Online 11 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6311 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 17:08:15 03.01.2018 Nevhodný príspevok?
Televízia Nováky ?!
Vo vyjadreniach viacerých občanov, nevynímajúc ani pracovníkov MsÚ sa občas vyskytuje termín „mestská televízia“. Pred časom som o tejto veci napísal príspevok, v ktorom som sa snažil poukázať na fakt, že v zmysle príslušného zákona licenciu na televízne vysielanie môže získať len obchodná spoločnosť, v žiadnom prípade to nemôže byť obec, alebo mesto. (To ale neznamená, že nemôže existovať televízna spoločnosť regionálneho významu s názvom obce, alebo mesta v názve spoločnosti.) Dôvod je priam triviálny – aby starosta, alebo primátor nemohol riadiť, či manipulovať takéto vysielanie. Tvorba programu a aj samotné vysielanie v zmysle zákona vôbec nie je lacná záležitosť a trúfam si povedať, že aj x-násobne väčšie mestá ako Nováky, by si rozmysleli, či takéto prostriedky investovať do televízneho vysielania, alebo do iných oveľa dôležitejších vecí pre život mesta – ako sú školstvo, zdravotníctvo, komunikácie atď.
Sme svedkami úžasného rozvoja informačných technológii. Stačí si prihlásiť internet, zapnúť počítač, dokonca televízor (najmodernejšie modely) a môžeme si pozrieť záznamy z rokovaní mestských zastupiteľstiev rôznych miest na Slovensku. Neviem odkedy to funguje, ja som si to všimol odvtedy, ako sú na YOUTUBE zverejňované záznamy z rokovaní nášho MsZ. Internet je teda veľké „huncútstvo“. Neznamená to však, že nemá svoje pravidlá. Tie sú dokonca dozorované i orgánmi EÚ. (Pokiaľ si pamätám, už sa zmienil o tom v niektorom príspevku Mgr. Bošiak.) Internet však nie je televízia a videozáznam z rokovania NsZ nie je televízne vysielanie. Zdá sa, že to nepostrehol exprimátor, keď v rámci svojho „plamenného“ občianskeho príspevku na zasadnutí MsZ dňa 18.12.2017 vyjadril dokonca presvedčenie, že „Rada pre vysielanie a retransmisiu“ musí sankcionovať mesto za primátorove zásahy do videozáznamu z rokovania MsZ dňa 13.11.2017. Som na tú sankciu náramne zvedavý. Mesto Nováky totiž nemá ani licenciu a ani nič nevysiela.
Moje prianie občanom do nového roka som už vyjadril v príspevku pred Vianocami. Pretože tento rok je rokom volebným, pridávam ešte jedno želanie- šťastnú ruku pri voľbách.
V. Richter

Hodnotenie: 2   0

Kladne hodnotil:
03.01.2018 18:06:44 Ľubomír
03.01.2018 19:19:45 Pbošiak
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.