Online 10 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) boško
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6305 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:39:06 01.01.2018
PF 2018
Vážení spoluobčania.
Je už krásnou ľudskou vlastnosťou, že do nového roku všetci vstupujeme s úprimnými želaniami, predsavzatiami a cieľmi. Aj keď mnohokrát vieme, že mnohé z nich sa nenaplnia, resp. ich naplnenie nezáleží len od nás. Napriek tomu je lepšie, vždy mať svoje predstavy, svoje ciele, ako len tak zo dňa na deň prežívať, alebo sa na všetko nečinne dívať.
Rok 2018 bude okrem iného aj rokom, kde budeme spoločne rozhodovať o ďalšej budúcnosti nášho mesta. Komunálne voľby sú vždy veľkou príležitosťou, ako posunúť Nováky dopredu. Samozrejme je tu aj opačná možnosť. ( o tej by som však nerád písal ) Sme malé mestečko a oproti tým veľkým máme jednu obrovskú výhodu. Tu sa prakticky všetci navzájom dobre poznáme, tu skoro všetci o všetkom vieme. Je preto šanca na to, aby sme sa mohli objektívne a správne rozhodnúť, predovšetkým na základe osobného poznania jednotlivých kandidátov. Samozrejme dnes ešte nikto z nás nevie, aká bude kandidátna listina na post primátora a na poslancov MsZ. Napriek tomu ja osobne som už dnes presvedčený, že tieto voľby budú konečne už len o schopnostiach jednotlivých kandidátov, že to bude súťaž myšlienok, schopností a osobností. K tejto optimistickej úvahe ma vedie poznanie z konca uplynulého roku. Ľudia v Novákoch sa konečne začali nielen zaujímať o veci verejné, ale začali sa spájať pre spoločné veci. A to je ten najlepší signál pre rok 2018.
Aby som však predišiel nejakým katastrofickým scenárom, či úvaham niektorých prispievateľov do Diskusného fóra, chcem povedať, že nemám ambície byť ani na jednej z dvoch kandidátnych listín. To však neznamená, že zostanem pasívny, že nebudem podporovať ľudí o ktorých budem presvedčený, že zabezpečia ďalší rozvoj aj môjho mesta. A verím, že tak urobí aj väčšina občanov Novák.
Vážení spoluobčania viem, že napriek optimistickým začiatkom, je každý rok zložitý a náročný. Nebude tomu inak ani v tomto roku. Mnohokrát však naozaj mnohé veci záležia len od nás, ako sa budú vyvýjať, či plniť. Preto bude treba zabojovať, možno i zariskovať, aby život v Novákoch sa uberal podľa našich predstáv. Aj risk patrí k životu. Nakoniec aj lode sa nestavajú preto, aby bezpečne kotvili v prístavoch. No opakujem. Využime to, že sa navzájom poznáme, na prospech mesta, ku prospechu
nás všetkých.
Aj keď vieme, že sa nenaplnia do bodky všetky naše tohoročné predsavzatia a ciele, aj keď vieme, že veľa vecí v živote je ťažko dosiahnuteľných a zvládnuteľných, však neznamená, že sa o to nemáme pokúsiť, že o to nemôžeme zabojovať.

Úspešný šťastný rok 2018
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
01.01.2018 17:56:38 Vladimír
01.01.2018 18:18:21 Pbošiak
03.01.2018 07:15:33 Milan Oršula
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.