Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6305 v téme Nováky pozitívne zo dňa 12:39:06 01.01.2018 Nevhodný príspevok?
PF 2018
Vážení spoluobčania.
Je už krásnou ľudskou vlastnosťou, že do nového roku všetci vstupujeme s úprimnými želaniami, predsavzatiami a cieľmi. Aj keď mnohokrát vieme, že mnohé z nich sa nenaplnia, resp. ich naplnenie nezáleží len od nás. Napriek tomu je lepšie, vždy mať svoje predstavy, svoje ciele, ako len tak zo dňa na deň prežívať, alebo sa na všetko nečinne dívať.
Rok 2018 bude okrem iného aj rokom, kde budeme spoločne rozhodovať o ďalšej budúcnosti nášho mesta. Komunálne voľby sú vždy veľkou príležitosťou, ako posunúť Nováky dopredu. Samozrejme je tu aj opačná možnosť. ( o tej by som však nerád písal ) Sme malé mestečko a oproti tým veľkým máme jednu obrovskú výhodu. Tu sa prakticky všetci navzájom dobre poznáme, tu skoro všetci o všetkom vieme. Je preto šanca na to, aby sme sa mohli objektívne a správne rozhodnúť, predovšetkým na základe osobného poznania jednotlivých kandidátov. Samozrejme dnes ešte nikto z nás nevie, aká bude kandidátna listina na post primátora a na poslancov MsZ. Napriek tomu ja osobne som už dnes presvedčený, že tieto voľby budú konečne už len o schopnostiach jednotlivých kandidátov, že to bude súťaž myšlienok, schopností a osobností. K tejto optimistickej úvahe ma vedie poznanie z konca uplynulého roku. Ľudia v Novákoch sa konečne začali nielen zaujímať o veci verejné, ale začali sa spájať pre spoločné veci. A to je ten najlepší signál pre rok 2018.
Aby som však predišiel nejakým katastrofickým scenárom, či úvaham niektorých prispievateľov do Diskusného fóra, chcem povedať, že nemám ambície byť ani na jednej z dvoch kandidátnych listín. To však neznamená, že zostanem pasívny, že nebudem podporovať ľudí o ktorých budem presvedčený, že zabezpečia ďalší rozvoj aj môjho mesta. A verím, že tak urobí aj väčšina občanov Novák.
Vážení spoluobčania viem, že napriek optimistickým začiatkom, je každý rok zložitý a náročný. Nebude tomu inak ani v tomto roku. Mnohokrát však naozaj mnohé veci záležia len od nás, ako sa budú vyvýjať, či plniť. Preto bude treba zabojovať, možno i zariskovať, aby život v Novákoch sa uberal podľa našich predstáv. Aj risk patrí k životu. Nakoniec aj lode sa nestavajú preto, aby bezpečne kotvili v prístavoch. No opakujem. Využime to, že sa navzájom poznáme, na prospech mesta, ku prospechu
nás všetkých.
Aj keď vieme, že sa nenaplnia do bodky všetky naše tohoročné predsavzatia a ciele, aj keď vieme, že veľa vecí v živote je ťažko dosiahnuteľných a zvládnuteľných, však neznamená, že sa o to nemáme pokúsiť, že o to nemôžeme zabojovať.

Úspešný šťastný rok 2018
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
01.01.2018 17:56:38 Vladimír
01.01.2018 18:18:21 Pbošiak
03.01.2018 07:15:33 Milan Oršula
06.01.2018 21:56:24 Marián Šimka
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.