Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) Mimi
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6298 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 08:53:11 16.12.2017
Citát sv. Františka z Assisy :
„Bože, daj mi pokoj, aby som prijal to, čo nemôžem zmeniť a daj mi odvahu zmeniť to, čo zmeniť môžem a mám a ešte mi daj múdrosť spoznať ten rozdiel.“
Tento citát som prvýkrát počul kedysi dávno od Alexandra Dubčeka. Trochu skomolene som ho použil ako prednosta MsÚ v úvode môjho príhovoru k prezidentovi republiky Michalovi Kováčovi, pri jeho návšteve nášho mesta asi pred dvadsiatimi rokmi. Určite nie náhodou prijal meno František i súčasný rímsky pápež, čo sa zrejme odráža aj v jeho činoch, ktorými často prekvapuje kresťanský a možno i nekresťanský svet.
Domnievam sa, že uvedený citát má univerzálnu platnosť od čias života svätého Františka (koniec dvanásteho a začiatok trinásteho storočia), až do dnešných dní. Dovolím si odporučiť ho do pozornosti v novom roku aj našim občanom. Hlavne však tým, ktorých sme si zvolili, aby naše mesto spravovali a viedli ho k prosperite a spokojnosti občanov . Tiež tým, ktorí vnášajú medzi občanov nepokoj, rozdeľujú ich do rôznych táborov a vytvárajú Novákom nelichotivý imidž rozhádaného mesta. Osobitne tým, ktorí sa rozhodli v MsZ hrať nezmyselnú hru „šesť proti piatim“ , aby skončili túto hru a plnili si to, čo verejne sľúbili svojim poslaneckým sľubom.
V.Richter

P.S.
Pred nami je čas Vianoc, všetkým občanom želám ich pokojné a šťastné prežitie.
V.R.
Hodnotenie: 5   0

Kladne hodnotil:
17.12.2017 16:23:13 Ľubomír
17.12.2017 16:23:37 Pbošiak
17.12.2017 17:59:46 Milan Oršula
21.12.2017 10:24:25 Tarnóczy M.
05.01.2018 20:31:49 bobor
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.