Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6302 v téme Nováky pozitívne zo dňa 14:22:02 20.12.2017
Vianočné zamyslenie sa.

" Čím sme starší, tým máme kratší vianočný zoznam želaní. Postupom času totiž stále viac chápeme, že najkrajšie a najdôležitejšie veci v našom živote sú tie, ktoré sa nedajú kúpiť."

Vianoce sú určite tou najkrajšou a najúžasnejšou časťou každého roku. Aj keď deti to vnímajú inak, ako my dospelí. Každopádne okrem sviatočnej nálady, je to predovšetkým príležitosť na stretnutie s rodinou, priateľmi, s ľuďmi ktorých si vážime, alebo máme radi. Ja osobne vždy využívam túto neopakovateľnú vianočnú atmosféru aj na akési zamyslenie sa nad končiacim rokom, ale aj životom ako takým. Život naozaj hlavne pre nás starších strašne rýchlo letí. Doba je uponáhľaná. Prakticky nie je čas na pozastavenie sa, na obzretie okolo seba, prípadne dozadu. Trošku nostalgie na Vianoce aspoň mne padne vhod.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Niekedy sa mi naozaj zdá, akoby moje mesto a ľudia v ňom naozaj nevedeli kam a ako ďalej. Dokonca aj tí, ktorí to vedia, resp. majú o tom predstavu narážajú automaticky na nejaké prekážky, odpor, skepsu, upodozrievanie .... Často mám pocit, že najlepšie je nič nerobiť, o nič sa nesnažiť, maximálne všetko kritizovať a vytvárať dojem, že sme mesto neschopných ľudí. To predsa ale nie je pravda!!! Naopak, tomu, že sme malým mestom máme množstvo schopných a múdrych ľudí. Mnohokrát však títo ľudia zostávajú v ústraní z dôvodu, že chcú mať kľud, že sa nechcú stať terčom kritiky, či upodozrievania. Akosi nedokážeme rešpektovať rôznosť názorov, súťaž si zamieňame s bojom, kde toho druhého treba zničiť.
Posledné týždne však ukázali, že ľudia už tej nečinnosti smerom k mestu majú dosť a začínajú sa viac zaujímať o to, čo sa v meste deje. Začínajú sa zaujímať o veci verejné. A úplne fantastickou, teda aspoňpre mňa je skutočnosť, že ľudia do procesu ďalšieho rozvoja a budúcnosti mesta začínajú aj aktívne vstupovať. Pre mňa je to tá najlepšia spáva v tomto roku. Samozrejme,jedna lastovička ešte leto nerobí, ale ten prvý krok sme zvládli. Teraz nejde len o schálenie výstavby novej Polikliniky. Ľudia v meste začínajú chápať, že ak sa pre dobré veci nespojíme a spoločne ich nepodporíme, tak nieč nedosiahneme. Verte a hovorím to s úplným presvedčením, že ak si nepomôžeme sami, nik nám nepomôže. Som naozaj rád, že ja osobne môžem svoje hodnotenie tohto roku ukončiť pozitívnou úvahou. Či to nasadenie a záujem občanou bude pokračovať aj v budúcom roku neviem, ale veľmi, naozaj veľmi si to želám. Je teda naozaj pravda, že pre život sú najdôležitejšie veci, ktoré sa nedajú kúpiť.
Vážení spoluobčania, chcem vám naozaj úprimne a zo srdca všetkým popriať krásne, pokojné a láskyplné Vianoce. Do Nového roku Vám prajem, aby ste mali vždy dostatok toho, čo sa kúpiť nedá.

S prianim šťastných Vianoc
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
20.12.2017 18:41:21 Vladimír
20.12.2017 19:25:42 Pbošiak
20.12.2017 20:44:56 Milan Oršula
21.12.2017 10:26:47 Tarnóczy M.
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Budú sa preverovať výsledky volieb: Neúspešní kandidáti žiadajú o prepočítanie hlasov
NOVÁKY - Jeden z neúspešných kandidátov na primátora Novák v novembrových voľbách do orgánov samosprávy obcí požiadal Ústavný súd (ÚS) SR o prepočítanie hlasov. Podanie odôvodnil tesným rozdielom hlasov voličov medzi ním a zvoleným kandidátom.
zobraziť podrobnosti »
28.11.2018
Hlasuj za ZŠ Nováky a vyhraj
V hre sú 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou tabuľou v hodnote 21 000 € pre tvoju školu a viac ako 120 vecných cien pre teba, hlasovanie prebieha do 31.12.2018
zobraziť podrobnosti »
22.11.2018
Mestské zastupiteľstvo zo dňa 29. októbra 2018
Video-záznam.
zobraziť podrobnosti »
04.11.2018
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.