Online 3 ľudia. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
Zdá sa Vám nasledujúci príspevok nevhodný pre návštevníka tejto stránky?
Prosím prihláste sa a napíšte dôvod prečo si myslíte, že tento príspevok je nevhodný. Prihlásenie je nutné z toho dôvodu, aby sme Vám mohli zaslať odpoveď na vaše hlásenie. Ďakujeme za pochopenie.
príspevok číslo 6095 v téme Rôzne / Iné zo dňa 12:13:27 30.06.2017
https://nasaprievidza.sme.sk/c/20570355/slavomir-elias-bojnice-sa-mozu-stat-spickou-v-cestovnom-ruchu-v-strednej-europe.html?ref=njctse
Bojnice sú stále veľkým lákadlom pre turistov a patrične z tejto výhody aj profitujú,pretože je stará známa vec,že turisti sú taká hydina ,čo znáša zlaté vajká do kasičky mesta.Myslím ,že je najvyšší čas,aby sme u nás v Novákoch využili blízku prítomnosť pre turistov atraktívnych Bojníc a popremýšľali a našli nejaký spôsob,ako nalákať turistov aj sem k nám do Novák,ponukou nejakých turistických lákadiel.Veď je určite len na našu škodu,že cez Nováky turisti len prefrčia a maximálne sa zastavia na zmrzlinu na námestí.
Moja predstava je taká,že by sa mohli dať dokopy hlavy našich podnikateľských subjektov a vedenia mesta a tá "valná hromada" by snáď mohla vyprodukovať nejakú "zlatú "ideu želaným smerom.V prípade že by takáto spolupráca nepriniesla žiaden zmysluplný nápad,asi by bolo dobré opýtať sa samotných občanov na ich predstavu riešenia takéhoto zámeru.Trebárs formou ankety apod.
Teraz,aby som bol konkrétny ponúknem aj zopár svojich predstáv.Ide o projekty,ktoých zmyslom by bolo upútať pozornosť okoloidúcich,tak aby sa pristavili a prezreli si atrakciu.Ešte raz pripomeniem,že najlepšou alternatívou by bola tzv."zlatá" idea,to znamená,že aj keď by bola počiatočná investícia veľká,jej návratnosť a ziskovosť by bola zaručená./pamätajme,že turisti znášajú zlaté vajká,viď Bojnice/.Teda ku mojim konkrétnym predstavám.Myšlienka je úplne triviálna.Ak má byť niečo v dnešných časoch atrakciou,tak to musí byť "NAJ".Ak je Bojnický zámok "naj" na Slovensku,tak aj u nás v Novákoch by sme mohli mať niečo "naj" a nebál by som sa prívlastku "svetového".Prečo? Lebo ak je niečo naj na svete,tak je to ZÁRUKA A ISTOTA pokial len svet svetom bude,že tí loptošníci turisti k nám budú lietať ako muchy na med.Mimochodom aj letisko v Prividzi by sa mohlo rozrásť a určite by znieslo aj asfalt.
