Online 12 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
(1) občanL
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6034 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 22:23:24 18.03.2017 Nevhodný príspevok?
Prispievateľ lezilo, ako mnohí z jeho partie, opätovne vo svojom príspevku č. 6027 prispel kritickým príspevkom ku konaniu primátora a to zase, ako mnohí blízki jeho krvnej skupine , bez overenia si skutočností vzniku pohľadávok v jeho príspevku spomenutých dlžníkov . Preto na zdôvodnenie svojho nesúhlasu s takouto kritikou pripomínam jedno z asertívnych práv, ktoré má asi takéto znenie: Ak urobím nejakú chybu, musím sa vysporiadať so spätnou väzbou , ktorá moje konanie vyvolá. Významným nástrojom spätnej väzby je kritika – ale len v oprávnenej forme. Problematická situácia o pohľadávkach mesta voči lezilom spomenutých dlžníkov vznikla pred nástupom Dr.Daniša na post primátora . Tým sa dá odôvodniť, že situáciu ,ktorú kritizuje lezilo, považujem za neoprávnenú kritiku , pretože lezilo kritizuje len preto, aby súčasného primátora kritizoval. A to bez akéhokoľvek objektívneho vysvetlenia možností napraviť chyby, ktoré vyplynuli z obdobia nekonania predchodcu Dr.Daniša. Mám za to, že je to maslo na hlave jeho predchodcu a teraz už aj exprimátora. Ak sa tým lezilo nezaoberal, jednoducho dal verejnosti na vedomie, že neodkryl jadro kritiky, lebo to ho netrápi. Chcel len to, aby si kopol do súčasného primátora.
Lezilo len potvrdzuje holú pravdu, ktorú všetci vedia, že zrušenie Technických služieb a Podniku bytového hospodárstva v našom meste a ich zmena na súkromné spoločnosti bola fatálna chyba predchádzajúceho predstaviteľa mesta, teraz už exprimátora. Veď zo samej podstaty podnikať, k čomu sú zriadené obe spoločnosti v našom meste poskytujúce služby mestu a jeho obyvateľstvu vyplýva , že podnikajú a podľa Obchodného zákonníka „ podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku (!).“ A tak zriadené spoločnosti z vyššiecitovaných mestských organizácií , hoci by to tak malo byť, ale nie je tomu tak, pretože tieto sa rozvíjali a rozvíjajú bez recipročného prínosu do rozpočtu mesta z ich strany. neodvádzali zisk mestu. Inými slovami odpad sa vyvážal bez akéhokoľvek dopadu pre firmy, ktoré neplatili , ale za odvedené práce si platbu fakturáciou uplatnili a mesto im zaplatilo. Však prečo nie? Avšak dá sa položiť otázka aj inak. Koľko a kedy a čo uplatňovalo mesto od objednávateľa ,( ktorý sa neskôr stal dlžníkom), ak nezaplatil miestne poplatky za odvoz a likvidáciu odpadov v termíne a výške určenej v platnom VZN o poplatkoch za odpady a či bolo zo strany mesta aspoň raz začaté priestupkové konanie? A ďalej, prečo mesto neodstúpilo od zmluvy o odvoze odpadov a neukončilo poskytovanie služieb neplatiacej organizácii, spoločnosti a pod ? Nech si odpovedá na to lezilo. PB
Hodnotenie: 1   4

Kladne hodnotil:
19.03.2017 15:31:19 Vladimír
Záporne hodnotil:
19.03.2017 14:42:00 lezilo
22.03.2017 21:15:48 bobor
23.03.2017 18:39:11 pd685
24.03.2017 19:09:38 žumpa


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.