Online 5 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6286 v téme Politika zo dňa 21:17:37 11.12.2017 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Ak poukazujem na skutočnosť,že naše mesto nijakým spôsobom nerozvíja svoju činnosť v oblasti turistického ruchu,tak je to preto,lebo je veľa dobrých dôvodov ,aby sme tento prístup radikálne zmenili.
Stalo sa mi viackrát,že mi prišla na návštevu rodina z Čiech a z Chorvátska.Samozrejme vždy skončíme v Bojniciach,lebo tu u nás sa niet čím pochváliť.Pre mňa také smutné ,skľučujúce a zahanbujúce,keď sa vás rodina opýta....”A co tam u vás dělají na tý radnici?”.Ostáva mi len pokrčiť ramenami.
Pravda veľmi dobre si uvedomujem,že nič sa nedá urobiť len tak šuch -buch za deň dva a že dobrých projektov je ako šafranu a love mizerne málo,ale tiež sa akosi nechem zmieriť s myšlienkou,že by sa tu nenašiel nejaký osvietený človek/možno typu Baťa/,čo by nemal v hlave ozajstný plán rozvoja v podobe nejakých konkrétnych nápadov.
Myslím,že to je to,čo tu potrebujeme-človeka s nápadmi.S nápadmi ako využiť to,čo tu máme,aby sme z tej turistickej pipky vydolovali nejaké tie zlaté vajká,ktoré potom následne budeme môcť použiť na lepšie saturovanie potrieb komunity.
Ak hovorím o nápadoch,tak mám na mysli veci o ktorých sa dá hovoriť ako o svetových,lebo v dnešnej dobe sa asi nájde len málo ľudí,ktorí by prejavili záujem o historickú budovu ,čoby aj bola v dobrom stave.
Dnešný turizmus je o atrakciách.V kurze sú zábavné parky, vodné svety ,alebo adrenalínové dráhy a pod.Preto ak by sme chceli uspieť v tomto biznise,tak rozhodne musíme pustiť svoju fantáziu z uzdy a hľadať spôsob,ako byť svetovým.To znamená byť NAJ. Byť naj,je zárukou dobrej návratnosti vložených investícií.Byť naj znamená podnikať v turizme s niečím,čo má málokto,ideálne nikto.
Jeden prispievateľ tu spomenul kolobežkovanie z Vtáčnika.Na prvý pohľad sa to môže zdať ako blbosť,ale ja by som to hneď nezavrhol.Ten Vtáčnik tu stojí veky nevyužitý a pritom by nám mohol pekne zarábať.Na Madeire to funguje excelentne.Chlapíci vás tam odvezú v drevenej káričke z kopca až do mesta a ten adrenalín vám prajem zažiť.Je to ako... držte si klobúky,ideme z kopcááá.A napokon krňačky fungujú na podobnom princípe.Myslím ,že aj to naše Jazero by vedelo potešiť turistickú dušičku bažiacu po adrenalíne nejakou dráhou využiteľnou celoročne. A čo ten dymiaci komín?Nie je to ,že má využitie len na dymenie bohapustým nevyužitím jeho potenciálu na zarábanie peňazí z adrenalínových atrakcií?
A čo taká baňa? Aha vo Vieliczke len toť za kopcom Poliak loptošník ako pekne zarába na vodení turistov po podzemí.
Tých pár uvedených príkladov myslím si ,je potvrdením že aj tu u nás by sa dali pohľadať možnosti rozvoja turistického ruchu ,a tým sa nám darilo aj podstatne razantnejším spôsobom napĺňať mestský rozpočet a napĺňať vo väčšej miere potreby občanov.Chce to naozaj len naladiť sa na tú strunu a popremýšľať čo,kde,ako a s kým a stať sa tak príkladom,že keď sa chce,tak sa dá.

Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
12.12.2017 08:27:37 Pbošiak


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.