Online 7 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) Mimi
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6213 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 11:57:04 08.11.2017 Nevhodný príspevok?
Tento príspevok bol napísaný ako reakcia na príspevok číslo 6211 od Pbošiak uverejnený dňa 07.11.2017 o 19:51:17.
Mesto môže disponovať len s majetkom,na ktoré má vlastnícke práva.Na pozemky na ktorých majú postavené svoje domy p.Bošiakom spomínaní občania sa vlastnícke právo mesta nevzťahovalo,lebo boli v súkromnom vlastníctve.
Po páde bývalého režimu,boli pozemky na ktorých sa rátalo s preložením technických služieb vrátené ich pôvodným majiteľom na základe reštitučných konaní.
Podľa voľakedajšieho plánu výstavby mesta bol zámer poskytnúť občanom ktorí by mali záujem, možnosť výstavby rodinných domov na pozemkoch ktoré sú v danej lokalite vo vlastnístve mesta s tým,že ba si ich občania odkúpili.
Voľakedajší plán výstavby mesta s týmto zámerom rátal a preto je tam ponechaný priestor na prístupovú cestu k pozemkom.Ďalej je podľa toho plánu potrebné tam vybudovať kompletnú infraštruktúru,t.z.celú ulicu so všetkým čo k tomu patrí.
Myslím ,že mesto zrejme nemá vo svojom rozpočte dostatok prostriedkov,aby mohlo finančne "zatiahnuť" výdavky s takým zámerom spojené,tým skôr,že sa jedná ak dobre počítam o štyri pozemky,ktoré by pripadali do úvahy.
Či majú občania momentálne možnosť odkúpiť si v danej lokalite od mesta stavebný pozemok mi nie je známe,ale logika mi hovorí,že ak by bola ,tak už sú tie pozemky dávno odkúpené.V súčasnosti ak by niekto mal záujem odpúpiť si v tej lokalite od mesta pozemok/ak taká možnosť je/,tak asi len ako investíciu do budúcnosti,lebo pre neexistujúcu infraštruktúru/plyn,voda ,elektrina,kanalizácia,cesta/ asi iná možnosť nie je.Taktiež je potrebné rátať,že je to v takzvanom záplavovom pásme a podľa toho v akom stave sú vykonané proti záplavové opatrenia z tohto roku,tak prípadný stavebník by rozhodne nemohol spokojne spávať pre obavy z veľkej vody.
Hodnotenie: 0   0


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Poézia všednosti
Radi by sme Vám uviedli do pozornosti výstavu výtvarného umenia „Poézia všednosti“, na ktorej predstavia tvorbu významných výtvarníkov so svojimi obrazmi. Výstava má filantropický rozmer a dobrovoľná finančná zbierka bude pre neziskovú organizáciu Plamienok - detský mobilný hospic v dňoch 14.9. až 6.10.
zobraziť podrobnosti »
NOVÉ! 18.09.2018
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.