval na prispievateľ príspevku a na skutočnosť ,že v tom konkrétnom prípade je potrebné doložiť svoje tvrdenia aj faktami ,ktoré podporujú jeho tvrdenia.
Vidím ,že si tento konkrétny príspevok prečítal aj p.Š. ,lebo pod článkom je vidieť aj to ,ako ohodnotil obsah príspevku.
Dovolím si vyjadriť svoj subjektívny názor k obsahu príspevku p.Webmastera z pohľadu p.Š. a znovu opakujem,že si uvedomujem mieru abstrakcie takéhoto vyjadrenia.
K výroku,že : “P.Š.je samotné peklo.”
Pri predstave ,že si toto prečítajú ľudia z okolia p.Š,rodina , susedia,priatelia ,spolupracovníci,široká verejnosť,tak sa mu zrejme zježili všetky vlasy a zrejme to bude považovať za urážku svojej cti a osoby a nečudoval by som sa ,keby pociťoval potrebu obhájiť svoju česť a osobu prinajmenšom tu na stránke,čo mu dúfam bude umožnené.
K výroku:
„Pán Šimka neustále šíri klamstvá aj keď má informácie o tom, že nie sú pravdivé. Či už je to na tomto diskusnom fóre, alebo na iných portáloch alebo v mailovej komunikácií. Preto jeho príspevky a tvrdenia, kde uráža samotných Webmasterov, alebo ich rodinných príslušníkov, ktoré sú skreslené a neustále sa opakujúce, nemajú čo na tomto diskusnom fóre byť uverejnené“
Tu v plnej miere platí ono známe-Quod errat demostrandum!-/čo bolo treba dokázať/,lebo logicky nie je možné posúdiť pravdivosť tohto výroku bez toho ,aby sme sa o tom presvedčili na vlastné oči.Ak tomu tak nie je,tak sa jedná len o subjektívny názor ,ktorého pravdivosť nie je možné posúdiť,pretože nie je ničím podložený.
Teda možno takto nejako by mohol rozmýšľať p.Š. po prečítaní príspevku p.Webmastera.
K výroku: „Zdravá diskusia“
Neviem,do akej miery je príspevok p.Webmastera oficiálny, alebo sa jedná len o subjektívny názor prispievateľa,ale minimálne vo výrokoch „peklo a neustále klame“rozhodne pochybujem o tom,že by boli v tomto prípade naplnené znaky toho,čo ba sme mohli nazvať zdravou diskusiou,lebo to sú výroky ,ktoré je potrebné jasne a zreteľne doložiť dôkazmi takých tvrdení.
A pokiaľ som nechyboval v mojej abstrakcii z pohľadu p.Š.,tak je možné abstrahovať aj tak,že takýmto príspevkom si p.Webmaster nepostupujúc v intenciách „zdravej diskusie“privodil ďalší problém z prípadnej obrannej reakcie zo strany p.Š.
Myslím,že sa dá uzavrieť s ťým,že je dôležité v prípade akejkoľvek diskusie ,akým spôsobom jednotliví diskutujúci prispievajú do diskusie,akým spôsobom podporia svoje názory a hodnotenia ,tak aby sa nedotkli citlivého miesta ,teda neprekročili tú tenkú hranicu,kedy sa spustí obranná reakcia urazených citov.
Zároveň je asi najdôležitejšie uvedomiť si,že inakosť toho našeho názoru neznamená automaticky aj to,že je ten najsprávnejší.A to prajem všetkým prispievateľom tejto stránky a aj diskutujúcim celého sveta,aby sa nám to darilo v čo najväčšej miere.
Hodnotenie: 1   0

Kladne hodnotil:
09.02.2018 19:16:30 Surikata 1
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.