Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) boško
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6262 v téme Politika zo dňa 21:15:51 01.12.2017 Nevhodný príspevok?
Dobrý deň.Ak som označil skutočnosť,že sa p.Primátor/ako sám povedal/zásadne nevyjadroval ku kritike občanov, za politickú chybu,tak by nebolo z mojej strany fér ,keby som sa aj ja zásadne nevyjadroval,hoci z mojej strany by sa asi nemohlo hovoriť o politickej chybe,lebo nie som zvolený do funkcie a teda mi ani neprislúcha taká povinnosť pred občanmi.
Vyjadrím sa teda a budem dúfať,že moje vyjadrenie bude dostatočne pochopiteľné aj pre p.Bošiaka,aj keď v tomto smere mám myslím oprávnené obavy,no moje myšlienky smerujem aj iným ľudom,tak to považujem za potrebné.Pravda ani tu si nie som istý koľkým čitateľom sa prihováram,lebo s prihliadnutím na množstvo prispievateľov a laikujúcich asi nebudem ďaleko od pravdy,keď poviem ,že turistický ruch na Severnom póle je o poznanie živší,ako návštevnosť tejto stránky.
Asi najviacej z názorov p.Bošiaka sa ma dotýka jeho pochybnosť o mojej úprimnosti.Ako píše p.Vladimír,každý človek je v podstate dobrý a tak sa budem tejto altruistickej myšlienky snaživo držať,aj napriek tomu ,že ma p.Bošiak označil ako zlého človeka.Boh mu odpusť!
Teda najúprimnejšie ako sa dá...
Naozaj neviem,prečo si p.Bošiak stále myslí.že podporujem bývalého Primátora p.Šimku.V mojich príspevkoch nenájdete jedinú evidenciu potvrdzujúcu možnosť takého logického postulátu.To,čo v nich nájdete je tvrdohlavé bazírovanie na základných princípoch demokracie,postulovaných historickým vývojom ľudskej spoločnosti tými najlepšími pomazanými hlavami a pretavenými do regulátov slúžiacich na čo najlepšie fungovanie celej spoločnosti.
Z takého pohľadu ja sa nemám čo vyjadrovať ku skúsenostiam p.Bošiaka s bývalým Primátorom,aj keď viem pochopiť na akom základe vznikla jeho osobná animozita.Naopak moja skúsenosť s každým z nich,keď boli vo funkcii bola dobrá.
Myslím si ,že v mojom hlavnom záujme občana a voliča je skúmať/posudzovať/ pracovné výsledky funkcionárov a to nezaujate ,bez predsudkov a z pohľadu spravodlivosti čo najobjektívnejšie.Osobná citová zainteresovanosť,aj keď sa to do dôsledku nedá a je pre všetkých niekedy veľmi ťažké udržať city na uzde,by mala v tomto prípade ísť do úzadia,lebo nesie v sebe vysoký potenciál kontraproduktivity s jej neblahým účinkom na fungovanie vzťahov a spolupráce v samospráve.
Na to ,aby sme sa mohli zodpovedne rozhodovať ,potrebujeme mať všetky možné relevantné informácie.Pokiaľ má byť táto stránka skutočným miestom,kde sa majú rodiť konsenzuálne rozhodnutia na základe pluralitnej diskusie,je potrebné sa zasadiť,aby tu nedochádzalo k selektívnemu výberu príspevkov,lebo ten ,kto sa takto rozhoduje,v skutočnosti robí pravý opak toho o čo by nám všetkým malo ísť.Totiž ak sa má preukázať vysoká miera /zdanlivej/iracionality posudzovaných informácií,tak sa to nedá dokázať jej odmietaním,ale len v dialógu s ňou.
Ak sú v médiách /trebárs cestopisné seriály,šoty v TVN,rôzne prílohy časopisov/prezentované nasledovania hodné príklady,kde sa miestne obyvateľstvo ”naladilo na turistickú strunu” a profituje z takýchto činností,prečo mňa označujete ako turistického futuristu?Mám si to vysvetliť tak,že naozaj nechápete?Nič to za to,ja budem /aby som bol literárnejší/ z hĺbky duše dúfať,že sa tu u nás snáď nájde nejaká hlava/y/ otvorená,čo príde keď aj nie so svetovým nápadom,tak aspoň slovenským podnikateľským zámerom a dá našemu mestu možnosť “sa nadýchnuť”.
Ak niekto prijme túto myšlienku za svoju ,tak sa nevyhnutne bude pýtať sám seba ,či položky so zoznamu prezentovaného p.Prednostom predstavujú naozajstný skutočný rozvojový program našeho mesta a či by skôr nemali byť zaradené do položky údržba.
Ale pochopiteľne aj to je potrebné a vieme,že by si táto položka v rozpočte mesta určite zaslúžila pozornosť vo väčšej miere .A..a...a.. vo tom to je ten fu-turizmus.

Hodnotenie: 0   1

Kladne hodnotil:
Záporne hodnotil:
12.12.2017 08:30:24 Pbošiak


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Komunálne volby 2018 - kandidáti
Zoznam kandidátov.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 09.10.2018
Novácke noviny 2018
Vyšlo nové číslo Nováckych novín - prečítajte si ich online.
zobraziť podrobnosti »
24.09.2018
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.