Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6311 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:08:15 03.01.2018
Televízia Nováky ?!
Vo vyjadreniach viacerých občanov, nevynímajúc ani pracovníkov MsÚ sa občas vyskytuje termín „mestská televízia“. Pred časom som o tejto veci napísal príspevok, v ktorom som sa snažil poukázať na fakt, že v zmysle príslušného zákona licenciu na televízne vysielanie môže získať len obchodná spoločnosť, v žiadnom prípade to nemôže byť obec, alebo mesto. (To ale neznamená, že nemôže existovať televízna spoločnosť regionálneho významu s názvom obce, alebo mesta v názve spoločnosti.) Dôvod je priam triviálny – aby starosta, alebo primátor nemohol riadiť, či manipulovať takéto vysielanie. Tvorba programu a aj samotné vysielanie v zmysle zákona vôbec nie je lacná záležitosť a trúfam si povedať, že aj x-násobne väčšie mestá ako Nováky, by si rozmysleli, či takéto prostriedky investovať do televízneho vysielania, alebo do iných oveľa dôležitejších vecí pre život mesta – ako sú školstvo, zdravotníctvo, komunikácie atď.
Sme svedkami úžasného rozvoja informačných technológii. Stačí si prihlásiť internet, zapnúť počítač, dokonca televízor (najmodernejšie modely) a môžeme si pozrieť záznamy z rokovaní mestských zastupiteľstiev rôznych miest na Slovensku. Neviem odkedy to funguje, ja som si to všimol odvtedy, ako sú na YOUTUBE zverejňované záznamy z rokovaní nášho MsZ. Internet je teda veľké „huncútstvo“. Neznamená to však, že nemá svoje pravidlá. Tie sú dokonca dozorované i orgánmi EÚ. (Pokiaľ si pamätám, už sa zmienil o tom v niektorom príspevku Mgr. Bošiak.) Internet však nie je televízia a videozáznam z rokovania NsZ nie je televízne vysielanie. Zdá sa, že to nepostrehol exprimátor, keď v rámci svojho „plamenného“ občianskeho príspevku na zasadnutí MsZ dňa 18.12.2017 vyjadril dokonca presvedčenie, že „Rada pre vysielanie a retransmisiu“ musí sankcionovať mesto za primátorove zásahy do videozáznamu z rokovania MsZ dňa 13.11.2017. Som na tú sankciu náramne zvedavý. Mesto Nováky totiž nemá ani licenciu a ani nič nevysiela.
Moje prianie občanom do nového roka som už vyjadril v príspevku pred Vianocami. Pretože tento rok je rokom volebným, pridávam ešte jedno želanie- šťastnú ruku pri voľbách.
V. Richter

Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
03.01.2018 18:06:44 Ľubomír
03.01.2018 18:14:19 pavel
03.01.2018 19:19:45 Pbošiak
06.01.2018 21:57:54 Marián Šimka
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.