Online 14 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Viete, čo práve teraz robia vaše deti? Bolo 22 hodín!
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6286 v téme Politika zo dňa 21:17:37 11.12.2017
Dobrý deň.Ak poukazujem na skutočnosť,že naše mesto nijakým spôsobom nerozvíja svoju činnosť v oblasti turistického ruchu,tak je to preto,lebo je veľa dobrých dôvodov ,aby sme tento prístup radikálne zmenili.
Stalo sa mi viackrát,že mi prišla na návštevu rodina z Čiech a z Chorvátska.Samozrejme vždy skončíme v Bojniciach,lebo tu u nás sa niet čím pochváliť.Pre mňa také smutné ,skľučujúce a zahanbujúce,keď sa vás rodina opýta....”A co tam u vás dělají na tý radnici?”.Ostáva mi len pokrčiť ramenami.
Pravda veľmi dobre si uvedomujem,že nič sa nedá urobiť len tak šuch -buch za deň dva a že dobrých projektov je ako šafranu a love mizerne málo,ale tiež sa akosi nechem zmieriť s myšlienkou,že by sa tu nenašiel nejaký osvietený človek/možno typu Baťa/,čo by nemal v hlave ozajstný plán rozvoja v podobe nejakých konkrétnych nápadov.
Myslím,že to je to,čo tu potrebujeme-človeka s nápadmi.S nápadmi ako využiť to,čo tu máme,aby sme z tej turistickej pipky vydolovali nejaké tie zlaté vajká,ktoré potom následne budeme môcť použiť na lepšie saturovanie potrieb komunity.
Ak hovorím o nápadoch,tak mám na mysli veci o ktorých sa dá hovoriť ako o svetových,lebo v dnešnej dobe sa asi nájde len málo ľudí,ktorí by prejavili záujem o historickú budovu ,čoby aj bola v dobrom stave.
Dnešný turizmus je o atrakciách.V kurze sú zábavné parky, vodné svety ,alebo adrenalínové dráhy a pod.Preto ak by sme chceli uspieť v tomto biznise,tak rozhodne musíme pustiť svoju fantáziu z uzdy a hľadať spôsob,ako byť svetovým.To znamená byť NAJ. Byť naj,je zárukou dobrej návratnosti vložených investícií.Byť naj znamená podnikať v turizme s niečím,čo má málokto,ideálne nikto.
Jeden prispievateľ tu spomenul kolobežkovanie z Vtáčnika.Na prvý pohľad sa to môže zdať ako blbosť,ale ja by som to hneď nezavrhol.Ten Vtáčnik tu stojí veky nevyužitý a pritom by nám mohol pekne zarábať.Na Madeire to funguje excelentne.Chlapíci vás tam odvezú v drevenej káričke z kopca až do mesta a ten adrenalín vám prajem zažiť.Je to ako... držte si klobúky,ideme z kopcááá.A napokon krňačky fungujú na podobnom princípe.Myslím ,že aj to naše Jazero by vedelo potešiť turistickú dušičku bažiacu po adrenalíne nejakou dráhou využiteľnou celoročne. A čo ten dymiaci komín?Nie je to ,že má využitie len na dymenie bohapustým nevyužitím jeho potenciálu na zarábanie peňazí z adrenalínových atrakcií?
A čo taká baňa? Aha vo Vieliczke len toť za kopcom Poliak loptošník ako pekne zarába na vodení turistov po podzemí.
Tých pár uvedených príkladov myslím si ,je potvrdením že aj tu u nás by sa dali pohľadať možnosti rozvoja turistického ruchu ,a tým sa nám darilo aj podstatne razantnejším spôsobom napĺňať mestský rozpočet a napĺňať vo väčšej miere potreby občanov.Chce to naozaj len naladiť sa na tú strunu a popremýšľať čo,kde,ako a s kým a stať sa tak príkladom,že keď sa chce,tak sa dá.

Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
12.12.2017 08:27:37 Pbošiak


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.