Online 10 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6301 v téme Nováky pozitívne zo dňa 16:19:16 19.12.2017 Nevhodný príspevok?
Petícia úspešná, Memorandum schválené.

Keď som včera vstúpil do sály, kde rokovalo MsZ neveril som vlastným očiam. Tak doslova nabitú sálu som ešte nevidel. Občania si museli nosiť nielen stoličky, ale mnohí museli aj stáť. Prvé čo ma vtedy napadlo, bolo slovíčko - Konečne. Konečne občania Novák prejavili záujem o veci verejné, konečne idú o dobrú vec zabojovať.
V úvode bodu v ktorom sa schvalovalo Memorandum vystúpil predseda Petičného výboru p. V.Zaťko. Odovzdal p. primátorovi petičné hárky na ktorých bolo 1453 podpisov za výstavbu novej Polikliniky, ktorú má realizovať mesto v spolupráci s Unipharmou - 1.slovenskou lekárnickou a.s.
To množstvo podpisov prítomných naozaj príjemne prekvapilo. Musím aj povedať, že za tým číslom je naozaj kus zodpovednej práce. Nie je o však len zásluhou Petičného výboru. Do petičnej akcie sa zapojilo množstvo ľudí a ja chcem aj touto cestou poďakovať najme klubu Zdravotne postihnutých, klubu Dôchodcov, ako aj p. Milke Kusej, Vlaďke Zaťkovej, Dušanovi Hagarovi, Ľubovi Cagalincovi a mnohým, naozaj mnohým ďalším. Rovnako by som chcel poďakovať za podporu vedeniu mesta, lekárom a samozrejme aj všetkým tým, kde nám umožnili mať petičné hárky. Najviac sa však chcem poďakovať občanom, ktorí napriek šíreniu niektorých doslova demagogických informácii, neváhali podpísať tieto hárky. Určite zbieranie podpisov nebolo jednoduché. Stretli sme sa aj s negatívnymi postojmi. To však patrí k životu a s tým sme aj počítali. Aj mne osobne niekoľko ľudí do očí povedalo, že to nepodpíšu len preto, lebo som v petičnom výbore. Samozrejme ma to zamrzelo a budem sa musieť zamyslieť, či sa v budúcnosti mám aktívne zapojiť do podobných akcií. Viac však ma mrzelo, keď to ľudia nepodpísali len z apatie, resp. absolútneho nezáujmu. Aj preto tvrdím, že ak bola petičná akcia úspešná, je to zásluhou vás, vážení spoluobčania.
No vrátim sa k rokovaniu o Memorande. Ani konečné schválenie sa nerodilo ľahko. Celé rokovanie o tomto bode trvalo viac ako 3 hodiny a miestami bolo doslova hektické. Som veľmi rád, že do tohto rokovania aktívne vstúpili aj občania Novák a poslanci VÚC. Nebudem sa k jednotlivým vystúpeniam vyjadrovať, lebo mi to neprináleží a tí čo tam boli si urobia o tom všetkom vlastný obraz. Pre mňa bolo dôležité, že Petícia, ako aj prítomní spoluobčania a ich vystúpenia, prispeli k schváleniu Memoranda, aj keď s nejakými úpravami. Za schálenie preto treba poďakovať aj poslancom MsZ, ktorí nakoniec Memorandum jednohlasne schválil. A to sa v Novákoch už dávno, naozaj dávno nestalo. Samozrejme si uvedomujem, že toto bol len prvý, ten ľahší krok. To náročnejšie ešte len príde. Mesto v spolupráci s Unipharmou musí čo najskôr dať na stôl projekt, ktorý bude už obsahovať všetko to, na čo sa poslanci pri rokovaní o Memorande pýtali. Bude v ňom potrebné zladiť záujmy mesta, možnosti Unipharmy a predovšetkým ho vypracovať tak, aby bol prijateľný nielen pre poslancov, ale aby nová Poliklinika slúžila čo najlpšie všetkým občanom mesta, ako aj občanom z okolitých obcí. Ten prvý krok sme všetci spoločne zvládli. Verím, že v tomto trende sa bude pokračovať aj v najbližších dňoch a týždňoch. Času naozaj nie je veľa, tak treba spojiť sily pre dobrú vec. Politikáčenie treba jednoducho odložiť, lebo nám ublíži a možno aj znemožní dostať peniaze z rôznych fondov. Bola by to pre nás všetkých nemierna škoda, prepásť ďalšiu šancu na novú Polikliniku. My občania sme urobili včera preto maximum. Teraz to už má v rukách mesto, Unipharma a polanci. Traba im len popriať, aby ich kroky úspešne viedli k vybudovaniu takého zdravotníckeho zariadenia, na ktoré budeme všetci nielen pyšný, ale ktoré potrebujeme a ktoré si už konečne aj zaslúžime.

S úctou
Ľubo Dzurák
Hodnotenie: 4   0

Kladne hodnotil:
19.12.2017 16:40:27 Pbošiak
19.12.2017 16:47:02 Milan Oršula
19.12.2017 17:20:11 Vladimír
21.12.2017 10:26:17 Tarnóczy M.
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.