Online 4 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6213 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:57:04 08.11.2017
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6211 od Pbošiak uverejnený dňa 07.11.2017 o 19:51:17.
Mesto môže disponovať len s majetkom,na ktoré má vlastnícke práva.Na pozemky na ktorých majú postavené svoje domy p.Bošiakom spomínaní občania sa vlastnícke právo mesta nevzťahovalo,lebo boli v súkromnom vlastníctve.
Po páde bývalého režimu,boli pozemky na ktorých sa rátalo s preložením technických služieb vrátené ich pôvodným majiteľom na základe reštitučných konaní.
Podľa voľakedajšieho plánu výstavby mesta bol zámer poskytnúť občanom ktorí by mali záujem, možnosť výstavby rodinných domov na pozemkoch ktoré sú v danej lokalite vo vlastnístve mesta s tým,že ba si ich občania odkúpili.
Voľakedajší plán výstavby mesta s týmto zámerom rátal a preto je tam ponechaný priestor na prístupovú cestu k pozemkom.Ďalej je podľa toho plánu potrebné tam vybudovať kompletnú infraštruktúru,t.z.celú ulicu so všetkým čo k tomu patrí.
Myslím ,že mesto zrejme nemá vo svojom rozpočte dostatok prostriedkov,aby mohlo finančne "zatiahnuť" výdavky s takým zámerom spojené,tým skôr,že sa jedná ak dobre počítam o štyri pozemky,ktoré by pripadali do úvahy.
Či majú občania momentálne možnosť odkúpiť si v danej lokalite od mesta stavebný pozemok mi nie je známe,ale logika mi hovorí,že ak by bola ,tak už sú tie pozemky dávno odkúpené.V súčasnosti ak by niekto mal záujem odpúpiť si v tej lokalite od mesta pozemok/ak taká možnosť je/,tak asi len ako investíciu do budúcnosti,lebo pre neexistujúcu infraštruktúru/plyn,voda ,elektrina,kanalizácia,cesta/ asi iná možnosť nie je.Taktiež je potrebné rátať,že je to v takzvanom záplavovom pásme a podľa toho v akom stave sú vykonané proti záplavové opatrenia z tohto roku,tak prípadný stavebník by rozhodne nemohol spokojne spávať pre obavy z veľkej vody.
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.