Konkrétne moje predstavy nie sú z rangu naj na svete,ale ktohovie,možno nejakí podnikatelia tunajší,či cezpoľní,ako sa hovorí dajú hlavy dokopy a zrodí sa zlatá idea z realizácie ktorej budeme profitovať "až na veky vekov amen".Máme tu jazero a nevyužíva sa nijako,myslím ziskovo pre mesto.Na vode sa dá umiestniť celá kopa atrakcií,ktoré sa dajú využiť celoročne/vleky a pod./ Na Lelovských vŕškoch by mohla byť parádna rozhľadňa s reštauráciou na spôsob mosta SNP,plus príjazdová cesta s parkovaním,všetko za ľudové ceny/pochopiteľne.Prečo? Lebo pohľad z výšky jednoducho láka.A ešte raz prečo?Lebo základná myšlienka je,alebo by mala byť o SVETOVEJ ATRAKCII a pri tom sa myslím asi nedá trocháriť.Onedlho skončí ťažba uhlia,ale ja dúfam,že nejaká hlava otvorená už dáva dokopy plán,ako využiť banské priestory na svetovú atrakciu pre turistov,pretože to je jedno obrovské lákadlo a v tomto prípade viem na 100% o čom točím,lebo keď na bani pri príležitosti Dňa baníkov usporiadali deň otvorených dverí,tak nemali šancu uspokojiť všetkých záujemcov o fáranie.V ktoromsi mojom dávnejšom príspevku som ukázal fotku najväčších huslí na svete čo majú kdesi v Kanade a tak dúfam,že niekomu napadne taká myšlienka,že prečo by sme aj my v Novákoch nemohli mať nejakú atrakciu čo by bola najväčšia na svete.Trebárs taký komín V ENO.Stojí si tam pyšne ako páv a v duchu si hovorí:Jaj keby len tí ľudkovia trošku popremýšľali,tak by som im priniesol toľko peňazí z adrenalínových atrakcií a vyhliadky,že by sa v nich topili.Inde komíny búrajú,ale títo sú rozumnejší a rozmýšľajú moderne a využijú veci čo majú pre svoje benefity,veď kto na svete už môže povedať,že využíva ešte funkčný elektrárenský komín ako atrakciu pre turistov.Bol som hore ako decko,keď ho ešte stavali a verte,že to mám do dneska v hlave ako top spomienku.
A čo taký kostol v Novákoch? Nemohla by byť na veži pekná vyhliadka? V mnohých slovenských mestách už na to prišli a v spolupráci s cirkvou ponúkli veže na vyhliadky a historickú osvetu a majú s toho "obojpohlavný" úžitok.
Tak to by stačilo,oživil som znovu myšlienky na svetlú budúcnosť,teda aspon dúfam a bodaj by sa tu u nás našli nejaké hlavy pomazané,čo by mali schopnosti zatraktívniť naše mesto pre prospech nás a aj tých,čo prídu po nás,lebo keď pomyslím ,že všetci tí turisti čo idú do Bojníc cez nás len prefrčia,alebo sa tak maximálne zastavia na zmrzlinu,tak ma chytá fantas.Skrátka chcem povedať ,že je to na škodu,keď sa povie Horná Nitra a každý hneď vie--Bojnický zámok,ale Nováky sú známe len ako vred na ekologickej mape slovenska a miesto častých smrteľných nešťastí.Toť vsio.
Hodnotenie: 3   0

Kladne hodnotil:
01.07.2017 21:32:59 surikata
10.07.2017 22:39:33 kerb
04.09.2017 21:53:17 pd685
Záporne hodnotil:


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
VIDEO: Mestské zastupiteľstvo zo dňa 19. februára 2018
www.video.novaky.sk
zobraziť podrobnosti »
14.04.2018
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
VIDEO: Vyjadrenie primátora mesta k aktuálnemu dianiu
zobraziť podrobnosti »
21.03.2018
Počas likvidácie vetracej šachty nastali problémy (+FOTO)
KOŠ. Pri likvidácii bývalej vetracej šachty v Koši došlo v piatok k poškodeniu jedného z potrubí. Technickú poruchu, v súvislosti ktorej sa ľahko zranili traja zamestnanci Hornonitrianskych baní Prievidza (HBP), už odstránili. Informovala hovorkyňa spoločnosti Adriana Siváková.
zobraziť podrobnosti »
12.03.2018
Zemianskymi Kostoľanmi sa od včera šíri neznámy zápach
Včera vo večerných hodinách zaznamenali obyvatelia obce neznámy zápach. „Približne od osemnástej hodiny sme dostávali od občanov informácie o šírení zápachu. Postupne sme ho mali hlásený zo všetkých častí obcí,“ informovala starostka Zemianskych Kostolian Jana Školíková.
zobraziť podrobnosti »
08.03.2018
VIDEO: Koncert k 60. výročiu založenia umeleckého školstva v Novákoch
Ak máte čas a chuť, určite si pozrite záznam z koncertu k príležitosti 60. výročia založenia umeleckého školstva v Novákoch.
zobraziť podrobnosti »
31.01.2018
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.