Online 9 ľudí. FullHouse Slavio Slovenská VEPOS Novaky.sk RNDr. Daniel Daniš
číslo príspevku:
Diskusné fórum
nie je nič lepšie ako si všetko povedať
príspevok číslo 6024 v téme Primátor / Poslanci zo dňa 07:39:57 17.03.2017 Nevhodný príspevok?
Názor na reláciu Reportéri na RTVS dňa 13.3.2017.
Bol som v istom príspevku označený ako druhý najproduktívnejší prispievateľ príspevkov na stránku Nováky.com a teda vzhľadom k tomu ako i vzhľadom k výzve z príspevku č. 6016, si dovolím uviesť môj názor na uvedenú reláciu a jej obsah.
Prekvapilo ma, že verejnoprávna televízia je schopná vyprodukovať tak zmanipulovaný dokument, či reportáž. Zjavne na prianie a podľa návodu človeka priamo zainteresovaného v predmetnej kauze z predchádzajúcich volebných období, resp. rokov 2008 až 2014, teda v tom čase primátora mesta - Ing. D. Šimku. Pokiaľ sa exprimátor mienil ku kauze vrátiť takýmto spôsobom, podľa mňa mala televízia v záujme objektivity, o tom v dostatočnom predstihu informovať aj súčasného primátora, aby sa na konfrontáciu tiež dostatočne pripravil. Veď keď sa „skutok stal“ on ešte primátorom nebol. Potom by nebolo muselo dôjsť k takým trápnostiam na štadióne, ako došlo. Dokonca je aj na škodu veci, že neboli kamerou nasnímané práce a dodávky zariadení za cca 80 tis. €, realizované v zmysle ústnej- teda nenapísanej dohody. Televízna relácia bola od samého začiatku až do konca vedená v takom duchu, že najdôležitejší je fakt, že na práce naviac nebol podpísaný dodatok, požadovaná suma nemusela byť preplatená, hoci predmetné práce a dodávky boli zrealizované a bolo to dokazované a aj dokázané Okresným súdom v Prievidzi. Polopatisticky by to mohlo vypadať asi tak , že hoci „tovar“ prišiel a bol prevzatý, dodávateľ má smolu, lebo uveril rečiam a nedal si zákazku potvrdiť vopred písomne. Nerozumiem dosť dobre ani vyjadreniam právnika vystupujúceho v relácii. Vari mesto malo mať právo získať väčší majetok ako bolo písomne potvrdené v pôvodnej zmluve o dielo, za menej peňazí? Ako sa dá na to navliecť Zákon o majetku obcí? Vyjadrenie dvoch našich poslancov, v tom istom duchu, že primátor sa mal odvolať proti rozsudku okresného súdu, nepovažujem za zodpovedné. Je veľmi jednoduché povedať, že bolo treba sa odvolať a nezaplatiť, že za tie peniaze mohla byť zrekonštruovaná aspoň jedna ulica. Kto by mu bol zaručil, že bude v odvolacom konaní úspešný a nevyženie z rozpočtu mesta zbytočne ďalšie peniaze? Z môjho pohľadu seniora sedemdesiatnika - bola pre naše mesto priorita vôbec stavať to ihrisko? Koľko ulíc mohlo byť za tie peniaze zrekonštruovaných? Nemohla byť radšej zrekonštruovaná budova bývalej materskej školy (CVČ) a zriadené zariadenie na opatrovanie starcov? Predmetný objekt už chátra viac ako desať rokov.
Len tak na okraj. V decembri 2006 som z pozície prednostu MsÚ odišiel do dôchodku a nepamätám si, že by bola bývala vo výhľade výstavba ďalšieho ihriska s umelou trávou, keď nedávno predtým bolo jedno vybudované. No napriek tomu už v roku 2008 sa ďalšie ihrisko postavilo. Potom sa vôbec nemožno diviť, že príprava výstavby bola unáhlená, čo sa mohlo odraziť aj v nedostatkoch prípravy, ktoré bolo treba za pochodu riešiť, bez ohľadu ako sa hovorí, na papiere. Veď odjakživa platí, že náhlivá robota nikdy nebýva dobrá.
Mňa teda relácia nepresvedčila. Boli to podľa mňa zasa len tančeky na slávu exprimátora a potupenie primátora súčasného. Ba možno to bola už nová predvolebná kampaň, veď nové voľby sú tu coby dup, približne o 1,5 roka.
V. Richter
Hodnotenie: 3   2

Kladne hodnotil:
17.03.2017 12:02:59 Tarnóczy M.
17.03.2017 18:32:11 Pbošiak
19.03.2017 07:23:06 Milan Oršula
Záporne hodnotil:
17.03.2017 22:04:56 lezilo
18.03.2017 16:52:06 hnojvnovakoch

K tomuto príspevku boli napísané ďalšie reakcie:
[6040] 21.03.2017 06:38:53 od Vladimír otvor reakciu...


Napíšte reakciu na tento príspevok.<<< zoznam tém
<<< späť na najnovšie príspevky

Meno:
Heslo:
Baška zložil sľub a začal nové volebné obdobie (+FOTO)
Predseda Trenčianskej župy Jaroslav Baška sa ako prvý z ôsmich predsedov krajských samospráv ujal funkcie na nové volebné obdobie.
zobraziť podrobnosti »
14.11.2017
Výsledky volieb do VÚC
Výsledky volieb do VÚC
zobraziť podrobnosti »
05.11.2017
MsZ - video záznamy
Záznam z MsZ nájdete online na youtube kanáli Mesta Nováky.
zobraziť podrobnosti »
02.10.2017
TB Hornonitrianske bane a.s. - Odmietame kampaň proti baniam, ktorá ohrozuje 11 tisíc miest!
Ing. Rastislav Januščák, predseda Dozornej rady Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., JUDr.Milan Minárik, vedúci právnik Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s., Ing.Jaroslav Šinák predseda predstavenstva Prievidzského tepelného hospodárstva, a.s. reagujú na útoky politikov.
zobraziť podrobnosti »
06.06.2017
Štvorkajak s Myšákom nebude obhajovať striebro. Je to sklamanie, hnevá sa.
Rodák z Nitrianskeho Rudna nebude môcť na olympijských hrách 2020 v Tokiu obhajovať striebro na tisícmetrovej trati.
zobraziť podrobnosti »
01.05.2017
Mail:
   Majiteľom domény Novaky.COM a administrátorom stránky je webmaster@novaky.com - občan mesta, ako každý iný.
Administrátor stránky nezodpovedá za obsah príspevkov! Kódex prispievateľa.