Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) boško
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6302 v téme Nováky pozitívne zo dňa 14:22:02 20.12.2017 Nevhodný príspevok?
Vianočné zamyslenie sa.

" Čím sme starší, tým máme kratší vianočný zoznam želaní. Postupom času totiž stále viac chápeme, že najkrajšie a najdôležitejšie veci v našom živote sú tie, ktoré sa nedajú kúpiť."

Vianoce sú určite tou najkrajšou a najúžasnejšou časťou každého roku. Aj keď deti to vnímajú inak, ako my dospelí. Každopádne okrem sviatočnej nálady, je to predovšetkým príležitosť na stretnutie s rodinou, priateľmi, s ľuďmi ktorých si vážime, alebo máme radi. Ja osobne vždy využívam túto neopakovateľnú vianočnú atmosféru aj na akési zamyslenie sa nad končiacim rokom, ale aj životom ako takým. Život naozaj hlavne pre nás starších strašne rýchlo letí. Doba je uponáhľaná. Prakticky nie je čas na pozastavenie sa, na obzretie okolo seba, prípadne dozadu. Trošku nostalgie na Vianoce aspoň mne padne vhod.
Hovorí sa, že ak nevieš kam kráčaš, obzri sa odkiaľ prichádzaš. Niekedy sa mi naozaj zdá, akoby moje mesto a ľudia v ňom naozaj nevedeli kam a ako ďalej. Dokonca aj tí, ktorí to vedia, resp. majú o tom predstavu narážajú automaticky na nejaké prekážky, odpor, skepsu, upodozrievanie .... Často mám pocit, že najlepšie je nič nerobiť, o nič sa nesnažiť, maximálne všetko kritizovať a vytvárať dojem, že sme mesto neschopných ľudí. To predsa ale nie je pravda!!! Naopak, tomu, že sme malým mestom máme množstvo schopných a múdrych ľudí. Mnohokrát však títo ľudia zostávajú v ústraní z dôvodu, že chcú mať kľud, že sa nechcú stať terčom kritiky, či upodozrievania. Akosi nedokážeme rešpektovať rôznosť názorov, súťaž si zamieňame s bojom, kde toho druhého treba zničiť.
Posledné týždne však ukázali, že ľudia už tej nečinnosti smerom k mestu majú dosť a začínajú sa viac zaujímať o to, čo sa v meste deje. Začínajú sa zaujímať o veci verejné. A úplne fantastickou, teda aspoňpre mňa je skutočnosť, že ľudia do procesu ďalšieho rozvoja a budúcnosti mesta začínajú aj aktívne vstupovať. Pre mňa je to tá najlepšia spáva v tomto roku. Samozrejme,jedna lastovička ešte leto nerobí, ale ten prvý krok sme zvládli. Teraz nejde len o schálenie výstavby novej Polikliniky. Ľudia v meste začínajú chápať, že ak sa pre dobré veci nespojíme a spoločne ich nepodporíme, tak nieč nedosiahneme. Verte a hovorím to s úplným presvedčením, že ak si nepomôžeme sami, nik nám nepomôže. Som naozaj rád, že ja osobne môžem svoje hodnotenie tohto roku ukončiť pozitívnou úvahou. Či to nasadenie a záujem občanou bude pokračovať aj v budúcom roku neviem, ale veľmi, naozaj veľmi si to želám. Je teda naozaj pravda, že pre život sú najdôležitejšie veci, ktoré sa nedajú kúpiť.
Vážení spoluobčania, chcem vám naozaj úprimne a zo srdca všetkým popriať krásne, pokojné a láskyplné Vianoce. Do Nového roku Vám prajem, aby ste mali vždy dostatok toho, čo sa kúpiť nedá.

S prianim šťastných Vianoc
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
20.12.2017 18:41:21 Vladimír
20.12.2017 19:25:42 Pbošiak
20.12.2017 20:44:56 Milan Oršula
21.12.2017 10:26:47 Tarnóczy M.
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.